Gdzie kupić nasiona marihuany?

Co to jest system endokannabinoidalny i jaka jest jego rola?
9 listopada 2020
Nalewki z konopi indyjskich: Jak je wytwarzać, spożywać i dozować
12 listopada 2020

Kupowanie nasion marihuany to dla wielu osób ciekawe hobby. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, gdzie można je kupić oraz jak do kwestii handlu nasionami konopi indyjskich podchodzi polskie prawo.

Czy kupowanie nasion marihuany jest legalne w Polsce?

Nasiona marihuany są traktowane przez polskie prawo jako produkt kolekcjonerski. Można je kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Sprzedawcy nie mogą jednak zachęcać do kiełkowania nasion ani przekazywać klientom instrukcji dotyczących uprawy. Kwiaty marihuany, czyli konopi indyjskiej, zawierają wysokie stężenie psychoaktywnego związku THC. Konopie indyjskie bywają mylone z konopiami siewnymi, które mają bardzo niskie stężenie THC, ale są cenione za zawartość dobroczynnych związków CBD i CBDA, wykorzystywanych np. w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Poza tym, całe rośliny używa się m.in. do produkcji odzieży, papieru oraz artykułów spożywczych. Zasady uprawy konopi siewnych są regulowane przez prawo. Na polskim rynku dostępna jest również tzw. medyczna marihuana, która może zostać przepisana przez lekarza. Jest ona traktowana jak lek, w związku z czym pochodzi z upraw podlegającym rygorystycznym kontrolom jakości.

Sklepy oferujące nasiona marihuany

Nasiona marihuany sprzedawane są w Polsce głównie przez sklepy internetowe. Wynika to z regulacji prawnych, które dopuszczają sprzedaż nasion pod warunkiem, że nie będą one uprawiane. Sklepom internetowym łatwiej jest się zabezpieczyć przed ewentualnym pozwem, ponieważ sprzedawcy nie mają bezpośredniego kontaktu z Klientem.

Nasiona najlepiej kupować u godnych zaufania dostawców, którzy oferują świeży produkt, który jest magazynowany w odpowiednich warunkach – takie nasiona prawidłowo przechowywane u Klienta  przetrwają wiele lat. Warto wybrać sklep, który ma doświadczenie w sprzedaży nasion oraz dobre opinie od zadowolonych Klientów. Pasjonatów można poznać po obszernych opisach produktów, dzięki czemu można mieć pewność, że nie kupuje się kota w worku. Dobrą praktyką jest oferowanie dyskretnych przesyłek. Ze względu na aurę tajemnicy otaczającą temat marihuany, nie wszyscy wiedzą, że kolekcjonowanie nasion konopi jest w Polsce całkowicie legalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *