Co to jest kalafonia?

Jak rozmawiać z dziadkami o marihuanie
14 sierpnia 2020
Przepis: Jak zrobić herbatę z konopi indyjskich
18 sierpnia 2020

Źródło Zdjęcia: cloudfront.net

Wyobraź sobie, że możesz cieszyć się swoim rozdrobnieniem bez strony rozpuszczalnika. Teraz możesz, dzięki pojawiającej się bezrozpuszczalnikowej technice zwanej technologią „kalafonii”.

Czym jest kalafonia?

Kalafonia odnosi się do procesu ekstrakcji, który wykorzystuje połączenie ciepła i ciśnienia do niemal natychmiastowego wyciskania soków żywicznych z materiału wyjściowego. Termin „kalafonia” powstał jako metoda wytwarzania produktu używanego do tworzenia tarcia smyczków skrzypiec.

Z czego jest zrobiona kalafonia?

Ten produkt marihuany jest niezwykle wszechstronny, ponieważ kalafonia jest wytwarzana z kwiatu marihuany, haszyszu lub kiefu i przekształcana w całkowicie roztopiony olej haszyszowy. W rezultacie otrzymujemy półprzezroczysty, tłusty i czasami roztrzaskany produkt, który może być spożywany w postaci płatków kalafonii. Prawidłowo wykonana kalafonia może konkurować ze smakiem, mocą i wydajnością innych produktów ekstrakcji na bazie rozpuszczalników.

Czy kalafonia ma pełne spektrum?

Znane również jako ekstrakty całoroślinne, ekstrakty o pełnym spektrum są znane pod tą nazwą, ponieważ zachowują pełny profil rośliny konopi indyjskich i zazwyczaj zawierają różne kannabinoidy, terpeny i inne związki. Są one dość trudne do wytworzenia, ponieważ wiele metod ekstrakcji filtruje niektóre składniki podczas procesu ich uszlachetniania.

W zależności od sposobu ekstrakcji, kalafonia (szczególnie kalafonia kwiatowa) może być uważana za pełnoprawną. Jednak kalafonia haszyszowa jest częściej ekstraktem o wybranym spektrum.

Kalafonia a żywica

Czym różni się kalafonia od żywicy? Ogólnie rzecz biorąc, żywica odnosi się do lepkiej substancji pochodzącej z roślin. Żywą żywicę można wytworzyć z koncentratu marihuany, pobierając świeżą marihuanę i zamrażając ją do temperatury podkrytycznej, zarówno przed, jak i w trakcie procesu ekstrakcji. Pozwala to żywej żywicy zachować profil terpenu rośliny, podczas gdy w przypadku kalafonii, niektóre procesy ekstrakcji mogą spowodować utratę niektórych terpenów.

Dlaczego kalafonia jest tak popularna?

Jedną z przyczyn nowo odkrytej popularności kalafonii jest fakt, że jest to technika bezrozpuszczalnikowa, co oznacza, że proces ten nie wymaga stosowania żadnych obcych substancji. Zamiast tego, kalafonia wykorzystuje proces mechaniczny obejmujący ciepło i ciśnienie do ekstrakcji żywicy z rośliny. Inne metody ekstrakcji wykorzystują lekkie węglowodory, takie jak butan i/lub propan. Często te złożone i mechaniczne systemy wymagają długiego czyszczenia, aby bezpiecznie usunąć większość, jeśli nie wszystkie pozostałości rozpuszczalników z produktu końcowego.

Z kolei kalafonia po prostu wykorzystuje ciepło i ciśnienie i nie wymaga żadnego dodatkowego czyszczenia, dzięki czemu produkt końcowy jest czysty i gotowy w ciągu zaledwie kilku minut. W porównaniu z BHO (butanowy olej haszyszowy), te dwa są nie do odróżnienia pod względem estetycznym. Prawidłowo wykonana kalafonia zachowuje tyle samo cennych terpenów, co aromat i smak. Jednak w teście laboratoryjnym kalafonia nigdy nie będzie zawierać ani jednej części na milion (PPM) pozostałości węglowodorów. Innymi słowy, podczas tego procesu w zasadzie dochodzi do rozdrobnienia bez użycia jakichkolwiek rozpuszczalników.

Być może najważniejszym powodem, dla którego kalafonia została tak szeroko rozpowszechniona, jest sama prostota tej technologii, pozwalająca entuzjastom bez doświadczenia w chemii czy ekstrakcji botanicznej wypróbować ją na własną rękę przy minimalnym ryzyku. Możesz zrobić kalafonię w domu za pomocą zaledwie kilku artykułów gospodarstwa domowego.

W porównaniu do ilości dni, w których bezpiecznie produkuje się produkty BHO, widać, dlaczego kalafonia jest popularnym trendem w kulturze marihuany. Nigdy wcześniej nie było chyba bardziej uniwersalnej, wydajnej i bezpieczniejszej metody uzyskania wysokiej jakości bezrozpuszczalnikowego olejku haszyszowego niż kalafonia. Już teraz innowatorzy tworzą przemysłowe prasy, które są w stanie przetworzyć duże ilości olejku haszyszowego w ciągu kilku sekund. Maszyny te skalują się do wielu ton pod ciśnieniem, aby wydobywać w ekstremalnie niskich temperaturach, zachowując tym samym cenne terpeny.

Wiele dyspozytorni korzysta obecnie z tej technologii i zaopatruje swoje półki w kalafonię. Dziś można ją znaleźć na niemal każdym legalnym rynku. Horyzont dla kalafonii jest jasny, a ten produkt z pewnością będzie nadal wywoływał fale w przemyśle marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *