Czym jest autoflowering?

Jakie są najsilniejsze szczepy marihuany?
13 lipca 2020
Nie możesz przedawkować marihuany, ale możesz z nią nadal przesadzać
14 lipca 2020

autoflowering

Hodowanie marihuany bywa trudne. Podobnie jak w przypadku uprawy innych roślin należy zapewnić jej optymalne warunki do wzrostu. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednie nasłonecznienie i nawodnienie sadzonek oraz zainwestować w najlepszej jakości glebę i ziarna. Wybór nasion marihuany jest ogromny. Za ich podstawowe rodzaje uznaje się nasiona regularne, feminizowane, automatyczne i półautomatyczne. Niniejszy wpis poświęcamy tym przedostatnim i odpowiadamy na pytanie, czym jest słynny autoflowering.

Nasiona marihuany autoflowering

Rodzaj nasion konopi ma istotne znaczenie – od niego zależy przebieg uprawy. Automatyczne nasiona konopi, określane inaczej mianem nasion marihuany autoflowering lub automatów, są, jak wskazuje ich nazwa, nasionami automatycznie kwitnących konopi. Autoflowering stanowi cechę marihuany – oznacza jej zdolność do przejścia od fazy wzrostu wegetatywnego do etapu kwitnienia bez konieczności zmiany cyklu oświetlenia bądź eliminowania roślin męskich, jak ma to miejsce w przypadku innych odmian.

Automatyczne nasiona marihuany są w stanie – w porównaniu do nasion pozostałych jej odmian – wykorzystać znacznie większą ilość światła. Jednak tak jak każda roślina, aby przeprowadzić proces fotosyntezy, muszą być wystawione na działanie promieni słonecznych przynajmniej przez kilka godzin dziennie. Dla automatów stosuje się zazwyczaj trzy stałe cykle światła na dobę: 18/6h, 20/4h, 24/0h, przy czym pierwsza wartość oznacza ilość godzin światła, a druga – ciemności.

Nasiona konopi autoflowering idealnie sprawdzają się zasiane w miejscach, gdzie lato jest krótkie, a ilość światła słonecznego niewystarczająca (słońce świeci jedynie przez kilka godzin dziennie). Ta odmiana cannabis nie jest uzależniona od dobowego cyklu dnia i nocy. Ponadto kwitnie bardzo szybko – potrzebuje jedynie od dwóch do czterech tygodni na przejście od etapu kiełkowania do fazy kwitnienia, a około dziesięciu do osiągnięcia pełnej dojrzałości. Automaty dają przy tym obfite i satysfakcjonujące zbiory.

Omawiane nasiona uznaje się za jedno z najważniejszych osiągnięć w hodowli marihuany. Automatyczność zakwitania szczepy te zawdzięczają genom dziko rosnącej Ruderalis, którą zaczęto później krzyżować ze szczepami Indica i Sativa. Obecnie prawie każda tradycyjna odmiana konopi ma swój automatyczny odpowiednik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *