Kim jest Rick Simpson i czym jest Rick Simpson Oil (RSO)?

marihuana
Tylko 5 kanadyjskich testów konopi indyjskich dało pozytywny wynik na pestycydy
23 lipca 2020
Jack Herer
Jak zrobić olej do gotowania z marihuany
27 lipca 2020
green house amsterdam
Źródło Zdjęcia: 420polska.pl

Rick Simpson Oil, czyli RSO, to koncentrat konopi stosowany w celu uzyskania wielu różnych korzyści medycznych, w tym łagodzenia objawów raka. Ma gęstą, syropowatą konsystencję i może być stosowany jako preparat do stosowania miejscowego lub do spożycia w żywności lub napojach.

W tym artykule omówimy kim jest Rick Simpson i dlaczego stworzył ten olejek, jak się go używa, jak zrobić własny RSO w domu i czy można go palić.

Co to jest RSO?

W 2003 roku Rick Simpson stworzył olejek z konopi indyjskich po tym, jak trzy podejrzane guzy na jego ramieniu okazały się być rakiem podstawnokomórkowym, formą raka skóry. W przeszłości Simpson wykorzystywał konopie indyjskie do leczenia problemów medycznych, więc zrobił olejek z konopi indyjskich do miejscowego leczenia raka skóry, nakładając go na bandaż i zakrywając miejsca rakowe.

W ciągu kilku dni wzrosty rakowe zniknęły. Mimo że jego lekarz odmówił uznania marihuany za alternatywę leczenia, Simpson stał się prawdziwym wyznawcą medycznych mocy marihuany i rozpropagował jego olej marihuanowy, nazwany później po nim RSO.

Korzyści wynikające z RSO

Należy zauważyć, że obecnie nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdzałyby skuteczność RSO. Jest on jednak stosowany głównie w leczeniu raka skóry, a wiele osób twierdzi, że pomaga łagodzić objawy innych schorzeń.

W porównaniu z innymi formami konopi, RSO jest świetne, ponieważ jest łatwe do wytworzenia, dyskretne i bezwonne, a także może być przyjmowane doustnie samodzielnie lub mieszane z dowolnym pokarmem.

Jak korzystać z RSO

Pacjentom medycznym zawsze zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem nowego systemu leczenia. Jednakże, niektórzy lekarze mogą wykazywać negatywne nastawienie do konopi indyjskich w trakcie leczenia. Jeśli zdecydujesz się na stosowanie RSO, postępuj z ostrożnością i według własnego uznania.

Poniżej znajduje się zalecany reżim RSO. Jeśli szukasz złagodzenia objawów choroby lub korzyści medycznych, dla jednego pacjenta, celem jest stopniowe spożycie 60 gramów RSO w ciągu 90 dni.

Tydzień 1: Zacznij od trzech dawek każdego dnia
Każda dawka powinna być wielkości pół ziarna ryżu i powinna być podawana raz na osiem godzin (rano, w południe i wieczorem); pierwsza dawka będzie wynosić około ¼ kropli RSO.

Tygodnie od 2 do 5: Podwójna dawka co cztery dni.
Przeciętna osoba będzie potrzebowała od trzech do pięciu tygodni, aby osiągnąć pełną dawkę jednego grama RSO na dzień.

Tygodnie od 5 do 12: Przyjmij jeden gram RSO dziennie, aż do momentu, gdy spożyjesz pełne 60 gramów.
Ostatecznie pacjent będzie przyjmował około 8-9 ryżowych kropli RSO co osiem godzin.

Efekty uboczne
Głównie senność, która jest naturalną częścią procesu leczniczego. Stopniowe zwiększanie dawki pomoże zminimalizować efekty psychoaktywne i utrzymać tolerancję na poziomie funkcjonalnym. Senność w ciągu dnia powinna zanikać w ciągu trzech do czterech tygodni.

Smak RSO może być lekko gorzki lub nieprzyjemny, dlatego też pacjenci mogą preferować spożywanie olejku poprzez połknięcie go bezpośrednio lub zmieszanie z jedzeniem, np. bananami, aby pomóc zamaskować smak.

Kontynuacja schematu
Po 12-tygodniowym reżimie RSO, możesz chcieć kontynuować leczenie, ale powinno być ono znacznie zredukowane. Około jednego do dwóch gramów RSO miesięcznie wystarczy na regularną dawkę podtrzymującą.

Rick Simpson Oil nie powinien być uważany za lekarstwo na schorzenia, ale wielu pacjentów odczuło znaczną ulgę w związku z objawami chorobowymi i stanami chorobowymi po zastosowaniu RSO.

Czy możesz palić lub dAb RSO?
Ponieważ RSO jest olejem, można go palić lub dAbować, jednak zależy to od tego, jakiego rozpuszczalnika użyto do jego produkcji – jeśli użyto wysoce łatwopalnego rozpuszczalnika, nie należy próbować palić lub dAbować RSO. Zawsze sprawdzaj w swoim budtenderze, w jaki sposób produkt został stworzony i czy jest bezpieczny do palenia lub dAb.

Jeśli robisz RSO w domu, musisz mieć pewność, że całkowicie spalisz cały alkohol. Ponieważ może to być trudne, a produkt nie będzie sprawdzony pod względem chemicznym, zalecamy nie palić i nie dAbować RSO, które robisz w domu.

Gotowanie z RSO
Można również gotować z RSO, podobnie jak z masłem konopnym lub olejem konopnym. Weź pod uwagę danie, które będziesz gotować i pamiętaj o teksturze i lepkości RSO.

Jeśli chodzi o pieczenie, łatwiej będzie je zmieszać z czymś, co ma bardziej płynne składniki, jak ciasto lub brownie, w przeciwieństwie do ciastek.

RSO doskonale nadaje się do skrapiania na każdym rodzaju potraw, ale dla niektórych smak może być nieco odstręczający. Można go zmieszać z sosem lub czymś innym, aby zamaskować smak.

Jak zrobić RSO

Robienie własnego RSO w domu nie jest trudne, a proces ten nie różni się niczym od robienia marihuany lub innych rodzajów infuzji oleju konopnego. Rick Simpson zaleca używanie szczepów marihuany indica, aby uzyskać najlepsze rezultaty, chociaż możesz użyć dowolnego szczepu, zwłaszcza jeśli ten konkretny działa najlepiej dla na twój stan zdrowia.

Receptura Rick Simpson Oil
Receptura ta pozwoli na uzyskanie pełnych 60 gramów oleju w ciągu 90 dni. Jeśli szukasz mniejszej ilości preparatu, możesz łatwo podzielić przepis na mniejsze ilości. Na przykład, jedna uncja konopi indyjskich wyprodukuje 3-4 gramy RSO.

Składniki:
 • 450g suszonych surowców marihuany (odmiana indica)
 • 7,5 litra rozpuszczalnika – Rick zaleca 99{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} alkohol izopropylowy, ale można również stosować alkohol z ziaren drewna.
 • Wiadro 19-litrowe
 • Głęboka miska
 • Drewniana łyżka do mieszania
 • Cienkie płótno
 • Garnek do ryżu
 • Plastikowa strzykawka z końcówką cewnika (60mL)
 1. Umieścić suchy materiał z konopi indyjskich w wiadrze 19-litrowym i wlać rozpuszczalnik do momentu, gdy masa roślinna zostanie pokryta.
 2. Wymieszaj i zgnieć materiał roślinny drewnianą łyżką, dodając rozpuszczalnik do mieszanki. Kontynuuj mieszanie przez około trzy minuty, podczas gdy THC rozpuszcza się w rozpuszczalniku. W ten sposób rozpuszcza się około 80{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} THC w rozpuszczalniku.
 3. Spuścić rozpuszczalnik z materiału roślinnego do miski za pomocą cienkiego płótna. Umieść materiał roślinny z powrotem w w wiadrze i dodaj więcej rozpuszczalnika. Kontynuować mieszanie przez kolejne trzy minuty.
 4. Odsącz rozpuszczalnik z materiału roślinnego do miski za pomocą płótna do serów i wyrzucić resztę materiału roślinnego.
 5. Przelej rozpuszczalnik do garnka do około ¾ jego pojemności i włączyć garnek.
  Wskazówka: O ile nie musicie koniecznie używać garnka do gotowania ryżu, o tyle jeśli nigdy wcześniej nie robiliście RSO, to w tym przypadku garnki do gotowania ryżu są wyjątkowo przydatne do utrzymania wolnej, stałej temperatury. Jeśli wasza mieszanka nagrzeje się powyżej 148°C, kanabinoidy się usmażą, a RSO nie będzie nadawać się do użytku. Nie zaleca się używania garnka Crockpot lub wolnowaru, ponieważ może to spowodować przegrzanie mieszanki.
 6. Garnek do gotowania ryżu powinien utrzymywać stałą temperaturę w zakresie 100-110°C, co jest właściwym ustawieniem temperatury dla dekarboksylacji.
 7. Gdy garnek ryżowy rozgrzewa się, rozpuszczalnik powoli odparowuje. Następnie należy stopniowo dodawać mieszankę do garnka.
  Wskazówka: zwróćcie uwagę na to, aby wasz garnek do gotowania ryżu znajdował się w otwartym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu oraz aby unikać wszelkich płomieni, pieców kuchennych, iskier i papierosów, ponieważ rozpuszczalnik jest wysoce łatwopalny.
 8. Po odparowaniu rozpuszczalnika należy wlać olej do strzykawki, aby ułatwić dozowanie. RSO będzie gęsty, więc jeśli masz problemy z jego dozowaniem, uruchom strzykawkę pod gorącą wodą, a mieszanka RSO powinna łatwo się rozpuścić.

Historia Ricka Simpsona

Rick Simpson natknął się na konopną sławę tylko przez przypadek. Na długo przed tym, jak „Rick Simpson Oil” został uformowany jako termin, i na długo przed tym, jak konopie indyjskie zostały uznane za mainstream, Rick Simpson był inżynierem pracującym w kanadyjskim szpitalu w 1997 roku.

Pracując w szpitalnej kotłowni pokrytej azbestem na rurach silnym klejem aerozolowym, toksyczne opary nagromadziły się w słabo wentylowanej sali i spowodowały tymczasowy wstrząs układu nerwowego, powodując, że spadł z drabiny i uderzył się w głowę. Stracił przytomność, a gdy się obudził, koledzy zabrali go na pogotowie ratunkowe.

Przez wiele lat po wypadku cierpiał na zawroty głowy i dzwonienie w uszach, ale przepisane leki nie przyniosły żadnego efektu, a nawet pogorszyły jego objawy. Po obejrzeniu filmu dokumentalnego podkreślającego pozytywne skutki marihuany, Simpson zapytał o medyczną marihuanę, ale jego lekarz odmówił uznania jej za leczenie. Skończyło się tym, że Simpson samodzielne pozyskał marihuanę i zauważył znaczną poprawę w zakresie szumów usznych i innych objawów.

W 2003 roku, po zdiagnozowaniu raka skóry, Simpson przeprowadził kilka badań i usłyszał o badaniu z Journal of the National Cancer Institute, w którym stwierdzono, że THC zabija komórki nowotworowe u myszy. Stworzył olejek, który stał się RSO w celu miejscowego leczenia raka skóry. Po czterech dniach wzrosty rakowe zniknęły. Jego lekarz nie uwierzyłby w to, ale Simpson był przekonany o medycznych właściwościach marihuany.

Od tego czasu zaczął uprawiać własną marihuanę i zbierać rośliny, aby stworzyć własną, specjalistyczną formę koncentratu marihuany, znaną obecnie jako Rick Simpson Oil, czyli RSO. Jego misją i celem stała się bezpłatna dystrybucja oleju marihuany dla tych, którzy go potrzebowali. Pomógł w leczeniu ponad 5000 pacjentów z RSO, ale jego podróż nie obyła się bez komplikacji i zmagań.

Lekarz Simpsona odmówił uznania tych korzyści, a Simpson został aresztowany i prześladowany w swojej rodzinnej Kanadzie. Jego dom był wielokrotnie atakowany, a ponad 2600 roślin zostało ściętych i skonfiskowanych przez Royal Canadian Mounted Police, ale Simpson wytrwał i kontynuował dystrybucję oleju konopnego. Do dziś rozpowszechnia informacje o swoich odkryciach.

Czy kiedykolwiek używłeś RSO? Podziel się w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *