Czy orgazmy mogą pomóc twojemu systemowi endokannabinoidalnemu?

Jak marihuana i ludzie ewoluowali razem
26 czerwca 2020
Jakie są negatywne skutki palenia marihuany i biernego palenia?
1 lipca 2020
Źródło Zdjęcia: baggout.com

Co by było, gdyby osoby cierpiące na pewne schorzenia związane z niedoborem endokannabinoidów były w stanie wyleczyć się dzięki mocy orgazmu? To pytanie pojawiło się w mojej głowie od czasu przeczytania badania z 2017 roku, w którym postawiono hipotezę, że endokannabinoidy mogą odgrywać ważną rolę w cyklu reakcji seksualnych.

Endokannabinoidy to wytwarzane przez organizm kannabinoidy, które wiążą się z receptorami kannabinoidalnymi i aktywują je, podobnie jak THC i CBD w marihuanie. W szczególności, powyższe badanie wykazało znaczny wzrost poziomu endokanabinoidów 2-AG w organizmie, które mogą przyczynić się do doświadczenia, które potocznie nazywamy „post-koitalną błogością”.

Jeśli więc starasz się poprawić funkcjonowanie swojego systemu endokannabinoidalnego (ECS) i związane z tym problemy zdrowotne, czy powinieneś traktować priorytetowo regularne orgazmy w swojej rutynie samoopieki? Zagłębiłem się w to pytanie z kilkoma ekspertami od marihuany, aby się tego dowiedzieć.

Podnoszenie poziomu endokanabinoidów

Dr Genester Wilson-King, lekarz rodzinny, położnik, ginekolog i obrońca marihuany, była również zaintrygowany wspomnianym powyżej badaniem w grupie 2-AG. „Endokannabinoidy… mogą odgrywać bardzo ważną rolę w cyklu reakcji seksualnych, prowadząc być może do lepszego zrozumienia i leczenia dysfunkcji seksualnych„, powiedziała.

Na pytanie, czy regularne orgazmy mogą pomóc w funkcjonowaniu ECS, Dr. Dustin Sulak, D.O., powiedział: „Jest trochę dowodów na poparcie tej teorii, nie rozstrzygających, ale ECS dobrze radzi sobie z podobnymi bodźcami, które tworzą krótkoterminową silną produkcję kannabinoidów, jak ćwiczenia.

Zapytałem Sulak, czy orgazmy mogą być „podwójnym zwycięstwem”, skoro stymulują ECS zarówno poprzez przyjemne ćwiczenia, jak i bezpośrednie zwiększenie poziomu endokanabinoidów: „Absolutnie. Seks [z orgazmem] jest na pewno ” podwójnym zwycięstwem „. Jest to potrójny lub poczwórny zwycięstwem. Wiąże się z dotykiem. U zwierząt, dotyk i pielęgnacja społeczna są silnymi sposobami stymulowania uwalniania endokannabinoidów. Myślę, że wielu ludzi nie ma wystarczająco dużo zajęć ze społecznego uwodzenia lub fizycznego kontaktu ze sobą na co dzień, ale czują się lepiej, kiedy to robią„.

Zalecenia lekarza

Więc jak często należy korzystać z tych korzyści? Według Dr. Sulaka: „Sugerowałbym przynajmniej raz dziennie robić coś, co silnie stymuluje aktywność endokannabinoidów. I tak, być może, jeśli jest to dzień, w którym ktoś nie miał szansy ćwiczyć, tańczyć, śpiewać, a dzień się kończy i zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na inny rodzaj ćwiczeń, powiedziałbym, śmiało na przód”.

Kobiety mogą rzeczywiście skorzystać z więcej niż jednego orgazmu dziennie. „Myślę, że eksperci w dziedzinie orgazmu zalecaliby, szczególnie kobietom, aby mieć kilka orgazmów dziennie dla optymalnego zdrowia. I wiesz, zazwyczaj dla kobiet, jeden orgazm może następować po drugim. I tak nie ma dobrego powodu, aby zatrzymać się na jednym”, powiedział.

Dr. Wilson-King zauważyła, że konopie indyjskie mogą potencjalnie pomóc niektórym kobietom w przywróceniu wielokrotnych orgazmów: „Nie wiem, czy to może pomóc osobie, która nie jest wieloorgazmowa, ale osoba, która miała wiele orgazmów w przeszłości, na pewno używanie marihuany może to wzmocnić.”

Ale u chłopaków jest inaczej. „Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, że mogą mieć orgazmy bez wytrysku„, powiedział dr Sulak. „Praktyka polega zasadniczo na tym, by podchodzić do orgazmu bardzo powoli i ostrożnie, a potem czekać w tej przestrzeni, która prowadzi do orgazmu. Zaczynamy czuć się jak w bardzo wąskiej przestrzeni, gdzie w pewnym sensie dochodzi się do krawędzi, a następnie się spada. Z wystarczającą praktyką ta krawędź może stać się długości kilometrów, a mężczyźni mogą pozostać na krawędzi i mieć wszelkiego rodzaju uczucia orgazmu i rzeczywiste skurcze w swoim ciele bez wytrysku”.

Miłość do siebie i dobra kondycja

W wyżej wymienionym badaniu dotyczącym masturbacji w grupie 2-AG, zarówno dr Sulak jak i Wilson-King podkreślali, że nie trzeba mieć partnera, aby korzystać z dobrodziejstw, jakie mogą mieć regularne orgazmy dla systemu endokannabinoidalnego.

Dr Sulak mówi: „Naprawdę chcę zachęcić ludzi, aby nie czuli, że potrzebują partnera do osiągnięcia korzyści zdrowotnych. Tak wiele osób myśli, że co ja teraz zrobię? Oh, będę albo biegać, albo może będę medytować, albo coś. Większość czytelników nawet nie wie, co to za praktyka w zakresie zdrowia seksualnego„.

Więc następnym razem, gdy będziesz miał wolną godzinę, by zaangażować się w odnowę biologiczną, pamiętaj o słowach doktora Sulaka: „Medytacja, bieganie i masturbacja mogą powodować wzrost poziomu endokanabinoidów i stanów euforii i jasności umysłu.

Konopie indyjskie mogą pomóc w uwalnianiu endokanabinoidów

Podczas gdy Dr. Wilson-King nie zaleca marihuany jako pierwszej pomocy w dojściu do orgazmu, powiedziała, że dla niektórych może ona absolutnie pomóc: „Marihuana to wzmacniacz libido. Pomaga się zrelaksować, pomaga mieć może większą świadomość i wrażliwość ciała… Środki farmaceutyczne są zazwyczaj jednomolekularnymi substancjami, które mają jeden efekt, podczas gdy marihuana jest wieloczynnikowa, tak że wpływa na mózg, wpływa na ciało, wpływa na tkankę pochwy, wpływa na wrażliwość. Zaletą marihuany jest jej wieloczynnikowe podejście„.

Zauważyła również, że konopie indyjskie mogą czynić cuda dla kobiet, które mają do czynienia z bolesnym seksem, mówiąc: „To może rozluźnić mięśnie pochwy, rozluźnić umysł, i kobieta ma cierpliwe skupić się bardziej na jej partnerze i jej ciele w przeciwieństwie do martwić się o ból„.

Jeśli chodzi o to, jak dużo używać, powiedziała: „Używanie konopi indyjskich do uprawiania seksu jest na ogół związane z dawką, zwłaszcza dla mężczyzn – niższe dawki naprawdę pomagają, podczas gdy wyższe dawki, dostaje zbytniego pobudzenia i nie może się skupić i może mieć trudności, mężczyźni więcej niż kobiety, ale niskie dawki są skuteczne dla obu„.

Dr Sulak jest po tej samej stronie. „Myślę, że celem dla kogoś, kto naprawdę chce wykorzystać te informacje dla zdrowia, byłoby rozważenie użycia małej ilości THC w niskiej dawce, aby pomóc im zmienić bieg i podzielić resztę dnia, tworząc świętą przestrzeń i nowy sposób myślenia w miarę zbliżania się do praktyki. Ale nie należy używać tak dużo THC, że się bardzo odurzamy. Powinni raczej starać się korzystać z własnego sprzętu, aby uzyskać wysoki poziom własnych zapasów„, powiedział, odnosząc się do korzystania z własnych endokanabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *