Koncentrat destylatu oleju z konopi indyjskich: czyste THC

Szczepy wspierające rodziców w okresie szkolnym
29 października 2020
Efekt entourage’u: Jak związki konopi indyjskich mogą ze sobą współpracować?
2 listopada 2020
Źródło Zdjęcia: unsplash

Kropla destylatu oleju z konopi indyjskich siedzi na krawędzi przedmiotu do dAb. Napięta jak kropla deszczu, ta wiskoza i nieprzezroczysta kula błyszczy, gdy spoczywa w wklęsłych fałdach tytanu. Wewnątrz tej złotej kropli dobroci znajduje się półprzezroczysta, w 99{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} czysta dekarboksylowana i destylowana sok tetrahydrokanabinolowy: czysty THC.

Złotówka za złotówkę, ten kąsek oleju jest wart więcej wagowo niż jakakolwiek inna substancja konsumpcyjna na rynku, i to nie bez powodu: Destylaty oleju z marihuany są prawdopodobnie przyszłością koncentratów konopi.

Co to jest destylat THC?

Dzięki niezrównanej czystości i wszechstronności, oleje destylatów THC zapewniają czysty i mocny produkt o nieograniczonym potencjale aplikacyjnym. Jednak zrozumienie procesu rafinacji, w którym wytwarzane są destylaty, może być trudne, ponieważ wiele z tych metod jest zastrzeżonych i znajduje się nadal w fazie badań i rozwoju, a nawet w fazie zgłaszania patentów.

Podążaj z nami w czasie gdy zerkniemy na wewnętrzne informacje, w jaki sposób przetwarzane są te super mocne oleje, z jaką łatwością można je zarówno spożywać, jak i mieszać, a także ich potencjał w zakresie oferowania rozwiązań na różnych niszowych rynkach w rozwijającym się przemyśle koncentratów konopi.

Destylacja konopi indyjskich: pożyczona technologia

Dojrzałe rośliny konopi indyjskich zawierają setki możliwych do zidentyfikowania kannabinoidów, terpenów i flawonoidów, z których każdy jest odpowiedzialny za interakcję z naszymi systemami endokannabinoidalnymi. Dzięki temu, co jest powszechnie nazywane „efektem entourage’u”, związki te oddziałują na siebie wzajemnie, dając nam unikalne doświadczenia, których pragniemy.

Jeśli chodzi o tworzenie koncentratów konopi, konopie indyjskie, terpeny i flawonoidy są pobierane z materiału wegetatywnego rośliny konopi razem, poprzez różne procesy ekstrakcji. W celu destylacji tych związków do ich najczystszej postaci, muszą być wykonane dodatkowe warstwy uszlachetniające. Proces ten znany jest jako „frakcjonowanie” lub „krótka droga destylacji” i jest znany z produkcji pojedynczych olejów złożonych, które mogą osiągnąć 99{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} czystości.

Destylacja krótkodystansowa

Frakcjonowanie i krótkotrwała destylacja nie są niczym nowym. W rzeczywistości te powszechne metody są stosowane od wielu lat, zarówno we wczesnych etapach badań nad destylacją konopi indyjskich, jak i w innych branżach komercyjnych. Techniki te zostały przyjęte na rynkach ekstrakcji olejków roślinnych przez przetwórców konopi indyjskich w celu stworzenia różnych destylatów olejowych – substancji zapachowych, olejków eterycznych i olejków do gotowania – które można przypisać pilotażowi wielu z tych samych podstawowych zasad rafinacji, które – jak widzimy – pokrywają się w dzisiejszej scenie produkcji destylatów konopi indyjskich.

Krótka droga destylacji jest zasadniczo dokładnie taka, jak się wydaje: jest to technika, w której destylat pokonuje krótki dystans, zwykle z jednej fiolki do drugiej, w celu oddzielenia związków za pomocą alkoholu i w mocno kontrolowanej temperaturze. Materiał wyjściowy jest podawany do fiolki, która jest stopniowo podgrzewana, a próżnia wciąga powstałe pary najpierw do rurki frakcjonującej, a następnie do rurki kondensacyjnej. Proces ten może być powtarzany wielokrotnie w celu udoskonalenia produktu końcowego. Destylacja krótkotrwała świetnie nadaje się do tworzenia wysoko stężonych destylatów THC i CBD, ponieważ skrócona ścieżka zapobiega nadmiernej utracie związków podczas procesu ekstrakcji.

W jaki sposób związki konopi indyjskich są izolowane w celu utworzenia destylatów

W celu wyodrębnienia związków takich jak THC w czystym i lepkim oleju, musi najpierw wystąpić wiele warstw rafinacji. Biorąc pod uwagę, że THC, jak również inne kannabinoidy i terpeny są lotne i mają zmienną temperaturę wrzenia, należy je najpierw oddzielić od konopi za pomocą technik ekstrakcji węglowodorowej lub opartej na rozpuszczalniku CO2. Proces ten usuwa wartościowe i lotne związki z samej rośliny, podczas gdy wiele tłuszczów, lipidów i innych związków pozostaje. Wymaga to dalszego uszlachetniania poprzez proces zwany zimowaniem, w którym w celu usunięcia tych niepożądanych związków stosowany jest rozpuszczalnik, taki jak etanol.

Oprócz zimowania, izolowane kannabinoidy muszą zostać poddane dekarboksylacji, w wyniku której związki są wystarczająco podgrzewane, aby aktywować ich potencjał leczniczy. Wreszcie, materiał jest prowadzony przez krótką drogę destylacji z parą wodną lub racjonalnej destylacji w serii wielokrotnych przejść w celu oczyszczenia pożądanego związku (zazwyczaj THC lub CBD) do jego izolowanego stanu.

Molekuły takie jak THC i CBD mają wyższe zmienne temperatury wrzenia. Destylacja krótkotrwała wykorzystuje ciśnienie w próżni, parę wodną i ciepło do manipulowania punktami wrzenia, tak aby związki były poddawane znacznie niższym temperaturom, gdy przechodzą przez nie. W zależności od procesu destylacji, te lotne związki mogą być frakcjonowane pojedynczo lub jednocześnie w celu zebrania.

W trakcie tego procesu związki lotne są oddzielane ze względu na ich masę cząsteczkową i indywidualną temperaturę wrzenia, pozostawiając mniej lotnych i niepożądanych związków. Destylat może być wielokrotnie poddawany temu procesowi, aby uzyskać jeszcze czystszą substancję. W destylacji THC pozostaje czysty THC w postaci klarownego i półprzezroczystego lepkiego soku, który przypomina ultra rafinowany miód w konsystencji i odcieniu.

RSO a destylat

Wielu konsumentów często zastanawia się, jaka jest różnica między RSO, czyli Rick Simpson Oil, a destylatem. Nazwany na cześć swojego twórcy, kanadyjskiego inżyniera – pacjenta medycznej marihuany i adwokata Ricka Simpsona, RSO jest skoncentrowaną formą oleju z konopi, często używaną przez pacjentów do leczenia objawów raka i innych dolegliwości. Uważa się, że RSO jest bardziej „surową” formą koncentratu, ponieważ zatrzymuje więcej substancji roślinnych niż destylat, który odbiera część z nich podczas procesu ekstrakcji. Jest to również łatwiejsza metoda „zrób to sam”, która daje w rezultacie bardzo mocny produkt końcowy.

Olej CO2 a destylat

Jaka jest różnica między destylatem a olejem CO2? Przy ekstrakcji CO2, dwutlenek węgla jest używany do oddzielania składników. Metoda ta pozwala na większe dostosowanie do potrzeb klienta, ponieważ temperatura ciśnienia i proporcje rozpuszczalników mogą być modyfikowane w celu stworzenia szerokiej gamy produktów (kruszonka, wosk, sok, olej). Ekstrakcja CO2 może również zatrzymać więcej terpenów produktu niż destylatu, ponieważ wiele terpenów ma różne temperatury wrzenia.

Włączanie destylatów konopi indyjskich do produktów

Zastosowanie i wykorzystane możliwości związane z destylatami marihuany są zdumiewające. Czyste olejki kanabinoidowe, które zawierają niewiele lub nie zawierają żadnych pozostałości smaków lub aromatów, doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju praktycznych zastosowań. Rozkładając konopie indyjskie i terpeny na ich indywidualne roztwory złożone, można je następnie łączyć w różne receptury z pełną kontrolą i precyzją, co pozwala przetwórcom na indywidualizację koncentratów z dokładnością jak nigdy dotąd.

Możesz zjeść destylat?

Olejki destylowane mogą być stosowane na wiele różnych sposobów, czy to doustnie, podjęzycznie, przezskórnie, czy też poprzez wapowanie i wdychanie (np. dAbbing). Surowe destylaty mogą być nawet stosowane w stanie surowym lub w połączeniu z innymi produktami w celu stworzenia silnych kombinacji leczniczych o szerokim zastosowaniu.

Biorąc pod uwagę samą uniwersalność olejów z destylatów konopi indyjskich, nic dziwnego, że produkt ten jest wart swojej wagi w złocie. Destylacja może być stosunkowo nowa na obecnym rynku koncentratów marihuany, ale możecie być pewni, że ta dobrze rozwinięta technika ekstrakcji botanicznej nadaje się do ustalenia paradygmatu ekstrakcji i uszlachetniania konopi. Jeśli pragniesz najczystszego, najczystszego i zdecydowanie najsilniejszego czystego koncentratu THC dostępnego na rynku, destylat oleju konopnego może być po prostu idealnym produktem dla Ciebie.

____

Nasiona konopi o interesującym cię stosunku CBD/THC znajdziesz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *