Marihuana Medyczna Przyjmowanie i dawkowanie

Medyczna marihuana- kiedy działa , a kiedy nie…
1 lipca 2018
auto-amnesia-xxl
Co składa się na charakterystykę odmiany i dlaczego jest to tak istotne
24 lipca 2018

Z medycznego punktu widzenia – najważniejsze powinno być jak najbardziej precyzyjne dobranie dawki do potrzeb i trwania kuracji oraz wybranie formy wywołującej jak najmniej skutków ubocznych. Takie wymogi stawiają przed nami wiele wyznań, z którymi nie łatwo jest sobie poradzić. Każda metoda przyjmowania marihuany ma swoje wady i zalety. Na przykład paląc leczniczą marihuanę , w ciągu kilku sekund dostarczamy do krwiobiegu szeroka gamę składników konopi. Choć większość pacjentów nie ma problemów z dobraniem odpowiedniej dawki, podstawową wada tej techniki jest jednak to , ze w procesie spalania powstają toksyny, które mogą uszkadzać delikatna tkane płuc.

*PALENIE

Jest to najczęstsze przyjmowanie medycznej marihuany. Palenie powoduje gwałtowny wzrost THC w krwiobiegu, który można zaobserwować już po 5sekundach. Z powodu tak szybkiego działania, pacjenci są w stanie kontrolować dawki i miareczkują przy kolejnym zaciąganiu. Praktyka palenie marihuany budzi wiele kontrowersji, ponieważ dym zawiera szkodliwe substancje wywołujące choroby płuc oraz nowotwory.

Jak przygotować jointa leczniczego z marihuany:

*posiekaj 0,5g suszonych liści konopi
*następnie rozwiń bibułkę
*równomiernie rozsyp marihuanę na bibułce
*wsuń kartę płatnicza miedzy marihuanę a bibułkę
*za pomocą palców zwiń w rulon
*następnie poliż brzeg bibułki i zwiń do końca

*NALEWKI

Nalewki przygotowujemy na bazie rozpuszczalnika tak zwanego etanolem. To właśnie między nim dochodzi do ekstrakcji połykania zawartych w roślinach składników aktywnych. Dawkowanie nalewek konopnych pod język,wchłanianie ich przez tkanki jamy ustnej sprawiają ze kannabinoidy trafiają szybciej do krwiobiegu niż w przypadku .

Jak sporządzić nalewkę na bazie etanolu;

*przygotuj 28 g kwiatów konopi
*włóż do zamrażarki na 24 godziny
*po tym się ciasno owiń konopie w foli aluminiowej tworząc paczuszkę
*rozgrzej piekarnik do 160C, następnej podgrzewaj około 7 minut
*następnie wyciągnij z pieca aby ostygła
*zmiel porządnie w młynku do przypraw
*syp zmielona konopie do słoika i zalej470milimetrami etanolu
*zakręcony słoik umieść w zamrażarce na 1 godzinę
*po wyciągnięciu potrząśnij nim tak 5 minut
*po kolejnych 3 godzinach w zamrażarce znów potrząśnij nim i tak prze kilka dni
*kiedy nalewka będzie gotowa przesącz ja przez filtr do kawy

W przypadku użycia leczniczej marihuany o 15- procentowej zawartości THC powinieneś otrzymać niecałe pół litra silnej nalewki. Jeżeli etanol pali cie w usta , możesz dodać do niej 30 g miodu. Pamiętaj , aby dawkowanie rozpocząć od kilku kropli , a następnie dostosować je do pożądanych efektów. Gotową nalewkę przechowuj w szklanej butelce, ponieważ etanol może rozpuszczać substancje używane do produkcji plastikowych pojemników.

*JEDZENIE

Przewagę doustnego podawania marihuany stanowi głownię fakt iż- przyjmowania w ten sposób przez dłuższy czas – działa leczniczo na nasz organizm, Reakcje zażywania marihuany są bardzo zróżnicowane , a każdy z pacjentowi ,któremu podamy jej 20-miligramowa dawkę ,wchłonie ja w innym czasie i przetrawi z rożna skutecznością.
Zagrożenie które występuje w czasie przyjmowania marihuany v jest fakt i z doustnie działa na nas dwa razy dłużej niż marihuana palona. Szczytowe stężenie w osoczu marihuana osiąga w okresie 75 minut do 7 godzin. Największym ryzykiem związanym ze spożywaniem produktów na bazia marihuany jest możliwość przedawkowania, które może doprowadzić do silnych efektów psychoaktywnych i napadów niepokoju. Pomimo ze objawy mijają już po kilku godzinach, dla niektórych może okazać się trudne do zniesienia.

Jak przygotować bhang;

*podgrzej dwie szklanki wody
*do czajnika włóż okolo30 gramowa świeżych kwiatów konopi i zalej wrzątkiem
*owiń czajnik ręcznikiem i odstaw napar na 8 minut
*napar przez sitko wyciskając cala wódę z konopi
*odstaw herbatę, kwiaty przełóż do moździerza i zalej 3 łyżeczkami ciepłego mleka ,a następnie rozgnieć całość na papkę
*posiekaj migdały umieść ja w moździerzu i zalej mlekiem
*ugnieć zawartość moździerza , następnie odsącz mleko za pomocą gaz czynność powtarzaj kilkukrotnie
*połącz wszystkie płyny które nie wykorzysta;es
*dodaj 1/8 łyżeczki przypraw garam masala, 1/4 łyżeczki imbiru,1/2 łyżeczkę wody różanej
*dodaj miód do smaku

Korzystając z tego przepisu , uzyskasz 12 porcji dawek napoju. Przechowuj bhang w lodowce i wstrząśnij przed podaniem. Podgrzewanie bhangu przez7 minut do temperatury 157C sprawi ze spożywany bhang będzie bardzo mocny.

STOSOWANIE MEDYCZNEJ MARIHUANY A PORA DNIA

Marihuanie przypisuje się zakłócanie percepcji czasu, ale cz czas i pora dnia, o której ja przyjmujemy, wpływa na jej działanie? Być może tak, szczególnie jeśli mamy zamiar stosować ja w nocy. THC to substancja , które stosowanie łączy się często z zaburzeniami snu i jego faz. W związku z tym wszystkie leki na bazie konopi powinno przyjmować się przynajmniej 4 godziny przed snem. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na zwalczaniu utrzymujących się nocnych napadów strachów lub koszmarów spowodowane zespołem stresu pourazowego, przyjmowanie kannabinoidów tuz przed snem może ukazać się przydatne.
Przewlekły niepokój może być niezwykle meczący, a stosowanie CBD o poranku może zmniejszyć lek będący rezultatem popołudniowego wyczerpania. Wpływ pory dnia na przyjmowanie leków na bazie konopi jest nadal badany, ale fakt, ze kannabinoidy naśladują obecne w organizmie regulatory homeostazy każe nam myśleć, ze pora dnia jest istotna i może pomagać w stabilizowaniu funkcjonowaniu układów naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *