Dla Miłośników ZIELENI ;)
18 kwietnia 2018
Medyczna marihuana- kiedy działa , a kiedy nie…
1 lipca 2018
Ważne wskazówki na temat przechowywania leczniczej marihuany…

Niezależnie od tego czy posiadasz suszone kwiaty, haszysz, nalewki, olejki czy kremy to istnieje wiele metod przechowywania marihuany. Może jej zaszkodzić przechowywanie w wysokiej temperaturze, powietrze, wilgotności czy świetle. W zależności od danej metody – konopie są również narażone na sinienie i zanieczyszczenie krzyżowe .
Aby zachować kwiaty i ekstrakty z konopi w dobrym stanie ,trzeba koniecznie przechowywać w chłodnym miejscu, zaciemnionym w zamkniętym pojemniku o twardych ściankach. Przy składowaniu mniejszym niż 90 dni odpowiednia temperatura będzie 10C, a wilgotność 55{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd}. W przydatku dłuższym niż wcześniej wymienionym trzeba ja zamrozić. Marihuany nie można trzymać nigdy w temperaturze wyższej niż 27C. Nawet stosunkowo krótkotrwałe nierażenie na wysoka temperaturę jest przyczyna jej zniszczenia.

 

Czy tylko ochrowa wysuszonych kwiatów marihuany jest istotna?

Celem prawidłowego przechowania konopi nie jest tak naprawdę ochrona wysuszonych kwiatów, milionowy obecnych małych „poduszeczek”.Makroskopijne, woskowe poduszki-
zawierające tłustą żywice- znajdują się na końcówkach włoskowatych gruchotów zwanych trichomami. To właśnie w tych niezwykle delikatnych strukturach są produkowane i gromadzone interesujące nas konopne lekarstwa. Zewnętrzna woskowa warstwa główki trichomu zapobiega również jełczeniu znajdujących się w oleju konopnym wielonienasyconych tłuszczów. W rzeczywistości wysuszone kwiaty konopi są więc zaledwie rusztowaniem mającym na celu ochronę żywicznych główek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *