Jak rozmawiać z dziadkami o marihuanie

medyczne właściwości marihuany
Najlepsze nowe odmiany konopi indyjskich do uprawy w 2020 r.
12 sierpnia 2020
Co to jest kalafonia?
17 sierpnia 2020

Źródło Zdjęcia: unsplash


Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Czy twoja babcia chce porzucić swoje środki przeciwbólowe dla czegoś łagodniejszego? Czy dziadek chce zamienić swoją nocną czapkę na coś nowego? Prosto z ust klinicystów zajmujących się konopiami indyjskimi, pracujących w domach opieki długoterminowej i domach spokojnej starości, oto sześć wskazówek, jak rozpocząć rozmowę o konopiach ze starszymi osobami, które mogą skorzystać z alternatywnej substancji, w tym z waszymi dziadkami.

NIE: Zakładaj

Seniorzy są najszybciej rosnącym segmentem nowych i powracających użytkowników marihuany, więc zanim zaczniesz wygłaszać swoją wiedzę, sprawdź, czy babcia nie jest już prezesem swojego lokalnego klubu Bingo Bong. Innymi słowy, nie zakładajcie oporu.

Możesz być zaskoczony, jak otwarte jest starsze pokolenie„, mówi zarejestrowana praktyczna pielęgniarka Karen Newell. Jako dyrektor opieki nad pacjentami w Natural Care, klinice medycznej konopi indyjskiej skupiającej się na ludziach starszych, Newell spędza większość dnia rozmawiając z seniorami o konopiach. „Kiedy dojdziesz do tego wieku, będziesz bardziej otwarty na spróbowanie czegokolwiek„. To całkowicie naturalne, że ludzie starsi biorą kapsułki lub wkładają coś pod język.”

TAK: Porozmawiaj o wszystkich innych lekach (i ich efektach ubocznych)

Jest prawdopodobne, że medycyna jest łatwym tematem do poruszenia z seniorami, ponieważ oni już biorą jej tak wiele. Według Canadian Institute for Health Information (CIHI) około jedna czwarta Kanadyjczyków w wieku 65 lat i więcej otrzymuje co roku 10 lub więcej zajęć z zakresu medycyny.

Jedną z „najbardziej unikalnych i najgłębszych zalet” marihuany jest jej zdolność do redukcji polifarmacji, czyli ogólnego obciążenia narkotykami, mówi dr Blake Pearson, który jest lekarzem specjalizującym się w medycynie kanabinoidalnej oraz założycielem i głównym lekarzem Greenly Medical Consulting.

Nie żartuję, niektórzy z tych mieszkańców zrezygnowali z pigułek nasennych – jest więc zopiklon lub trazodon – ich opiaty i leki przeciwlękowe, a wszystko to po prostu olej z konopi” – mówi Pearson. „To ważne, ponieważ im więcej leków bierzesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miał niepożądane zdarzenie związane z narkotykami.

NIE: Niech ci powiedzą, że ból jest nieuchronny.

Dr Pearson najchętniej przepisuje konopie indyjskie na przewlekłe bóle (neuropatyczne i zapalne), zaburzenia snu, lęki i zachowania reaktywne związane z demencją. Podobnie, Strainprint, aplikacja do księgowania konopi indyjskich, cytuje ból pleców, lęk, zapalenie stawów, przewlekły ból, depresję i bezsenność jako najważniejsze samodzielnie zgłaszane schorzenia wśród osób używających konopi indyjskich w wieku 50 lat i więcej.

Ale dla każdego starszego, który szuka pomocy w tych schorzeniach, jest jeszcze jeden, który wierzy, że ból jest tylko naturalną konsekwencją starzenia się. „Starsze pokolenie myśli o bólu jako o czymś, co powinno być akceptowane jako część życia„, mówi Newell, „ale w dzisiejszych czasach, ze wszystkim, co tam jest, nikt nie powinien żyć z chronicznym bólem„.

TAK: Zwróć się również do ich umysłu i ducha

Przewlekły ból, lęk i depresja wykazują podobne mechanizmy biologiczne – zwróć uwagę na jeden, a możesz zacząć łagodzić inne. Dla Newella nie ma nic lepszego niż to, że wcześniej niespokojny, przygnębiony lub przykuty do łóżka pacjent ponownie znajduje radość.

Mają tak wiele strat na tym etapie„, mówi. „Przyjaciele, małżonek, dom, licencja, mobilność. Wszystkie te straty, to tak jakby ktoś przychodził i zabierał ci części ciała. Ale jeśli marihuana pomaga z bólem, a radzenie sobie z bólem pomaga przywrócić energię, a posiadanie energii sprawia, że wracają do robienia czegoś, co im się podoba – czy to chodzenie do kościoła, czy wychodzenie ze społeczności, czy po prostu wstanie z łóżka i rozmowa z przyjacielem – jeśli marihuana może przywrócić im część ich życia, to jest to ogromne„.

NIE: Zapomnij o zabawie

Ulga w bólu nie jest jedynym powodem, dla którego seniorzy mogą chcieć przekazać dutchie na lewo.

To, że jesteś starszy, nie oznacza, że nie możesz się dobrze bawić i że nie możesz czuć się dobrze„, mówi Newell. Nadal jednak radzi, aby nowi użytkownicy rekreacyjni szukali pomocy lekarskiej, zwłaszcza jeśli mają jakąś chorobę lub schorzenie. Dr Pearson zgadza się z tym, przypominając seniorom, że nawet nietoksyczna CBD może zmienić moc i skuteczność kilku powszechnie stosowanych leków, takich jak rozcieńczalnik do krwi Warfarin.

Zrób jednak badania przed wysłaniem dziadka do lekarza – większość lekarzy rodzinnych jest nadal żałośnie niedoinwestowana w kwestii konopi. Do tego zadania lepiej nadaje się lekarz lub pielęgniarz specjalizujący się w medycynie konopnej lub farmaceuta przeszkolony w zakresie konopi indyjskich.

TAK: Bądź uczciwy

Marihuana jest narzędziem, a nie lekarstwem na wszystko, mówi Newell. Jest obiektywnie zdrowsza niż na przykład alkohol, ale jeśli osoba starsza w twoim życiu pije więcej niż powinna, ważne jest, aby zrozumieć społeczne i emocjonalne powody, dla których to robi.

62-letni Henry Copeland spożywa marihuanę od prawie pół wieku, ale dopiero po legalizacji dziadek czwórki dzieci czuł się komfortowo, mówiąc o tym publicznie. „Kiedy byłem dzieckiem, musiałem to ukrywać przed rodzicami. Potem zostałem rodzicem i musiałem to ukrywać przed moimi dziećmi” – mówi. Ale teraz, kiedy marihuana jest legalna, uważa się za swego rodzaju wzór do naśladowania, oferując szczere rady, które skupiają się na odpowiedzialnej przyjemności (gorąca rada: nie bądź na haju zanim nie ma wieczora, jeśli chcesz coś zrobić ze swoim dniem).

Najlepszym sposobem na rozmowę o tym z każdym pokoleniem jest bycie szczerym i otwartym na ten temat. Jest to legalne, więc możesz rozmawiać z rodzicami lub dziećmi i nadal być dla nich moralnym i etycznym wzorem do naśladowania” – mówi. „Miło jest być Kanadyjczykiem w tej chwili.

Dowiedz się więcej wskazówek, jak rozmawiać o marihuanie z najbliższymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *