Najlepsze odmiany marihuany na objawy związane z rakiem

Londyńska giełda otwiera się na biznes z branżą konopną
19 lutego 2021
Konopie a rak
25 lutego 2021

Prawie każdy kraj, w którym obowiązuje prawo dotyczące medycznej marihuany, zezwala na stosowanie marihuany przez pacjentów chorych na raka, a biorąc pod uwagę niezliczone efekty uboczne związane z chorobą i jej leczeniem, łatwo zrozumieć dlaczego. Marihuana może uśmierzać ból, hamować mdłości, pobudzać apetyt, poprawiać nastrój, dodawać energii i motywacji, pomagać w zasypianiu, wspomagać przyrost masy ciała i sprawiać, że pacjenci czują się dobrze w towarzystwie.

Każdy szczep ma swój własny, unikalny profil działania i to, co może być skuteczne w przypadku jednego objawu, może nie być odpowiednie dla innego. Dla Ciebie i Twoich bliskich, którzy przechodzą przez walkę z rakiem, tu lista propozycji odmian dla każdego typu objawów, a także ogólne wskazówki dotyczące radzenia sobie z bólem, nudnościami, utratą apetytu, depresją i zmęczeniem za pomocą konopi.

Odmiany konopi na ból

Odmiany zawierające wysoki poziom THC i CBD są najskuteczniejszymi środkami przeciwbólowymi ze względu na ich synergiczne działanie, ale odmiany bogate w każdy z tych kannabinoidów mogą również działać.

Blackberry Kush

Źródło Zdjęcia: mypeacestore

Blackberry Kush to odmiana z przewagą THC, która miażdży ból falą fizycznej ulgi. Ta odmiana sprawi, że będziesz całkowicie uspokojony, więc zachowaj ją na noce i spokojne dni. Można też znaleźć odmianę bogatą w CBD.

Harlequin

Źródło Zdjęcia: polskicannabis

Dzięki podwójnemu uderzeniu THC i CBD, Harlequin unicestwia ból przy minimalnym zaćmieniu umysłu. Trzymaj tę odmianę w pogotowiu, aby zapewnić sobie ulgę przez cały dzień.

Odmiany konopi na mdłości

Nudności są najlepiej leczone odmianami zawierającymi pewien stopień THC, a ulga ta jest zazwyczaj dostarczana najszybciej i najskuteczniej podczas palenia lub waporyzacji. Ale trzeba pamiętać, że ta forma jest szkodliwa dla twoich płuc jak każde palenie. Lepszą formą będzie forma jadalna, ale na efekty trzeba czekać dłużej.

Northern Lights

Źródło Zdjęcia: panpestka.pl

Uspokajająca moc Northern Lights sprawi, że przez jakiś czas będziesz przyklejony do jednego miejsca, ale twoje mdłości nie będą miały szans z jej właściwościami łagodzącymi żołądek. Z imponującą zawartością THC, która przyniosła jej wiele nagród, Northern Lights jest jednym z najsilniejszych dostępnych leków ziołowych na problemy żołądkowe.

Blueberry Diesel

Źródło Zdjęcia: sidbank

Hybryda Blueberry Diesel oferuje doskonałą równowagę efektów, które nie są ani agresywne, ani otępiające. Zdenerwowany żołądek uspokaja się, podczas gdy nastrój wznosi się na nowe wyżyny, co sprawia, że odmiana ta jest fantastycznym lekarstwem zarówno dla umysłu, jak i ciała.

Odmiany konopi na brak apetytu

Jeśli chodzi o radzenie sobie z utratą apetytu, najlepszym rozwiązaniem są odmiany o wysokiej zawartości THC. Jeśli obawiasz się, że poczujesz się zbyt upalony, wypróbuj je w małych dawkach lub poszukaj odmiany o zrównoważonej zawartości THC i CBD.

Bubba Kush

Źródło Zdjęcia: panpestka.pl

Utrata apetytu nie ma szans w starciu z odmianą Bubba Kush o wysokiej zawartości THC. Pomoże ci ona zaspokoić głód, ale uważaj na tendencje tej odmiany do kanapowego odrętwienia, jeśli chcesz pozostać aktywny.

Granddaddy Purple

Źródło Zdjęcia: theseedfai

Wysoka zawartość THC w tej klasycznej odmianie nie jest jedyną rzeczą, która pobudzi twój apetyt – słodki aromat jagód i winogron w odmianie Granddaddy Purple sprawi, że zapragniesz owoców (i całkiem możliwe, że również lodówki pełnej różnych węglowodanów).

Odmiany konopi na depresję

W przypadku objawów depresji najskuteczniejsze są odmiany, które zwiększają zarówno energię, jak i nastrój. Spróbuj odmiany z dużą zawartością terpenów: limonenu lub terpinolenu, albo rozważ odmianę z CBD, która pomoże ci zachować jasność umysłu i aktywność.

Chernobyl

Źródło Zdjęcia: panpestka.pl

Chernobyl ma słodki aromat cytryn i limonek oraz niezwykłą zdolność do pobudzenia Twojej energii i nastroju o każdej porze dnia.

Pennywise

Źródło Zdjęcia: panpestka.pl

Pennywise jest odmianą, której będziesz potrzebować, jeśli chcesz uzyskać spokojny stan umysłu bez oszałamiającej euforii. Efekty tej zrównoważonej odmiany CBD/THC są bardzo jasne i skoncentrowane. Przeciwieństwo senności.

Odmiany konopi na zmęczenie

Umiarkowana dawka podnoszącej na duchu odmiany THC może być pomocna w przypadku zmęczenia, ale jeśli THC sprawia, że jesteś senny, zalecamy coś o zrównoważonych poziomach THC i CBD.

Cinex

Źródło Zdjęcia: larryloveutah

Kiedy jesteś zmęczony, trudno jest ci zmotywować się do robienia czegokolwiek. Nawet zajęć, które kiedyś sprawiały ci przyjemność. Wysokoenergetyczna odmiana Cinex może pomóc Ci to zmienić, ponieważ zwiększona świadomość zmysłów i skupienie pomogą Ci na nowo odkryć Twoją radosną, kreatywną stronę.

Cannatonic

Źródło Zdjęcia: panpestka.pl

Odmiany o wysokiej zawartości THC mogą być dla niektórych zbyt uspokajające. Odmiana z większą ilością CBD, taka jak Cannatonic, będzie doskonałym wyborem dla konsumentów, którzy potrzebują tylko delikatnego zastrzyku ulgi wraz z jasnością umysłu.

___
Nasiona tych czy innych szczepów znajdziesz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *