Nie możesz przedawkować marihuany, ale możesz z nią nadal przesadzać

Czym jest autoflowering?
14 lipca 2020
Dlaczego zapach marihuany się nie utrzymuje?
15 lipca 2020
Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Możesz przedawkować marihuanę? To pytanie jest kontrowersyjne, nawet wśród osób, które często używają marihuany. Niektórzy ludzie uważają, że marihuana jest tak samo niebezpieczna jak opioidy czy używki, podczas gdy inni uważają, że jest całkowicie nieszkodliwa i nie ma żadnych skutków ubocznych.

Nie można przedawkować marihuany w sposób, w jaki można przedawkować, powiedzmy, opioidy. Do tej pory nie odnotowano żadnych zgonów wynikających wyłącznie z używania konopi indyjskich, według wiarygodnego źródła Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Nie oznacza to jednak, że nie można przesadzać lub mieć złej reakcji na konopie indyjskie.

Ile to jest za dużo?

Źródło Zdjęcia: weednews.co

Nie ma tu prostej odpowiedzi, bo każdy jest inny. Niektórzy ludzie zdają się dobrze tolerować marihuanę, podczas gdy inni w ogóle nie tolerują jej dobrze. Produkty z marihuany również różnią się znacznie w swojej mocy.

Wydaje się jednak, że bardziej prawdopodobna jest reakcja negatywna. Dzieje się tak częściowo dlatego, że potrzebują one dużo czasu, aby zacząć działać.

Po zjedzeniu jadalnej konopi, może minąć od 20 minut do 2 godzin zanim zaczniesz odczuwać jej skutki. W międzyczasie wiele osób kończy jeść więcej, ponieważ omyłkowo uważają, że produkty jadalne są słabe.

Mieszanie marihuany z alkoholem może również wywołać u niektórych osób negatywną reakcję.

Produkty z konopi indyjskich zawierające wysoki poziom tetrahydrokanabinolu (THC), substancji chemicznej, która sprawia, że czujesz się „na haju” lub upośledzony, mogą również powodować złą reakcję u niektórych osób, zwłaszcza tych, które nie używają konopi często.

Jaka wygląda zła reakcja?

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Marihuana może mieć kilka mniej niż niepożądanych skutków ubocznych, w tym:

 • dezorientacja
 • pragnienie lub suchość w ustach (tzw. „usta z bawełny”)
 • problemy z koncentracją
 • wolniejsze czasy reakcji
 • suche oczy
 • zmęczenie lub senność
 • bóle głowy
 • zawroty głowy
 • zwiększona częstość akcji serca
 • lęk i inne zmiany w nastroju

W rzadkich przypadkach może to również spowodować:

 • halucynacje
 • paranoja i ataki paniki
 • nudności i wymioty

Te efekty uboczne mogą trwać od 20 minut do pełnego dnia. Ogólnie rzecz biorąc, marihuana, która zawiera więcej THC, wiąże się z bardziej poważnymi, długotrwałymi skutkami. I tak, możliwe jest obudzenie się z „chwastowym kacem” następnego dnia.

Jak sobie z tym poradzić

Jeśli Ty lub Twój przyjaciel przesadziłeś, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć nieprzyjemne skutki uboczne.

Zrelaksuj się

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Jeśli czujesz niepokój, dobrze jest uspokoić się wmawiając sobie, że nic ci nie będzie. Przypomnij sobie, że nikt nigdy nie umarł od przedawkowania marihuany.

Może teraz na to nie wyglądać, ale te objawy miną.

Zjedzcie coś

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Jeśli czujesz mdłości lub drżenie, spróbuj przekąsić. Może to być ostatnia rzecz, jaką chcesz zrobić, zwłaszcza jeśli masz również suche usta, ale dla niektórych osób to duża różnica.

Pij wodę

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Mówiąc o suchych ustach, upewnij się, że pijesz dużo płynów. Jest to szczególnie ważne, jeśli wymiotujesz, co może cię odwodnić.

Jeśli panikujesz, spróbuj powoli popijać wodą, aby pomóc sobie „uziemić”.

Prześpij to

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Czasami najlepiej jest poczekać, aż efekty ustąpią. Spanie lub odpoczynek to dobry sposób na spędzenie czasu, gdy czekasz, aż marihuana wyjdzie z twojego systemu.

Unikaj nadmiernej stymulacji

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Jeśli wokół ciebie dzieje się zbyt wiele, może to wywołać u ciebie niepokój, a nawet paranoję.

Wyłącz muzykę lub telewizor, zostaw tłum i postaraj się zrelaksować w spokojnym otoczeniu, jak pusta sypialnia lub łazienka.

Żuj lub wąchaj czarne ziarnka pieprzu

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Wbrew pozorom wiele osób przysięga, że czarne ziarnka pieprzu mogą łagodzić skutki uboczne nadmiernego zażywania konopi, zwłaszcza lęku i paranoi.

Według badaniaTrusted Source, czarne ziarnka pieprzu zawierają kariofilen, który może osłabić niewygodne działanie THC. Jednak środek ten nie został dokładnie zbadany, a nie ma żadnych dowodów na jego poparcie.

Zadzwoń do przyjaciela

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Pomocne może być zadzwonienie do przyjaciela, który ma doświadczenie z marihuaną. Być może będą mogli porozmawiać z Tobą o tym nieprzyjemnym doświadczeniu i uspokoić Cię.

Czy to nagły wypadek?

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Zła reakcja na marihuanę zazwyczaj nie jest nagłym przypadkiem medycznym.

Jednakże, jeśli ktoś ma halucynacje lub objawy psychozy, ważne jest, aby uzyskać pomoc w nagłym wypadku.

Porady dotyczące konopi indyjskich

Chcesz uniknąć złej reakcji w przyszłości?

Pamiętaj o tym:

 • Zacznij od niskich dawek. Jeśli po raz pierwszy używasz marihuany, dobrze jest zacząć od niskich dawek i powoli. Spożywaj niewielką ilość i daj jej mnóstwo czasu, zanim zaczniesz używać więcej.
 • Bądź ostrożny z jadalnymi produktami. Potrzebują od 20 minut do 2 godzin, ponieważ muszą być najpierw strawione. Jeśli próbujesz zjadać je po raz pierwszy, lub jeśli nie jesteś pewien co do ich siły, weź bardzo małą ilość i odczekaj co najmniej 2 godziny zanim zjesz ich więcej.
 • Spróbuj produktu z konopi o niskiej zawartości THC. Większość poradni i sklepów z marihuaną podaje ilość THC w swoich produktach. Jeśli jesteś nowy w konopiach, lub jeśli jesteś wrażliwy na efekty uboczne, spróbuj produktu o niskiej zawartości THC lub takiego, który ma wysoki stosunek CBD:THC.
 • Unikaj przytłaczających sytuacji. Jeśli marihuana sprawia, że czasami jesteś niespokojny lub zdezorientowany, najlepiej jest używać jej w bezpiecznym, spokojnym otoczeniu.

Kończąc

Chociaż nikt nie umarł od przedawkowania marihuany samemu, to jednak można spożyć jej zbyt wiele i mieć złą reakcję. To się częściej zdarza w przypadku jadalnego produktu i produktów o wysokiej zawartości THC.

Jeśli jesteś nowy w świecie marihuany, zwróć szczególną uwagę na to, ile marihuany spożywasz za jednym razem i daj sobie dużo czasu na odczucie efektów, zanim zażyjesz jej więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *