Nalewki z konopi indyjskich: Jak je wytwarzać, spożywać i dozować

Gdzie kupić nasiona marihuany?
10 listopada 2020
7 szczepów marihuany, aby świętować dumę
14 listopada 2020
Źródło Zdjęcia: unsplash

Co to jest nalewka z marihuany?

Nalewki z konopi indyjskich są ekstraktami z konopi indyjskich – głównie alkoholem spożywanym z konopi indyjskich. W rzeczywistości nalewki były główną formą medycyny konopnej, dopóki Stany Zjednoczone nie wprowadziły zakazu używania konopi indyjskich. Stanowią one świetny punkt wyjścia zarówno dla konsumentów rekreacyjnych, jak i medycznych, którzy szukają łatwiejszego dostępu do metod konsumpcji bezdymnej.

Jak robić nalewki z konopi indyjskich

Jeśli nie masz pełnej kuchni lub po prostu wolisz proste, bez bałaganu techniki przygotowania, nalewki z konopi są świetnym projektem DIY. Możesz zrobić nalewkę ze słoikiem, alkoholem, sitkiem i marihuaną. To wszystko, czego potrzebujesz!

Stosowanie alkoholu a gliceryny do nalewek

Jeśli chodzi o robienie nalewek, najlepszym przyjacielem będzie wysokoprocentowy, spożywczy alkohol. Jeśli chcesz uniknąć stosowania alkoholu, gliceryna, olej roślinny, jest akceptowalnym zamiennikiem. Jednak gliceryna nie jest tak skuteczna w wiązaniu się ze związkami konopi i będzie produkować mniej mocną nalewkę.

Niektóre osoby starają się wytworzyć silniejszą nalewkę z gliceryny, najpierw stosując alkohol, ostrożnie odparowując z niego (bardzo łatwopalny) alkohol, a następnie wprowadzając glicerynę. Moc alkoholu uzyskuje się wraz z ciałem glicerynowym. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa związane z odparowaniem alkoholu za pomocą źródła ciepła nie polecamy tej metody.

Wybór odpowiedniego rodzaju alkoholu do nalewek

Celem jest znalezienie wysokoprocentowego alkoholu, który jest bezpieczny do spożycia. Im wyższa zawartość alkoholu, tym lepiej rozpuszcza on żywicę marihuany.

Produkty takie jak alkohol izopropylowy nie są przeznaczone do spożycia i nigdy nie powinny być używane przy produkcji nalewki – zachowaj to do czyszczenia swoich fajek!

Wykonanie nalewki

Żeby zachować prostotę, lubię używać tej proporcji przy robieniu nalewki: Na każdą uncję kwiatu marihuany, użyj jednej butelki alkoholu 750 ml (na ósmą część zioła, czyli około 3 uncji płynu(~90 ml)).

To daje łagodny efekt, świetny do mikrodozowania. Jeśli chcesz mocniejszą nalewkę, zmniejszaj ilość alkoholu o jedną trzecią, aż osiągniesz pożądaną moc.

 • Krok 1: Dekarboksylować kwiat marihuany lub koncentrat (jeśli używasz kwiatu, zmiel go do drobnej konsystencji).
 • Krok 2: Wymieszaj kwiat lub koncentrat w słoiku na przetwory z wysokoodpornym alkoholem.
 • Krok 3: Zamknij słoik i pozostaw go na kilka tygodni, potrząsając nim raz dziennie.
 • Krok 4: Po kilku tygodniach przecedzić go przez filtr do kawy.

A jeśli nie masz ochoty czekać kilka tygodni, możesz nawet pozwolić sobie na trzęsienie nim przez 3 minuty, naciąganie i przechowywanie.

Jak dozować i spożywać nalewki z konopi indyjskich

Ważne jest, aby być konsekwentnym przy robieniu nalewek. Jeśli zrobisz dwie partie o różnej mocy, dawka z każdej z nich nie będzie taka sama. Zapisz, ile alkoholu i marihuany używasz w każdej partii, aby móc ją powtórzyć, jeśli Ci się spodoba.

Po zrobieniu nalewki, dawki są łatwe do samodzielnego miareczkowania lub zmierzenia. Zacznij od 1 mL gotowej nalewki i włóż ją pod język. Jeśli jesteś zadowolony z efektów, jesteś gotowy.

W przeciwnym razie, zwiększaj dawkę powoli, aby uniknąć nieprzyjemnego wzrostu dawki 2 ml następnego dnia, i tak dalej, aż znajdziesz dawkę, z której będziesz zadowolony.

Nalewki z konopi indyjskich będą trwać przez wiele lat, gdy będą przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu. Ich długi termin przydatności do spożycia oznacza, że można ich zrobić duże ilości w jednym posiedzeniu.

W porównaniu z tradycyjnymi brownie z konopi indyjskich, nalewki są niskokaloryczną alternatywą. Jeśli zrobisz nalewkę z odpornym na działanie ~90{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} alkoholi, otrzymasz około 7 kalorii na mL.

Nalewki z konopi indyjskich mogą być dodawane do wszelkiego rodzaju posiłków i napojów:

 • Soki
 • Lody i sorbety
 • Zupy
 • Żelatyna
 • Tłuczone ziemniaki i sos
 • Sos sałatkowy

Lubię dodawać olej marihuanowy do mojej domowej tikki z kurczaka tikka masala na pyszną infuzyjną kolację.

Korzyści ze stosowania nalewek z konopi indyjskich

Nalewki są szczególnie dobre dla początkujących konsumentów marihuany. Oto kilka powodów czemu:

 • Są dyskretne. Czy był taki moment w twoim życiu, kiedy powiedziałeś sobie: „Naprawdę chciałbym czuć teraz więcej dymu z marihuany?” Ja też nie. Spożywanie nalewki pozwala na uniknięcie zapachu przy jednoczesnym korzystaniu ze wszystkich zalet marihuany. Jest też super łatwy do ukrycia w małym słoiczku w torbie.
 • Szybkie pojawienie się efektów. Efekty działania nalewki z konopi indyjskich osadzonej dość szybko. Podczas gdy efekty z produktów jadalnych pojawią się po godzine lub więcej, nalewki można poczuć już po 15 minutach. Pozwala to szybko zrozumieć, jak konopie wpływają na Ciebie, zanim przejdziesz do innych zajęć.
 • Łatwe do dozowania. Nalewki są idealnym produktem do znalezienia preferowanej dawki! Możesz zmierzyć swoją dawkę za pomocą kropli do oczu i zwiększyć, zmniejszyć lub pozwolić działać.

Nalewka z konopi indyjskich FAQ

Jak mam spożywać moją nalewkę?

Nalewki z konopi indyjskich zazwyczaj przyjmuje się przez włożenie kilku kropli pod język (podjęzykowo). Po zażyciu w ten sposób, krew tętnicza pod językiem szybko wchłania THC. W związku z tym, zawsze możesz połknąć nalewkę w napoju lub jedzeniu, ale będzie ona wolniej wchłaniana przez twoją wątrobę.

Czy nalewki palą pod językiem?

Niektóre osoby zgłosiły, że odczuwają pieczenie pod językiem po kilku kroplach nalewki – odpowiedzialny za to jest wysokoprocentowy alkohol używany do produkcji nalewki. Jeśli nalewka pali pod językiem i szukasz innej opcji, możesz otrzymać nalewkę na bazie gliceryny lub włączyć ją do drinka.

Jak długo trwa zanim nalewka z konopi indyjskich zadziała?

Kiedy dozujesz nalewkę pod język, spodziewaj się, że efekty odczujesz w ciągu 15-45 minut i osiągniesz swój szczyt haju w około 90 minut. Jeśli po prostu wypijesz tę dawkę, spodziewaj się wolniejszego początku, który bardziej przypomina tradycyjne produkty jadalne.

Jak długo będę odczuwał skutki nalewki z marihuany?

Oczekuj, że będziesz na haju dłużej niż podczas palenia lub wapowania, ale krócej niż podczas jedzenia produktów jadalnych na maśle czy oleju konopnym.

Podsumowanie

Nalewki są ekstraktami z konopi indyjskich na bazie alkoholu. Stanowią one doskonały punkt wyjścia zarówno dla konsumentów medycznych, jak i rekreacyjnych, poszukujących bezdymnej metody konsumpcji. Nalewki są łatwe do odmierzenia przy dozowaniu. Zacznij od jednej kropli pod językiem. Po spożyciu pod językiem, zwanym również podjęzycznym, efekty powinny pojawić się w ciągu godziny.

Jeśli wypijesz nalewkę lub dodasz ją do jedzenia, efekty mogą trwać do dwóch godzin – bardziej jak smakołyki. Jeśli jesteś zadowolony z efektów i tyle. Jeśli chcesz więcej, bierz jedną kropelkę na raz. Zawsze pamiętaj, ponieważ odczuwanie efektów może trwać do dwóch godzin, złotą zasadą przy spożywaniu marihuany jest zacząć od małej dawki i być cierpliwym. W ten sposób nie skończysz na nieprzyjemnym haju.

Jakkolwiek połkniesz nalewkę, możesz oczekiwać, że będziesz odczuwał efekty dłużej, niż paląc czy wapując marihuanę. Nalewki będą trwały przez wiele lat, jeśli będą przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu. Długi okres trwałości oznacza, że możesz produkować duże partie własnych produktów i mieć wygodny i dokładny sposób na spożycie konopi, kiedy chcesz.

______

Nasiona konopi do twoich nalewek znajdziesz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *