Pobudzanie Apetytu przez Leczniczą Marihuanę

medyczne zastosowanie medycznej marihuany
Medyczne zastosowania medycznej marihuny
13 sierpnia 2018
Zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD)
6 września 2018

Pobudzanie Apetytu przez Leczniczą Marihuanę w przypadku wyniszczenie zaburzenia apetytu.

Zdolność pobudzania apetytu przez leczniczą marihuanę jest częścią popularnej dziś kultury „ munchies”. Leczenie wyniszczenia było swego czasu jedną z najmniej kontrowersyjnych terapii marihuaną, choć nie oznacza to , że było ono terapią najlepiej zrozumianą. Niektóre formy wyniszczenia, zwłaszcza te związane z zaawansowanym stadium nowotworów, mogą nie reagować na kurację konopiami. Badania kliniczne – prowadzone w 2006 roku przez grupę badawczą z udziałem pacjentów z silnie rozwiniętym rakiem- zostały przerwane, ponieważ marihuana nie wykazywały terapeutycznej przewagi nad placebo, a jednocześnie wywołała więcej skutków ubocznych. Pomimo że był to pojedynczy test , podsumowujący go raport w leczeniu związanego z chorobą nowotworową wyniszczenia, choć sprawa ta wcale nie jest tak jednoznaczna.

Skuteczność:

Marihuana jest skuteczna w leczeniu kachesji , choć wyniki badań klinicznych nie wykazują jednoznacznie na to , czy lepsze efekty osiąga się, łącząc THC i CBD, czy stosując wyłącznie tetrahydrokannabinol. Stosowanie dużych dawek prowadzi do wykształcenia się tolerancji zmniejszając zdolność marihuany do pobudzania apetytu. Nowe badania , przeprowadzone przez naukowców z Izraela , wykazały , ze wielu pacjentom nowotworowym udało się zredukować  poziom utraty masy ciała dzięki paleniu marihuany w ramach terapii paliatywnej przez okres ośmiu tygodni. Co więcej , marihuana pozytywnie wpłynęła także na inne wyniki badanych . Inhalacje za marihuanowej pary w  tym przypadku były mniej skuteczne.

 

Metody przyjmowania:

Doustnie:

Zarówno połykana , jak i umieszczana pod język marihuana jest skuteczna w walce z wyniszczeniem.

Odparowywanie i palenie:

Jeśli nie cierpimy na problemy związane z płucami , powinniśmy rozważać inhalację , która umożliwi nam szybkie nabranie apetytu przy użyciu bardzo niewielkiej dawki marihuany.

Popularne odmiany:

Wszystkie odmiany o dominującej obecności THC . Kierując się zapachem, warto zwrócić uwagę na pieprzny zapach charakteryzujący szczepy o wysokiej zawartości beta-kariofilenu. Najsłynniejszą „pieprzną”  odmianą konopi jest legendarna Panama Red. Inny popularny szczep to meksykański Super Skunk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *