Charakterystyka i zastosowanie suszu konopnego

Czy po marihuanie można prowadzić samochód?
13 lipca 2021
susz konopny
Co to są nasiona Ruderalis?
13 września 2021
marihuana
susz konopny

Susz konopny to w praktyce zasuszone kwiaty konopi siewnych, których popularność w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosła. Co jeszcze warto wiedzieć o suszu i jakie jest jego zastosowanie?

Charakterystyka suszu konopnego

Ważnym czynnikiem dla potencjalnych Klientów jest to, że powstaje on tylko z liści oraz kwiatów dopuszczonych do hodowli w naszym kraju. W praktyce w Polsce jest to 9 gatunków, których uprawa cieszy się rosnącą popularnością, co wynika przede wszystkim z dużego popytu na takie produkty.

Główne zalety suszu konopnego

Susz nie posiada właściwości psychoaktywnych, co sprawia, że nie odurza oraz nie uzależnia. Zawiera jednak szereg cennych dla zdrowia składników i także z tego powodu, sięga po niego coraz więcej osób. Główne korzyści wynikające z jego stosowania to:

  • działanie przeciwzapalne – susz może pozytywnie oddziaływać na komórki odpornościowe oraz modulować reakcję zapalną. Jest więcej cenny w przypadku osób z chronicznymi chorobami o podłożu autoimmunologicznym,
  • działanie przeciwbólowe – produkty z konopi wykazują działanie pozwalające na uśmierzenie bólu,
  • pozytywny wpływ na psychikę – jest zalecany w przypadku stanów lękowych, a nawet przy przewlekłych depresjach,
  • działanie antyoksydacyjne – zapobiega starzeniu się organizmu, co zmniejsza również ryzyko różnego rodzaju chorób degeneracyjnych.

Nie są to oczywiście jedyne pozytywne skutki wynikające z zastosowania suszu konopnego. Jednak za takie pozytywne oddziaływanie odpowiada CBD, czyli naturalny związek z grupy kannabinoidów.

Stosowanie suszu konopnego

Z suszu konopnego można nie tylko przygotowywać napary, ale również inhalować przy użyciu fajki lub bibułki. Wszystko w zależności od swoich własnych preferencji oraz od tego, która forma wydaje się być najdogodniejsza.

Warto raz jeszcze wspomnieć o tym, sprawdzone mieszanki nasion marihuany, dzięki którym później uzyskuje się susz, są w naszym kraju legalne. Możesz zakupić je także w naszym sklepie online, z gwarancją szybkiej dostawy oraz konkurencyjnych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *