Marihuana a haszysz. Porównanie

Stopniowa ewolucja Głębokiego Południa w kwestii konopi
24 marca 2021
palić marihuanę
Jak się uspokoić, gdy za bardzo się upalisz
12 kwietnia 2021

Źródło Zdjęcia: unsplash

marihuana

Choć zarówno marihuana, jak i haszysz pochodzi z konopi, między tymi dwiema substancjami występuje dużo różnic. Zanim zacznie się używać z którejś z nich, warto więc poznać, co je dzieli. Dzięki temu będzie miało się pełną świadomość korzystania z produktu. A kiedy człowiek dobrze wie, co zażywa, może przez to czerpać więcej korzyści z przemyślanej konsumpcji.

Pochodzenie substancji

Określając różnice między marihuaną a haszyszem, warto zacząć od historycznej ciekawostki. Podczas gdy korzystanie z marihuany rozpowszechniło się dopiero w dwudziestym wieku, haszysz był znany i używany w wielu kulturach już od wielu stuleci. Przechodząc zaś do pochodzenia obu substancji, trzeba powiedzieć, że każdą z nich uzyskuje się po prostu z innej części konopi indyjskich. Marihuana powstaje z wysuszonych kwiatów niezapylonych konopi. Haszysz natomiast to konopna żywica, którą oddziela się od rośliny mechanicznymi lub chemicznymi metodami. Te mechaniczne były znane w wielu kulturach już od dawna, natomiast chemiczne są stosunkowo nowe.

Sposób użycia i działanie

Jest też jednak coś, co łączy marihuanę i haszysz – to forma konsumpcji. Zarówno z jednej, jak i z drugiej substancji korzysta się zazwyczaj, paląc ją w formie skręta. Efekty dawane przez marihuanę i haszysz to już jednak zupełnie inna bajka. Przede wszystkim dlatego że haszysz (lub też inaczej hasz) jest mocniejszy. Ma większą ilość psychoaktywnej substancji THC i w związku z tym łatwiej jest przesadzić z jego użyciem. Marihuana jest zaś w swoim działaniu znacznie łagodniejsza. Obu substancjom towarzyszą też różne doznania smakowe. Podczas gdy marihuana ma świeży posmak, który zahacza niekiedy o owocowe nuty, haszysz jest ostrzejszy, ale i bogatszy.

Jak widać, choć marihuana i haszysz pochodzą z tych samych roślin, czyli z konopi indyjskich, dzieli je dość sporo. Ogółem rzecz biorąc, główna różnica polega na tym, że haszysz jest bardziej skoncentrowany. Żeby stwierdzić, która forma bardziej nam odpowiada, nie pozostaje nic innego jak wypróbować je obie i samemu ocenić efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *