Kropla destylatu oleju z konopi indyjskich siedzi na krawędzi przedmiotu do dAb. Napięta jak kropla deszczu, ta wiskoza i nieprzezroczysta kula błyszczy, gdy spoczywa w wklęsłych fałdach tytanu. Wewnątrz tej złotej kropli dobroci znajduje się półprzezroczysta, w 99{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} czysta dekarboksylowana i destylowana sok tetrahydrokanabinolowy: czysty THC.
Złotówka za złotówkę, ten kąsek oleju jest wart więcej wagowo niż jakakolwiek inna substancja konsumpcyjna na rynku, i to nie bez powodu: Destylaty oleju z marihuany są prawdopodobnie przyszłością koncentratów konopi.
Dzięki niezrównanej czystości i wszechstronności, oleje destylatów THC zapewniają czysty i mocny produkt o nieograniczonym potencjale aplikacyjnym. Jednak zrozumienie procesu rafinacji, w którym wytwarzane są destylaty, może być trudne, ponieważ wiele z tych metod jest zastrzeżonych i znajduje się nadal w fazie badań i rozwoju, a nawet w fazie zgłaszania patentów.
Podążaj z nami w czasie gdy zerkniemy na wewnętrzne informacje, w jaki sposób przetwarzane są te super mocne oleje, z jaką łatwością można je zarówno spożywać, jak i mieszać, a także ich potencjał w zakresie oferowania rozwiązań na różnych niszowych rynkach w rozwijającym się przemyśle koncentratów konopi.
Dojrzałe rośliny konopi indyjskich zawierają setki możliwych do zidentyfikowania kannabinoidów, terpenów i flawonoidów, z których każdy jest odpowiedzialny za interakcję z naszymi systemami endokannabinoidalnymi. Dzięki temu, co jest powszechnie nazywane „efektem entourage’u”, związki te oddziałują na siebie wzajemnie, dając nam unikalne doświadczenia, których pragniemy.
Jeśli chodzi o tworzenie koncentratów konopi, konopie indyjskie, terpeny i flawonoidy są pobierane z materiału wegetatywnego rośliny konopi razem, poprzez różne procesy ekstrakcji. W celu destylacji tych związków do ich najczystszej postaci, muszą być wykonane dodatkowe warstwy uszlachetniające. Proces ten znany jest jako „frakcjonowanie” lub „krótka droga destylacji” i jest znany z produkcji pojedynczych olejów złożonych, które mogą osiągnąć 99{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} czystości.
Frakcjonowanie i krótkotrwała destylacja nie są niczym nowym. W rzeczywistości te powszechne metody są stosowane od wielu lat, zarówno we wczesnych etapach badań nad destylacją konopi indyjskich, jak i w innych branżach komercyjnych. Techniki te zostały przyjęte na rynkach ekstrakcji olejków roślinnych przez przetwórców konopi indyjskich w celu stworzenia różnych destylatów olejowych – substancji zapachowych, olejków eterycznych i olejków do gotowania – które można przypisać pilotażowi wielu z tych samych podstawowych zasad rafinacji, które – jak widzimy – pokrywają się w dzisiejszej scenie produkcji destylatów konopi indyjskich.
Krótka droga destylacji jest zasadniczo dokładnie taka, jak się wydaje: jest to technika, w której destylat pokonuje krótki dystans, zwykle z jednej fiolki do drugiej, w celu oddzielenia związków za pomocą alkoholu i w mocno kontrolowanej temperaturze. Materiał wyjściowy jest podawany do fiolki, która jest stopniowo podgrzewana, a próżnia wciąga powstałe pary najpierw do rurki frakcjonującej, a następnie do rurki kondensacyjnej. Proces ten może być powtarzany wielokrotnie w celu udoskonalenia produktu końcowego. Destylacja krótkotrwała świetnie nadaje się do tworzenia wysoko stężonych destylatów THC i CBD, ponieważ skrócona ścieżka zapobiega nadmiernej utracie związków podczas procesu ekstrakcji.
W celu wyodrębnienia związków takich jak THC w czystym i lepkim oleju, musi najpierw wystąpić wiele warstw rafinacji. Biorąc pod uwagę, że THC, jak również inne kannabinoidy i terpeny są lotne i mają zmienną temperaturę wrzenia, należy je najpierw oddzielić od konopi za pomocą technik ekstrakcji węglowodorowej lub opartej na rozpuszczalniku CO2. Proces ten usuwa wartościowe i lotne związki z samej rośliny, podczas gdy wiele tłuszczów, lipidów i innych związków pozostaje. Wymaga to dalszego uszlachetniania poprzez proces zwany zimowaniem, w którym w celu usunięcia tych niepożądanych związków stosowany jest rozpuszczalnik, taki jak etanol.
Oprócz zimowania, izolowane kannabinoidy muszą zostać poddane dekarboksylacji, w wyniku której związki są wystarczająco podgrzewane, aby aktywować ich potencjał leczniczy. Wreszcie, materiał jest prowadzony przez krótką drogę destylacji z parą wodną lub racjonalnej destylacji w serii wielokrotnych przejść w celu oczyszczenia pożądanego związku (zazwyczaj THC lub CBD) do jego izolowanego stanu.
Molekuły takie jak THC i CBD mają wyższe zmienne temperatury wrzenia. Destylacja krótkotrwała wykorzystuje ciśnienie w próżni, parę wodną i ciepło do manipulowania punktami wrzenia, tak aby związki były poddawane znacznie niższym temperaturom, gdy przechodzą przez nie. W zależności od procesu destylacji, te lotne związki mogą być frakcjonowane pojedynczo lub jednocześnie w celu zebrania.
W trakcie tego procesu związki lotne są oddzielane ze względu na ich masę cząsteczkową i indywidualną temperaturę wrzenia, pozostawiając mniej lotnych i niepożądanych związków. Destylat może być wielokrotnie poddawany temu procesowi, aby uzyskać jeszcze czystszą substancję. W destylacji THC pozostaje czysty THC w postaci klarownego i półprzezroczystego lepkiego soku, który przypomina ultra rafinowany miód w konsystencji i odcieniu.
Wielu konsumentów często zastanawia się, jaka jest różnica między RSO, czyli Rick Simpson Oil, a destylatem. Nazwany na cześć swojego twórcy, kanadyjskiego inżyniera – pacjenta medycznej marihuany i adwokata Ricka Simpsona, RSO jest skoncentrowaną formą oleju z konopi, często używaną przez pacjentów do leczenia objawów raka i innych dolegliwości. Uważa się, że RSO jest bardziej „surową” formą koncentratu, ponieważ zatrzymuje więcej substancji roślinnych niż destylat, który odbiera część z nich podczas procesu ekstrakcji. Jest to również łatwiejsza metoda „zrób to sam”, która daje w rezultacie bardzo mocny produkt końcowy.
Jaka jest różnica między destylatem a olejem CO2? Przy ekstrakcji CO2, dwutlenek węgla jest używany do oddzielania składników. Metoda ta pozwala na większe dostosowanie do potrzeb klienta, ponieważ temperatura ciśnienia i proporcje rozpuszczalników mogą być modyfikowane w celu stworzenia szerokiej gamy produktów (kruszonka, wosk, sok, olej). Ekstrakcja CO2 może również zatrzymać więcej terpenów produktu niż destylatu, ponieważ wiele terpenów ma różne temperatury wrzenia.
Zastosowanie i wykorzystane możliwości związane z destylatami marihuany są zdumiewające. Czyste olejki kanabinoidowe, które zawierają niewiele lub nie zawierają żadnych pozostałości smaków lub aromatów, doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju praktycznych zastosowań. Rozkładając konopie indyjskie i terpeny na ich indywidualne roztwory złożone, można je następnie łączyć w różne receptury z pełną kontrolą i precyzją, co pozwala przetwórcom na indywidualizację koncentratów z dokładnością jak nigdy dotąd.
Możesz zjeść destylat?
Olejki destylowane mogą być stosowane na wiele różnych sposobów, czy to doustnie, podjęzycznie, przezskórnie, czy też poprzez wapowanie i wdychanie (np. dAbbing). Surowe destylaty mogą być nawet stosowane w stanie surowym lub w połączeniu z innymi produktami w celu stworzenia silnych kombinacji leczniczych o szerokim zastosowaniu.
Biorąc pod uwagę samą uniwersalność olejów z destylatów konopi indyjskich, nic dziwnego, że produkt ten jest wart swojej wagi w złocie. Destylacja może być stosunkowo nowa na obecnym rynku koncentratów marihuany, ale możecie być pewni, że ta dobrze rozwinięta technika ekstrakcji botanicznej nadaje się do ustalenia paradygmatu ekstrakcji i uszlachetniania konopi. Jeśli pragniesz najczystszego, najczystszego i zdecydowanie najsilniejszego czystego koncentratu THC dostępnego na rynku, destylat oleju konopnego może być po prostu idealnym produktem dla Ciebie.
____