3 sposoby wykorzystania łodyg marihuany

Jack Herer
Jak zrobić olej do gotowania z marihuany
27 lipca 2020
Jack Herer
Co dalej z psychodeliczną dekryminalizacją?
29 lipca 2020
Jack Herer
Źródło Zdjęcia: unsplash

Łodygi konopi mogą być szarą strefą dla przeciętnego palacza marihuany.
Możesz je palić? Powinieneś je palić?

Jeśli się nad tym zastanawiasz, to nie jesteś sam. To częste pytanie, które dostajemy od ludzi, którzy są nowi w paleniu marihuany. A ponieważ żadne pytanie nie jest głupie, jeśli chodzi o wspaniałe doświadczenia z marihuaną, to rozpakujmy wszystkie szczegóły dotyczące łodyg chwastów.

Czym są łodygi konopi?

Łodygi marihuany są małymi, lepkimi kawałkami, które czasami kończą się na kwiatach marihuany, które kupujesz w poradni. W zależności od jakości zakupionego kwiatu, możesz mieć kilka lub więcej łodyg w swoim zestawie. Na przykład, koktajl kupiony w poradni zawiera zazwyczaj więcej łodyg niż kwiat niekoktajlowy. W przeciwieństwie do gęstych pąków rośliny konopi, łodygi chwastów zawierają bardzo mało THC (głównego składnika aktywnego w konopiach).

Możesz palić łodygi marihuany?

Chociaż możesz być kuszony, nie powinieneś palić łodyg. Palenie pędów z roślin konopi indyjskich nie spowoduje upalenia z powodu ich braku THC. Jeśli zdecydujesz się na palenie łodyg, prawdopodobnie doświadczysz kilku negatywnych skutków ubocznych, które wynikają z palenia, takich jak kaszel i ból gardła, bez zabawy z haju THC.

Innymi słowy, po prostu nie jest to tego warte.

Alternatywne zastosowania dla łodyg chwastów

Dobra wiadomość jest taka, że twoje łodygi nie muszą pójść na marne. Chociaż nie można ich palić, łodygi nadal mają pewne zaskakująco użyteczne cele w życiu. Oto kilka z najbardziej popularnych sposobów, na jakie ludzie dobrze wykorzystują swoje łodygi trawki.

1. Masło konopne
Źródło Zdjęcia: csindy

Czy wiesz, że możesz użyć wyrzuconych łodyg chwastów, aby zrobić masło z konopi? Jeśli masz dużą ilość zaoszczędzonych łodyg, wrzuć je wraz z resztą kwiatów, gdy rozpoczniesz proces dekarboksylacji. Te łodygi nie wniosą żadnej mocy do twojego produktu końcowego, ale dodadzą trochę umami inspirowanych marihuaną. Masło zawierające marihuanę to dobra rzecz, którą warto mieć pod ręką, ponieważ jest ono podstawą większości jadalnych przepisów.

2. Produkty kosmetyczne z marihuany

Podobnie jak w przypadku receptury na masło, można dekarboksylować wszelkie pozostałości pędów chwastów z 7-10 gramami suszonych konopi. Po zakończeniu tego procesu, można wtopić konopie i łodygi w olej kokosowy. W ten sposób powstaje baza dla wielu przepisów na konopie indyjskie, takich jak balsamy do ust i mleczka.

3. Herbata z marihuany
Źródło Zdjęcia: konopie-zdrowie.pl

Innym doskonałym sposobem na wykorzystanie łodyg jest zrobienie herbaty z konopi indyjskich. Cannatea jest dobrym wyborem, gdy masz tylko niewielką liczbę łodyg, które chcesz użyć.
Na przykład, przepis na herbatę z konopi indyjskich, który wymaga tylko 2 łyżeczek łodyg chwastów i jest gotowy do picia w około dziesięć minut. Receptura ta jest elastyczna i pozwala na dostosowanie się do różnych smaków herbaty do momentu znalezienia idealnej kombinacji.

Zacznij oszczędzać swoje łodygi chwastów

Jak widać, życie łodygi marihuany może wykraczać poza czas, który spędza się w szlifierce. Jeśli chcesz lepiej zachować swoje łodygi (biorąc pod uwagę Twoją nową wiedzę na temat ich magii), zalecamy, aby trzymać słoik, aby z czasem zbierać łodygi chwastów. W ten sposób zawsze będziesz miał gotowy świeży schowek, gdy będziesz chciał zająć się którymś z tych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *