Jak marihuana działa inaczej na mężczyzn i kobiety?

CBD pomoc w walce z COVID-19. Czy to możliwe?
7 sierpnia 2020
autoflowering
Jak zrobić najlepsze konopne ciasteczka: Przepis na ziołowe brownie Marthy Stewart, „za które warto umrzeć”
11 sierpnia 2020
Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Columbia i Johnsa Hopkinsa wykazało, że nie-białe, o niskich dochodach kobiety po 50. roku życia są najbardziej skłonne postrzegać używanie konopi jako ryzykowną aktywność. Prawdopodobieństwo utrzymania tego przekonania jest prawie dwukrotnie większe w przypadku tej grupy w porównaniu z mężczyznami w tym samym wieku i o tej samej demografii. Wyniki te są zgodne z innymi zaobserwowanymi różnicami między płciami pod względem postrzeganego ryzyka związanego z używaniem substancji.
Co ciekawe, badanie wiąże się z innym obserwowanym ostatnio zjawiskiem między płciami: różnicą w sposobie, w jaki kannabinoidy wpływają na mężczyzn i kobiety, zwłaszcza w zakresie funkcji hormonów i neuroprzekaźników.

Jak konopie indyjskie mogą wpływać na mężczyzn

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Mężczyźni zazwyczaj spożywają konopie indyjskie w większych ilościach i w większym stopniu niż kobiety. Mężczyźni konsumujący konopie indyjskie mają również zazwyczaj wyższe wskaźniki zawartości delta9-tetrahydrokanabinolu (delta9-THC) we krwi, są mniej skłonni do konsumpcji wyłącznie konopi indyjskich, a co ciekawe, częściej zgłaszają zespól lęku napadowego i zaburzenia osobowości. Udokumentowano również, że mężczyźni mają większą podatność na pobudzenie apetytu i spożycie pokarmu (hej chłopaki, następnym razem, gdy dostaniecie przekąski i skończycie jedząc połowę menu Taco Bell, wasza płeć po prostu może być powodem!).

Jak konopie indyjskie mogą wpływać na kobiety

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Kobiety mają tendencję do odczuwania większych zawrotów głowy podczas używania marihuany. Kobiety zgłaszają również, że używają marihuany głównie z powodu lęku, a także mogą odczuwać słabsze efekty z powodu różnicy w rozkładzie masy ciała. Dodatkowo, kobiety są bardziej podatne na zaburzenia pamięci wzrokowo-przestrzennej po spożyciu marihuany (hej panie, następnym razem, gdy wyjdziesz za drzwi bez portfela/telefonu komórkowego/kluczy, twoja płeć mogła odegrać rolę w twoim zapomnieniu!).

Jak konopie indyjskie mogą wpływać na apetyt seksualny Twojej płci

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Najbardziej fascynującą reakcją chemiczną na konopie indyjskie (w mojej opinii) są różnice w seksualności – szczególnie pożądanie i funkcja.

Kobiety mają szczególnie interesującą reakcję na konopie indyjskie ze względu na poziom estrogenów. Poziom estrogenów odgrywa rolę w tym, jak bardzo Twój mózg jest wrażliwy na zewnętrzne kannabinoidy, naukowcy sugerują, że receptory estrogenowe znajdują się na szlaku przyjmowania THC. Najwyższe poziomy naturalnych endokanabinoidów w organizmie mają tendencję do występowania podczas owulacji i istnieją dowody, że działanie endokanabinoidów może wspomagać płodność u kobiet. Zasadniczo, w mniejszych dawkach, konopie indyjskie zwiększają apetyt seksualny u kobiet. Jednak w większych dawkach ma on tendencję do odwrotnego działania.

W przypadku mężczyzn palenie i waporyzacja marihuany zmniejsza apetyt seksualny i produkcję spermy.

Istnieje wiele innych obszarów, w których konopie indyjskie wpływają na obie płcie na tym samym poziomie, takich jak stres, impulsywność, poznawanie, uczenie się i nagradzanie pamięci.

Badania te są jeszcze w powijakach, jeśli chodzi o badania rozstrzygające, ale wstępne wyniki potwierdzają to, co wszyscy podejrzewaliśmy w tym czy innym momencie: że konopie indyjskie rzeczywiście w różny sposób wpływają na mężczyzn i kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *