Nasiona marihuany jako przedmiot kolekcjonerski

marihuana
Oszczędzaj płuca i w trakcie pandemii przerzuć się na przekąski !
6 kwietnia 2020
marihuana
Koronawirus a marhuana
15 kwietnia 2020
nasiona konopii

Kolekcjonowanie rzeczy daje nam wiele przyjemności – radość wynikająca ze zbierania określonych przedmiotów stymuluje i uzależnia. Zbieractwo praktykuje się od początków naszej kultury, jednak jego cele bywają różne. Wśród najbardziej oczywistych wymienia się nie tylko potrzebę zaspokojenia własnych potrzeb estetycznych, ale również chęć posiadania oryginalnych rzeczy. Nasiona konopi indyjskich kolekcjonuje się podobnie jak książki, sztukę, samochody.

Marihuana jest wszechobecna w kulturze popularnej. Świat muzyki, sztuki, filmu wyglądałby bez niej diametralnie inaczej. W sieci dostępne są artykuły opisujące jej specjalne odmiany, najlepsze nasiona, ich najbardziej pożądane okazy. Przy czym prawo polskie zabrania posiadania oraz uprawiania konopi. Do użytku dopuszczono jedynie medyczną marihuanę, ale jej zalegalizowanie nadal budzi wiele kontrowersji. Ponadto korzystać z niej mogą jedynie osoby chore, którym lekarz wypisał odpowiednią receptę. Warto jednak zaznaczyć, że obowiązujące prawo nie zabrania kolekcjonowania nasion konopi.

 

Kolekcjonerskie nasiona marihuany

Kolekcjonerzy otaczają kultem gromadzone rzeczy – w szczególności ich unikatowe okazy. Zbieranie nasion marihuany w Polsce jest w pełnie legalne. Jednak ich sadzenie i dalsza uprawa już nie. Prawo zezwala na posiadanie nasion konopi, ponieważ nie występują w nich żadne substancje psychoaktywne. Dlatego można jej sprzedawać, kupować, spożywać, wymieniać się nimi z pozostałymi zbieraczami. Do kolekcjonowania nasion marihuany zachęca ich różnorodność – ich zbieranie, uzupełnianie posiadanej kolekcji, podziwianie zgromadzonych okazów dostarcza takiej samej przyjemności, jak w przypadku kolekcjonowania innych dóbr. Obecnie prawie każdy przedmiot może stać się obiektem godnym kolekcjonowania. Zwolennicy gromadzenia nasion konopi tworzą specjalne rankingi uwzględniające między innymi ich najlepszych producentów, wyjątkową historię, interesujące cechy. Ponadto dzielą się swoją pasją z innymi, wymieniają się spostrzeżeniami z pozostałymi zbieraczami, tworzą odrębną społeczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *