Jak zmaksymalizować swoje zbiory poprzez uprawę marihuany pozbawionej światła?

Jadalne konopie indyjskie: co należy wiedzieć o dawkowaniu, mocy i etykietowaniu
11 września 2020
Jak odczytać etykietę CBD
16 września 2020
Źródło Zdjęcia: unsplash

Deprywacja świetlna – lub deprywacja świetlna – jest techniką w uprawie konopi na powietrzu, w której hodowcy zmniejszają dzienną ilość otrzymywanego światła, wpędzając rośliny do myślenia, że jesień przyszła wcześnie. Odbywa się to za pomocą blokujących światło plandek, które są obłożone domkami na obręczach przez 12 godzin dziennie, wcześnie wywołując fazę kwitnienia i pozwalając rolnikom zebrać pąki i wprowadzić je na rynek na kilka miesięcy przed dużymi jesiennymi zbiorami.

W Humboldt-ground zero dla marihuany rzemieślniczej – technika ta pojawiła się pod koniec lat 80. i zaczęła się w latach 90. i na początku 2000. Jaki jest tego powód? Rolnicy zdali sobie sprawę, że mogą wycisnąć nie jeden, ale dwa zbiory, zwiększając wydajność i zysk.

Rolnicy zazwyczaj hodują sadzonki lub klony pod dodatkowym oświetleniem, aby uzyskać silny start, a następnie umieszczają je w warunkach słabego oświetlenia, aby zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. Tak długo, jak mają kolejną partię klonów lub sadzonek gotowych do zasadzenia w ziemi, mogą zrobić to wszystko ponownie w czasie jesieni.

Korzyści płynące z uprawy konopi indyjskich pozbawionych światła

Może to być przełom z wielu powodów. „To świetny sposób na zdobycie trochę pieniędzy przed typowymi jesiennymi zbiorami, więc nie czekasz tak długo na dochód„, powiedziała Rachel Turiel z Herbanologii w Mendocino. Mniej więcej jedna czwarta jej ziemi uprawnej jest przeznaczona na light dep. Jej ustawienie nie jest niczym wymyślnym: dwa obręczowe domy wykonane z PCV. Marihuana idzie prosto w ziemię, powiedziała.

Nie tylko jest to trochę wczesnych pieniędzy dla rolników, ale cena za marihuanę jest często wyższa. „Ludzie zawsze będą chcieli najświeższych rzeczy„, powiedziała Turiel, „Więc jeśli ktoś jeszcze sprzedaje zbiory zeszłej jesieni, a ty przychodzisz z light dep, na pewno dostaniesz wyższą cenę„.

Mniej zatłoczony rynek może nie być jedynym powodem, dla którego light dep ma lepszą cenę. Jason Gellman z Ridgeline Farms w South Humboldt uważa, że light dep łączy w sobie zalety marihuany na wolnym powietrzu – „lepsze terpeny i mniejszy ślad węglowy” – powiedział – z tym, czego wymaga rynek.

Ludzie po prostu uwielbiają ten wewnętrzny wygląd„, powiedział Gellman. „Można wyhodować duży pączek na świeżym powietrzu, i to mocny, ale nie jest fioletowy ani pokryty cukrem pudrem„. Light dep konopie zbliżają się do tego mroźnego, wewnętrznego wyglądu, jednocześnie wykorzystując większość z tych właściwości uprawy słonecznej.

Gdyby miał swoje drutery, uprawiałby całkowicie na wolnym powietrzu light dep. „Jestem przekonany, że siew całkowicie na wolnym powietrzu czyni lepszy haj.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *