Jadalne konopie indyjskie: co należy wiedzieć o dawkowaniu, mocy i etykietowaniu

Kobiety i zioło: Historia marihuany i zdrowia kobiet
10 września 2020
Jak zmaksymalizować swoje zbiory poprzez uprawę marihuany pozbawionej światła?
15 września 2020
Źrórło Zdjęcia: unsplash

Wielu z nas, którzy są nowicjuszami w świecie produktów na bazie konopi indyjskich (znanych również jako ” jadalne”), pada ofiarą tego samego błędu: jemy za dużo. Jadalne produkty są świetnym wyborem, gdy są spożywane w sposób odpowiedzialny; są silne i skoncentrowane na ciele, co oznacza, że są idealne dla osób, które cierpią z powodu bólu, mdłości lub braku apetytu.

Niestety, jeśli nie jesteś ostrożny, mogą one łatwo doprowadzić do katastrofy. Jesz całe brownie i czujesz się normalnie przez godzinę, a potem nagle zaczynasz się śmiać na syrenie policyjnej i myślisz, że wszyscy w pokoju potajemnie się z ciebie śmieją. Aby lepiej zrozumieć, czego można się spodziewać po potrawach zawierających konopie indyjskie, zwrócono się do Lindsay z Dixie Elixirs. Dixie jest firmą z Denver produkującą napoje i produkty jadalne, która stała się jednym z czołowych producentów produktów jadalnych w Kolorado od momentu ich powstania w 2009 roku. Były one na tyle łaskawe, że pomogły zważyć na kilka przydatnych wskazówek, jak odpowiedzialnie spożywać jadalne produkty.

Jak długo trzeba czekać na działanie jadalnych produktów z marihuany?

Źródło Zdjęcia: unsplash

Kiedy palisz lub odparowujesz marihuanę, czujesz efekty działania tego zioła niemal natychmiast. Jesteś również w stanie powiedzieć, ile konopi skonsumowałeś i możesz łatwo zdecydować, kiedy za dużo wypiłeś. Kiedy jesz (lub pijesz) aktywowane marihuanę, te sygnały znikają. Jak wyjaśnia Lindsay, „Różne systemy dostawcze są wchłaniane do organizmu w różnym tempie. Na przykład Dixie Med-A-Mints są wchłaniane do jamy ustnej i dostają się do krwi znacznie szybciej niż produkty, które się trawi”.

Po zjedzeniu jadalnego pokarmu, Twój organizm musi go strawić i przetworzyć, zanim poczujesz jego skutki. Coś w rodzaju trufli musi być przetworzone przez wątrobę, zanim dotknie ona konsumenta” – mówi Lindsay. „To oznacza wolniejszy czas wchłaniania i więcej THC zostanie odfiltrowane z twojego organizmu.”

To, ile czasu zajmie wchłonięcie tych efektów, zależy również od twojego metabolizmu. Osoby o szybszej przemianie materii mogą czuć się leczone po godzinie, ale osoby o wolniejszej przemianie materii mogą nie odczuwać jej skutków przez dwie lub więcej godzin.

Jak długo utrzymują się efekty produktów jadalnych?

Metabolizacja marihuany powoduje, że efekty są znacznie silniejsze. Wysoko skoncentrowane konopie, czy to w postaci koncentratu (olej haszyszowy), czy też masła lub też oleju nasyconego konopiami. Oznacza to, że niezwykle łatwo jest ją przesadzić. Pomiędzy czasem, w którym marihuana zaczyna działać, a wysokoskoncentrowanym poziomem THC w wielu potrawach, znalezienie odpowiedniej dawki może być bardzo trudne.

Lindsay mówi: „W większości miejsc, 10mg to 'dawka’. Rozważ to jak jedno piwo; ta ilość będzie miała duży wpływ na niektórych ludzi, a na innych w ogóle nie. Nie spiesz się i dowiedz się, co jest dla ciebie odpowiednie.”

Chociaż podobno nikt nigdy nie umarł z powodu nadmiernego spożycia marihuany, spożycie zbyt dużej ilości marihuany może oznaczać, że to, co kiedyś było miłym wieczorem, może zmienić się w całkiem zły czas. Zjedzenie całego ciasteczka zawierającego konopie indyjskie może wydawać się dobrym pomysłem, ale wiele razy jeden produkt może być uważany za dwie lub więcej dawek. Jeśli chodzi o produkty jadalne, to najlepiej spróbować i poczekać chwilę, zanim zaczniemy delektować się mocnymi i pysznymi przysmakami.

Innym ważnym czynnikiem jest to, czy jadalną potrawę spożywałeś na pusty żołądek, czy też już jadłeś. Pusty żołądek odczuje efekty znacznie szybciej, a pełny żołądek nie uderzy cię tak mocno. Aby uniknąć poczucia dyskomfortu podczas jedzenia infuzjowanego produktu, możesz skorzystać z porad Lindsay: „Zjedz posiłek, a potem spróbuj jadalnego produktu. Nie na odwrót. Jedzenie nie ma takiego samego wpływu na jadalne produkty, jak w przypadku alkoholu. Jeśli czujesz, że wziąłeś za dużo, jedzenie posiłku może wcisnąć więcej do twojego organizmu, a nie rozcieńczyć to, co już tam jest„.

Czego należy szukać na etykietach jadalnych produktów?

Przemysł marihuany jest w powijakach. Ze względu na fakt, że roślina jest nielegalna na szczeblu federalnym, produkty marihuany nie podlegają przepisom, więc brak standardowych zasad może skutkować brakiem spójności w dawkowaniu jednego produktu na drugi. Może to jeszcze bardziej utrudnić znalezienie odpowiedniej dawki dla Ciebie.

W Dixie„, powiedziała Lindsay, „chcemy, aby nasi klienci wiedzieli, co otrzymają od nas za każdym razem, aby mogli mieć pewność, że będą mieli doświadczenie predykcyjne. Potencjał wielu produktów jadalnych różni się w zależności od jednostki. Przeprowadzamy nadmierne testy laboratoryjne, aby zapewnić spójność i jakość naszych produktów„.

W rzeczywistości, znalezienie marek, które za każdym razem dostarczają spójne wyniki, może być dość trudne. Pamiętaj, aby przeczytać etykietę, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar porcji jest odpowiedni dla danej dawki, która działa najlepiej dla Ciebie. Znalezienie produktów z wyraźnie oznakowanymi opakowaniami również może być nie lada wyzwaniem, szczególnie w regionach, w których branża dopiero zaczyna się rozwijać.

Starając się znaleźć najlepszy jadalny dla Ciebie produkt, szukaj produktów, które mają czytelną etykietę i są odpowiednio opakowane. Wspieraj firmy, które podjęły inicjatywę stworzenia wyraźnie oznakowanych, wysokiej jakości opakowań dla swoich produktów, ponieważ podejmują one dodatkowe kroki w celu zapewnienia, że ich produkty są spójne, bezpieczne i uczciwe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *