Jak być odpowiedzialnym medycznym pacjentem lub dorosłym konsumentem marihuany

Jak zrobić organiczną glebę dla konopi
18 lipca 2020
nasiona konopii
Dlaczego marihuana teraz tak się różni od marihuany z lat 70-tych?
21 lipca 2020
marihuana
Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Może właśnie zostałeś upoważniony do używania medycznej marihuany (MMJ). A może mieszkasz w stanie, który uchwalił prawo o marihuanie rekreacyjnej. Czego powinieneś się spodziewać jako nowy konsument medyczny lub rekreacyjny? Zapomnij o tym stereotypowym obrazie Woodstock z 1969 roku; obecnie marihuana może nie być tym, czego oczekujesz. Istnieją setki szczepów do wyboru, które dają różne efekty, a branża jest piorunochronem do zmian i adaptacji. Na całym świecie zmieniają się nie tylko przepisy dotyczące marihuany, ale także sposoby jej używania, które na przestrzeni lat bardzo się rozwinęły.

Wszystkie te ciągłe zmiany otaczające branżę konopi indyjskich mogą utrudniać i nieco zastraszać wiedzę, jak poruszać się po polu konopi indyjskich jako nowy pacjent lub konsument.
Ten przydatny przewodnik pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy być odpowiedzialnym pacjentem lub dorosłym konsumentem i zawiera najważniejsze informacje, które powinieneś znać przed rozpoczęciem.

Doinformuj się

1. Wybierz odpowiedni szczep

Nie wszystkie szczepy są równe! Po uzyskaniu pozwolenia na używanie marihuany leczniczej, pierwszym krokiem jest przeprowadzenie badań nad tym, jaki rodzaj marihuany będzie najlepszy dla złagodzenia Twoich indywidualnych objawów. Nawet konsumenci rekreacyjni czerpią korzyści z badania efektów działania szczepu, ponieważ każda odmiana zapewnia unikalne doświadczenie.

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, jakie szczepy mogą być dla Ciebie odpowiednie:

 • Dowiedzieć się, które szczepy pasują do twoich potrzeb (efekty, na jaką przypadłość, smak etc)
 • Zadzwoń do kilku różnych sklepów lub poradni, aby dowiedzieć się, jakie produkty zalecają.

Zapoznaj się z różnymi szczepami. Jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie marihuany, korzystne może być spróbowanie małych ilości różnych szczepów, kiedy zaczynasz swoją przygodę z marihuaną. To pomoże Ci przetestować różne szczepy i różne odmiany (indica, sativa, lub hybrydy), aby znaleźć idealne połączenie.

2. Wybierz Najlepszą Metodę Konsumpcji

Nalewki, drobiny kalafonii, żelki, olejki, balsamy, wapowanie. Um, co? Jest wiele różnych metod używania marihuany, ale nie wszystkie urządzenia do konsumpcji i typy mogą być dla ciebie idealne. Niektóre formy zażywania, takie jak palenie tytoniu, mogą nasilać objawy, zamiast dostarczać lekarstwa, które mają pomóc w ich złagodzeniu.

Oto kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszą dla Ciebie metodę zażywania konopi:

 • Przed zakupem przedyskutuj z lekarzem możliwości spożycia leku, aby sprawdzić, jaka forma jest dla Ciebie zalecana.
 • Zrób kilka badań nad sposobami używania konopi indyjskich, aby zapoznać się z różnymi stylami używania konopi.
 • Zapytaj swojego lekarza lub sprzedawcę. Oni najlepiej znają swoje produkty. Skontaktuj się z personelem, aby upewnić się, że wiesz, jak właściwie używać różnych produktów i znaleźć najlepszy sposób.
 • Jeśli jakaś metoda nie działa dla Ciebie, spróbuj czegoś innego.

Wybierz poradnię lub punkt rekreacyjny

Tak jak szczepy zapewniają różne efekty dla różnych użytkowników, tak samo różne sklepy obsługują różne rodzaje klientów. Wybierając poradnię lub punkt rekreacyjny, ważne jest, aby wybrać miejsce, które sprawi, że poczujesz się komfortowo, bezpiecznie i zrelaksowany.

Oto kilka rzeczy do rozważenia podczas zakupów w sklepie medycznym lub rekreacyjnym:

1. Sklep lub firma dostawcza?

Dla każdej opcji są plusy i minusy:

Witryny sklepowe
Zaletą witryn sklepowych jest to, że pozwalają one zobaczyć z pierwszej ręki, od jakiego rodzaju biznesu kupujesz. Można zobaczyć, czy personel jest przyjazny i pomocny, a także zobaczyć wszystkie produkty, które są dostępne w sklepie, co pozwala łatwo dowiedzieć się o produktach, które mogą być nowe dla Ciebie.

Jedną z wad jest to, że zakupy w sklepach mogą być uciążliwe w podróży, szczególnie jeśli poruszanie się jest dla ciebie trudne. Niektóre witryny sklepowe mogą być również zlokalizowane w niezbyt dobrych lokalizacjach. Zrób wcześniej kilka badań, aby dowiedzieć się, które miejsca są wygodne do odwiedzenia.

Usługi dostawcze
Zalety usługi dostawy są oczywiste: pracownik przynosi produkt prosto do Twoich drzwi. Niektóre firmy dostawcze mają różne godziny pracy, co pozwala na dostęp do leków w dogodnym dla Ciebie czasie, podczas gdy pracownicy sklepów mogą mieć bardziej ograniczone godziny pracy.

Chociaż usługi dostawcze są łatwe i wygodne, jedną z wad jest to, że musisz wiedzieć, co chcesz zamówić, zanim zażądasz dostawy, ponieważ właściciele nie mogą przynieść całego swojego zapasu do miejsca zamieszkania.

2. Jak renomowany jest ten biznes?

Zarówno w przypadku sklepów, jak i firm kurierskich, warto wcześniej przeprowadzić pewne badania. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnego sklepu, placówki rekreacyjnej lub firmy kurierskiej, istnieje kilka sposobów, aby uzyskać więcej informacji:

 • Dowiedz się, co inni klienci mają do powiedzenia na temat miejsc w pobliżu.
 • Odwiedź stronę internetową sklepu. Możesz wiele powiedzieć o biznesie ze sposobu, w jaki prezentują się w sieci. Sprawdź ich, a jeśli podoba Ci się to, co widzisz, może znalazłeś idealne miejsce.
 • Albo możesz po prostu złożyć wizytę w sklepie. Nie musisz nic kupować, po prostu wpadnij, aby poczuć to miejsce i poznać trochę pracowników. Czy wydają się przyjaźni i kompetentni? Czy oferują dobrą obsługę klienta? Czy sklep jest w bezpiecznej lokalizacji? Nic nie pobije rozmowy z właścicielami lub kierownikami z pierwszej ręki.

3. Pytania, które należy zadać

Po tym jak zdecydujesz, jaki rodzaj poradni lub sklepu wolisz, jest kilka pytań, które powinieneś rozważyć, aby upewnić się, że znalazłeś właściwy:

 • Jak często są dostępne określone szczepy? Jakiego rodzaju wybór ma sprzedawca?
 • W jaki sposób firma uzyskuje swój produkt?
 • Jakie są godziny pracy sprzedawcy?
 • Jaki jest średni przedział cenowy dla produktów, które Cię interesują?
 • Czy detalista sprzedaje głównie produkty ekologiczne lub nieorganiczne?

Należy podjąć środki ostrożności

Podczas gdy przepisy dotyczące konopi indyjskich różnią się w zależności od państwa i stale wprowadzane są nowe ustawy, istnieje kilka podstawowych wytycznych, które pozostają niezmienne, jeśli chodzi o marihuanę leczniczą. Jak w przypadku każdej substancji, na receptę lub nie, ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności przy używaniu i posiadaniu marihuany.

Oto kilka podstawowych wytycznych dotyczących bezpiecznego stosowania marihuany:

1. Twoja marihuana to lekarstwo

Jeśli jesteś pacjentem, traktuj swoją marihuanę tak samo, jak inne leki. Jak wiele innych leków, marihuana ma różny wpływ na różnych ludzi, więc nie dziel się nią z przyjaciółmi, członkami rodziny czy dziećmi. Twoje lekarstwa są dla ciebie i tylko dla ciebie.

2. Prawidłowo przechowuj swoje konopie indyjskie

Aby uzyskać najlepsze rezultaty z marihuany, zachowaj ją w hermetycznym pojemniku. Jeśli kupujesz suszoną marihuanę, najlepiej trzymać ją z dala od bezpośredniego światła. Ponadto, trzymaj swoją marihuanę poza zasięgiem innych, którzy mogą jej używać.

3. Nie używaj zbyt wiele

Porozmawiaj z pracownikiem służby zdrowia, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej dawki, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Nie nadużywaj swojego leku, lecz upewnij się, że stosujesz się do zaleceń lekarza i słuchasz informacji zwrotnych od pracowników przychodni, aby upewnić się, że nie używasz więcej niż potrzebujesz. Dorośli konsumenci używający marihuany rekreacyjnie powinni zachować dyskrecję i cieszyć się z niej w sposób odpowiedzialny. Jeśli czujesz się przytłoczony zbyt dużą ilością (lub zbyt silną) marihuany, postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby przeciwdziałać zbyt intensywnemu używaniu marihuany.

4. Trzymaj produkt z dala od dzieci i zwierząt domowych

O ile Twoje dzieci nie mają medycznego pozwolenia na używanie konopi (jak w przypadku młodej Charlotte Figi), nie powinieneś im go podawać, ani udzielać im żadnego dostępu bez nadzoru. Bądź świadomy, w jaki sposób używasz swojej marihuany i gdzie ją przechowujesz, pamiętając o tym, aby przez cały czas trzymać ją poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych. Marihuana może wyglądać szczególnie atrakcyjnie zarówno dla dzieci, jak i dla zwierząt, dlatego upewnij się, że unikasz wszelkich nieszczęśliwych sytuacji, przechowując wszelkie produkty medyczne w bezpiecznym, zabezpieczonym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *