Gdzie jest lepsze środowisko do uprawy marihuany: wewnątrz czy na zewnątrz?

Czy marihuana i CBD mogą być częścią Twojego systemu pielęgnacji skóry?
28 sierpnia 2020
Ile Polska mogłaby zarobić, gdyby opodatkowano marihuanę?
3 września 2020

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Od dziesięcioleci toczy się walka o to, czy rolnictwo w pomieszczeniach zamkniętych jest lepsze niż na zewnątrz. Zazwyczaj jest ona określana mianem idealistów outdoorowych przeciwko zwolennikom indoor. Istnieją oczywiste korzyści dla obu metod uprawy bez światła i tanich gruntów w porównaniu do kontroli i spójności – a szklarnie oferują niektóre z obu. Ale teraz debata przeniosła się do nowej strefy rolnictwa komercyjnego.

Legalizacja w Ameryce Północnej i Południowej zmieniła grę w konopie. W przeszłości, produkcja marihuany odbywała się głównie w pomieszczeniach zamkniętych i poza zasięgiem wzroku, ale dziś dzikie pola zostały przekształcone w wielkie rolnictwo, a komercjalizm zmienił dyskusję. Dla firm, kwestia indoor versus outdoor dotyczy mniej zasad, a bardziej zysku.

Szeroka odpowiedź zarówno dla hodowców hobbystów jak i dużych firm pozostaje taka sama: to zależy. Konkretna odpowiedź jest inna dla każdego

Czynniki, które należy uwzględnić: cena, klimat i jakość

Co jest lepsze, zależy od tego, na jaki aspekt się patrzy” – powiedział Ed Rosenthal, znany ekspert w dziedzinie konopi, autor i zwolennik. „To naprawdę zależy od twojej sytuacji.”

Klimat jest czynnikiem zarówno dla ogrodników komercyjnych jak i hobbystów, wyjaśnił Rosenthal. Rośliny potrzebują słońca i ciepła, aby się rozwijać. Szerokość geograficzna robi różnicę w godzinach dziennych i długości sezonu wegetacyjnego. Sytuacja życiowa również odgrywa pewną rolę. Jeśli jesteś w mieście lub martwisz się o swoich sąsiadów, wnętrze ma większy sens, powiedział Rosenthal.

Wnętrza pozwalają na pełną kontrolę środowiska, w tym temperatury, źródła światła, poziomu CO2 i wilgotności, bez konieczności martwienia się o pogodę. W pomieszczeniach zamkniętych zazwyczaj produkowane są kwiaty o wyższym procencie THC.

A koszty mają znaczenie. Farmy na wolnym powietrzu wymagają znacznie mniejszych inwestycji. Tereny o niskiej wartości mogą zrównoważyć mniejsze zbiory lub krótszy sezon. Wolne światło słoneczne i wolna gleba to coś więcej niż tylko oszczędność grosza, ale hodowcy są narażeni na naturalne ryzyko, powiedział Rosenthal, który obecnie pracuje jako konsultant. „To idzie w obie strony na zewnątrz.”

Dzięki postępom w rolnictwie na świeżym powietrzu, wiele wad może zostać złagodzonych bez względu na to, gdzie mieszkasz. I żadna żarówka nie może produkować tego samego widma co słońce. Niektórzy twierdzą, że chociaż kwiat na świeżym powietrzu może nie wyglądać tak ładnie jak wewnątrz, smak, efekty i zapach są lepsze.

Uprawa zioła na wolnym powietrzu

O dziwo, outdoor może być lepszym wyborem w chłodnym, zimowym klimacie.

Jednym z ostatnich projektów doradczych firmy Rosenthal było gospodarstwo rolne na wolnym powietrzu w arktycznej Kanadzie. Powiedział. Sezon wegetacyjny trwa trzy miesiące, co oznacza tylko jedną uprawę. Plony z akrów są niskie, a rośliny mają średni poziom THC. Ale nic z tego nie ma znaczenia dla tych rolników. Posiadając 200 akrów taniej ziemi i produkt końcowy w postaci koncentratu zamiast kwiatów, mogą uzyskać wysoki zysk przy minimalnej inwestycji.

Ostatecznym czynnikiem jest cel, powiedział Rosenthal. Jeśli chcesz mieć pewną klasę konopi indyjskich, takich jak wspaniały, lepkich suszonych kwiatów o stałej jakości, wewnątrz może być lepiej, mimo początkowych kosztów i utrzymania.

Kluczowym błędem, według Rosenthala, jest brak dostosowania się do dzisiejszego klimatu prawnego. Trwa myślenie o czasach prohibicji, utrzymując przy życiu błędne przekonanie, że większa roślina jest lepsza. Małe rośliny z pojedynczą łodygą mogą produkować więcej kwiatów, podczas gdy większe wydają więcej energii na uprawę łodyg i liści. W ogrodnictwie naprawdę chodzi o zbiory, powiedział Rosenthal, więc jest to marnowanie energii.

Naprawdę musisz patrzeć na to bardziej rolniczo. A z tego, co widziałem, wiele dużych firm tego nie zrobiło„, powiedział Rosenthal. „Jeszcze.”

Uprawa wewnętrzna

Kanadyjska firma Organigram ma podobne podstawowe zasady. Jej ogrodnicy są nastawieni na cel końcowy – rośliny dla zysku – i stale starają się ulepszać metody uprawy.

Szanujemy roślinę. Ale jest to również tylko widżet„, powiedział Matt Rogers, starszy wiceprezes ds. operacyjnych firmy Organigram.

Kiedy kanadyjski rynek otworzył się kilka lat temu, Organigram przyjął długą perspektywę, powiedział Rogers. Inne firmy ścigały się na rynku, wybierając tanią, wysoką wydajność, a Organigram dostrzegł ogromną szansę na wyróżnienie się. „Jakość wygra„, powiedział Rogers. „Rozwijamy sportowców, którzy idą na Olimpiadę, że tak powiem.”

Organigram wydał 250 milionów CA$ na budowę swojego obiektu, Rogers powiedział. Zawiera on ponad sto pomieszczeń do uprawy, z których każde może być dostosowane do specyficznych potrzeb klimatycznych danej odmiany.

Konstrukcja tych pomieszczeń została dokładnie przetestowana, aby zapewnić między innymi stałą temperaturę, wilgotność, poziom CO2 i światło od dachu do sufitu oraz od narożnika do narożnika – powiedział Rogers. Każde pomieszczenie może produkować pięć upraw rocznie, co daje około 500 upraw rocznie i oszałamiającą możliwość uzyskania 100.000 kilogramów gotowej na rynku marihuany.

Dane podjęły dla nas wiele dobrych decyzji„, powiedział Rogers. „Chodzi o małe rzeczy, które dodają się do wielkich rzeczy.”

Te drobiazgi są oparte na eksperymentach przeprowadzanych w pomieszczeniach rozwojowych, w których odbywa się pięć do piętnastu prób na raz. Jeden z eksperymentów ujawnił, że pomieszczenie z 70 szerszymi roślinami dawało taki sam plon jak 100 roślin, co jest dramatyczną różnicą i kosztowało ponad 100 pomieszczeń.

Outdoor ma swoje miejsce i natura ma milion korzyści, powiedział Rogers. Ale dostosowane do potrzeb klienta pomieszczenia i rozwijające się technologie są tym, co odpowiada celowi Organigram: stały, wysokiej jakości suszony kwiat.

Podobnie jak Rosenthal, Rogers opowiada się za hodowlą zorientowaną na cel. „Nie uprawiaj tylko marihuany, uprawiaj marihuanę z konkretnego powodu.”

Najlepsze z obu światów: hodowla hybrydowa

Plena Global, oddalona od kontynentu, ma na celu produkcję składników kannabinoidowych dla przemysłu farmaceutycznego. Wybrała odpowiednią lokalizację – jest to firma kanadyjska, ale jej farma zewnętrzna znajduje się w Ameryce Południowej.

Zaletą na zewnątrz jest koszt, od razu na start„, powiedział Richard Zwicky, założyciel i dyrektor generalny Plena. Ogólnie rzecz biorąc, hodowla na wolnym powietrzu jest trudniejsza, przyznaje, ale koszty produkcji Plena przychodzą w mniej niż 20 centów za gram.

Wynika to w dużej mierze z faktu, że farma Pleny znajduje się w Kolumbii. Znajduje się ono na wysokości ponad tysiąca stóp nad poziomem morza. Dosłownie bliżej słońca, rośliny otrzymują większą dawkę promieniowania słonecznego. Sezon wegetacyjny jest gorący i trwa 365 dni.

Ale rośliny Plena nie rosną wyłącznie na zewnątrz. Podobnie jak Organigram i Rosenthal w swojej pracy doradczej, proces uprawy Pleny od nasion do zbiorów został starannie przemyślany.

Matki i klony rozpoczynają swój cykl życiowy w najnowocześniejszej szklarni dostosowanej do potrzeb konopi indyjskich. Po przesadzeniu, rośliny przenoszą się do standardowych szklarni, kontynuując fazę wegetatywną przed wyjściem na zewnątrz na fazę kwitnienia.

Są zalety zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz”, powiedział Zwicky. „Zawsze potrzebujesz trochę mieszanki.”

Kontrolowane oświetlenie w szklarniach zapobiega kwitnieniu, utrzymując rośliny w fazie wegetatywnej dłużej, aby nabrały masy, powiedział Zwicky. Ale co najważniejsze dla Pleny, uprawa w szklarni pozwala na zachowanie spójności roślin i zapewnia, że po obróceniu pola jest ono gotowe do zasadzenia.

Ta spójność jest kluczowa, ponieważ marihuana lecznicza musi być uprawiana zgodnie ze standardami, które zawstydzają etykietą ” organiczną”, powiedział Zwicky. Zamiast pestycydów, które stałyby się skoncentrowane w fazie destylacji, Plena uwalnia sterylizowane robaki drapieżników i stosuje organiczny nawóz koński.

Poza naturą, Plena obejmuje również stacje pogodowe Big Data, które gromadzą niekończące się informacje; rośliny są analizowane i porównywane. Łącznie, dane te informują, kiedy różne odmiany powinny być posadzone, aby się rozwijać.

Wiele z tych informacji zależy jednak od natury. Zewnętrzne czynniki stresogenne, takie jak promieniowanie słoneczne, mogą przyspieszyć produkcję kannabinoidów, pozwalając na uprawę mniejszych roślin o wyższych poziomach, powiedział Zwicky.

Trudniej jest uprawiać rośliny outdoor bez systemu hybrydowego, powiedział Zwicky. Ale jest to możliwe. Choćby tylko w Ameryce Południowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *