Co składa się na charakterystykę odmiany i dlaczego jest to tak istotne

Marihuana Medyczna Przyjmowanie i dawkowanie
5 lipca 2018
meczyna marihuana
Najpopularniejsze Odmiany Medycznej Marihuany
30 lipca 2018
auto-amnesia-xxl

Rożne odmiany konopi oferują rożne korzyści lecznicze w związku z tym, ze ich chemiczna budowa nie jest jednorodna. Medyczne efekty mogą być na tyle odmienne, ze specyfiki na bazie szczepów konopi mona określać mianem zupełnie innych leków. Niektóre odmiany produkują więcej THC, inne CBD, a jeszcze inne wytwarzają oba rodzaje kannabinoidow w podobnych ilościach. Rożnicę w zawartości terpenów także przekładają się na efekty lecznicze.

Jak wybrać odmianę medycznej marihuany ?

Powszechne określenia- indica i sativa– które słyszymy w punktach sprzedaży rzadko dają nam możliwość dowiedzenia się czegoś, co wykracza poza absolutne podstawy wiedzy na temat medycznej marihuany .Indica określa się zazwyczaj szerokolistne odmiany produkujące terpeny, takie jak mircen czy linalol. Działają one uspokajająco, a stan, który możemy dzięki niemu osiągnąć można porównać do stany letargu. Sativa to wąskolistne szczepy takie jak kariofilen i pineny, działają pobudzająco umożliwiając osiągniecie intelektualnego „haju”. Precyzyjny dobór odpowiednich odmian medycznej marihuany wymaga jednak zagłębienia się podstaw ich genetyki i chemicznej budowy oraz sięgnięcia poza uproszczone etyki indica i sativa. Niektóre produkowane przez konopie zapachy stanowią zaskakująco wiarygodna informacje na temat jej faktycznego działania. Zapach sosnowy to zapowiedz pobudzenia ,a lawendowy lub grejpfrutowy uspokojenia i kojących właściwości. Jak widzisz przyporządkowanie aromatów do cech umożliwi ci szybsze zorientowanie się w świecie leczniczych konopi.

Rodzaje:
Afghan – nazwa odnosi się szerokolistne odmiany sprowadzonej z północno – zachodniego Afganistanu do Kalifornii i Holandii. Uprawia się w celu produkcji haszyszu. Ceniona jest ze względnym na to ,ze można ja zbierać na zewnętrznych uprawach w połowie października, charakteryzuje się krzaczastymi roślinami o wysokości do 2,5 metra i ilością żywiczna pęków. Nadaje się do uśmierzania bólu i wywoływania uczucia relaksu. Podaje się je pacjentom z problemami z przewodem pokarmowym, a także cierpnącym na brak apetytu i nudności.

AK-47 – nazwa pochodzi od nazwy broni , ale od jej szybkości wywoływania ta odmianę pierwszych psychoaktywny efektów. Natomiast fakt, iż nasiona AK- 47 można wyhodować tak wiele fenotypów, wynika z tego , ze najprawdopodobniej szerokolistna afgańska odmianę krzyżowano na początku wąskolistnymi holenderskimi szczepami. AK- 47 to klasyczna , niezwykle silna, obfitująca w THC odmiana, która – podawana w niewielkich ilościach- znakomicie się sprawdza w roli lekarstwa. Większe dawki nie są wskazane , ponieważ mogą przytłaczać pacjentów swoimi intensywnymi psychoaktywnym działaniem. Doskonale nadaje się do pobudzenia apetytu i kojenia roztrojonego żołądka.

Blueberry – ona dala pocztem całemu genetycznemu wachlarzowi odmian BLUE, które spopularyzowane zostały przez amsterdamski bank nasion. Działanie tej odmiany jest silne ale nieprzytłaczające, często jet ona tolerowana nawet przez początkujących amatorów medycznej marihuany. Pacjenci chwalą ja za krzepiące, podnoszące na duchu działanie i dodają, ze łagodzi niepokój.

Blue dream – popularna jest głownie ze względu na silne i wszechstronne działanie, a hodowcy cenią ja za duże kwiaty obfite zbiory. Można ja znaleźć nie mal na każdym punkcie sprzedaży
marihuany na amerykańskim Zachodnim wybrzeżu. W przypadku bardzo małych dawek stanowi znakomity leczniczy środek. Skutecznie poprawia nastrój i świetnie sprawdza się w jednoczesnym zwalczaniu wielu dolegliwości takich jak choćby ból i nudności lub ból i bezsenność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *