Co to jest ekstrakcja węglowodorów i jakie produkty z konopi indyjskich z niej pochodzą?

Bardzo niskie dawkowanie marihuany: Kiedy mikrodozowanie nadal jest zbyt duże
6 lipca 2020
Barney’s Coffeshop’s
Barney’s Coffeshop’s
8 lipca 2020
Źródło Zdjęcia: cloudfront.net

Wraz z rozkwitem rynku ekstrakcji coraz większą uwagę zwraca się na to, jak te produkty są wytwarzane. W ciągu ostatnich kilku lat metody ekstrakcji rozpuszczalnikiem szybko się rozwinęły, a popularne rozpuszczalniki, w tym etanol, CO2 i związki węglowodorowo-organiczne zawierające tylko atomy wodoru i węgla, którymi w konopiach są zazwyczaj butan i propan. Jeśli użyto oleju rzepakowego, jadalnych lub dowolnej liczby produktów zawierających ekstrakty, można było pobierać próbki owoców ekstrakcji węglowodorowej

Chociaż nie brzmią one jak związki, które chce się spożywać, węglowodory są stosowane w ekstrakcji żywności od ponad pięciu dekad, na przykład w produkcji aromatów i barwników. Ostatnio związki takie jak butan i propan są wykorzystywane do produkcji ekstraktów z konopi indyjskich o określonym profilu. Czystość i potencjał ekstraktów węglowodorowych jest bardzo zróżnicowana, ale można znaleźć ekstrakty bogate w THC, które zawierają do 90{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} oryginalnych kannabinoidów roślinnych.

Prawidłowo przeprowadzone ekstrakty węglowodorowe mogą być bezpieczne, zarówno pod względem minimalizacji ryzyka produkcji, jak i stworzenia produktu nadającego się do spożycia. Tutaj porozmawiamy o szczegółach procesów wydobycia węglowodorów, w tym o ich zaletach i wadach, a także omówimy, które produkty są wytwarzane w ten sposób.

Produkty z konopi indyjskich wytwarzane z wykorzystaniem ekstrakcji węglowodorowej

Ekstrakty węglowodorowe mogą występować w różnych formach, takich jak olej, szkło, kruszonka, wosk i hasz. Ekstrakty te są czasami synonimem oleju z mieszania butanu (BHO), który jest często podgrzewany i wdychany w procesie znanym jako ocieranie. W związku z tym ekstrakty węglowodorowe mogą być stosowane w wielu innych produktach, w tym jadalnych, waporyzacja, kapsułki i preparatach do stosowania miejscowego (w tym plastry transdermalne).

Aby ekstrakty były wysokiej jakości, trzeba jeszcze zacząć od produktu wysokiej jakości. Na przykład, koncentraty z nasion konopi indyjskich, które wykorzystują kwiaty konopi, są uważane za produkty wyższej jakości niż preparaty do przycinania. Ponadto, zastosowany proces ekstrakcji, łącznie z wszelkimi etapami uszlachetniania, określa profil i jakość produktu końcowego.

Czym jest ekstrakcja węglowodorów?

Do ekstrakcji węglowodorów zwykle używa się butanu jako podstawowego rozpuszczalnika, chociaż można użyć innych węglowodorów lub mieszanki dwóch lub więcej. W połączeniu z materiałem roślinnym konopi indyjskich, węglowodór rozpuszcza pożądane związki obecne w roślinach.

Butan jest idealnym rozpuszczalnikiem do ekstrakcji konopi indyjskich – ma niską temperaturę wrzenia wynoszącą -1°C (30,2°F) i jest stosowany do ekstrakcji w postaci gazu płynnego. Pozwala to uniknąć wystawiania na działanie ciepła terpenów wrażliwych na temperaturę i innych delikatnych składników.

Temperatura wrzenia propanu jest nawet niższa od temperatury wrzenia butanu -42°C. Często spotykana jest mieszanka obu stosowanych składników. Propan może przynieść korzyści poprzez usunięcie z rośliny dodatkowych pożądanych związków, takich jak terpeny. Pozwala to również na skuteczniejsze oczyszczanie z resztek rozpuszczalnika.

Poniżej przedstawiamy ogólne kroki dotyczące ekstrakcji węglowodorów:

  • Zimny, skroplony butan (lub mieszanka węglowodorów) jest używany do mycia substancji roślinnych, rozpuszczania kannabinoidów (takich jak THC i CBD) i terpenów (które zapewniają aromat i smak), często wraz z lipidami i woskami.
  • Powstały w ten sposób roztwór może być następnie rafinowany na wiele sposobów, w zależności od produktu końcowego. Na przykład, wirowanie może być stosowane do usuwania terpenów, a zimowanie może usuwać lipidy z koncentratu. Innymi popularnymi etapami rafinacji są odparowanie i dekarboksylacja.
  • Po rafinacji, otrzymany roztwór jest przepuszczany przez komorę zbiorczą w celu usunięcia większości pozostałości rozpuszczalnika. Butan jest często transportowany z powrotem na początku procesu, aby mógł być ponownie wykorzystany.

Na koniec, skoncentrowany roztwór jest dalej oczyszczany, aby pozbyć się nadmiaru węglowodorów. Proces ten zależy od produktu końcowego, ale może obejmować suszenie w piecu próżniowym lub ubijanie.

O ile z technicznego punktu widzenia wydobycie węglowodorów można przeprowadzić w dowolnym miejscu, o tyle niebezpieczeństwa związane z postępowaniem z gazem butanowym mogą często przynieść katastrofalne skutki. Producenci legalnych ekstraktów pracują w zgodnym z przepisami środowisku i używają urządzeń specjalnie zaprojektowanych do tego zastosowania. Nie próbuj tego w domu.

Korzyści i wady wydobycia węglowodorów

Źródło Zdjęcia: customerserviceautomation.pl

Ekstrakcja węglowodorów nie jest jedyną techniką, a inne procesy ekstrakcji mogą być preferowane w zależności od pożądanego rezultatu. Oto główne zalety i wady ekstrakcji węglowodorów:

Korzyści
Można zachować autentyczność szczepu. Każdy szczep posiada unikalny profil chemiczny, który inne metody ekstrakcji mogą uczynić nierozpoznawalnymi. Ekstrakcja wodorowęglowa może utrzymać delikatny makijaż rośliny tak, że oryginalna kombinacja kannabinoidów i terpenów pozostaje w produkcie końcowym.

Oferuje wszechstronność. Istnieje wiele rodzajów ekstraktów, które mogą być produkowane przy użyciu ekstrakcji węglowodorowej, ponieważ poziom butanu i propanu może być dostosowywany w celu stworzenia pożądanego profilu. W zależności od szczepu i metody produkcji, można znaleźć produkty w szerokim zakresie cenowym.

Istnieje możliwość wykorzystania trymerów. Ze względu na charakter wydobycia węglowodorów, można wykorzystać mniej pożądane części rośliny. Na przykład, odpadki ze zbiorów konopi mogą być w innym przypadki wyrzucane jako odpady. Jednak te luźne liście nadal zawierają dużo żywicy, która jest bogata w kannabinoidy. Te i inne składniki mogą być ekstrahowane za pomocą ekstrakcji węglowodorowej, tworząc produkty znane jako „trim runs”.

Wady
Ekstrakcje mogą stanowić ryzyko. Nieprawidłowo przeprowadzone metody wydobycia węglowodorów mogą być bardzo niebezpieczne. Butan i propan są wysoce łatwopalne, więc sprzęt i środowisko muszą spełniać surowe normy, zanim zostaną uznane za bezpieczne.

Możliwe jest wytwarzanie niebezpiecznych produktów. Podobnie, jeśli ekstrakcja węglowodorów nie jest prowadzona prawidłowo, konsument może być narażony na ryzyko. Na przykład, niektóre produkty amatorskie będą wykorzystywać niskiej jakości rozpuszczalniki, które zawierają nieznane zanieczyszczenia. Mogą one również nie oczyścić produktu końcowego z rozpuszczalników po zakończeniu ekstrakcji i sprzedać produkty, w których poziom pozostałości rozpuszczalnika znacznie przekracza poziom uważany za bezpieczny. Jest to jeden z powodów, dla których ważne jest, aby kupować tylko produkty przetestowane laboratoryjnie, gdzie dokładnie wiesz, co otrzymujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *