Co to jest odmiana marihuany landrace?

Czy efekt entourage marihuaną jest prawdziwy?
17 września 2020
Poza THC: Nadszedł czas, aby potwierdzić prymat terpenów.
25 września 2020

Źródło Zdjęcia: unsplash

pink and green petaled flowerŹródło Zdjęcia: unsplash

Istnieje duża różnica między marihuaną, która była dostępna w latach 60-tych, a marihuaną, którą można dostać teraz. Aż do końca lat 70., jeśli paliłeś trawkę, prawdopodobnie paliłeś to, co było często nazywane „sativą”. Rośliny te były wysokie, miały wąskie liście i produkowały wiszące kwiaty. Ze swojego pierwotnego domu w Indiach, ten gatunek marihuany przeniósł się na wschód. Dotarła także na wschodnie wybrzeże Afryki i w końcu udała się w podróż do obu Ameryk.

Jednym z tych oryginalnych szczepów jest marihuana landryjska, która regularnie nosi nazwę miejsca, w którym powstała: Thai, Durban Poison, Acapulco Gold, etc. Przez pokolenia, praktyki uprawy i środowiska specyficzne dla każdego z tych miejsc nadały unikalne cechy każdemu szczepowi wygląd i chemię – fantazyjne słowo na to jest „terroir”.

Podczas gdy odmiany sativa landrace przemieszczały się po całym świecie, indyjskie landrace były izolowane w suchych, górzystych regionach wokół Afganistanu i Pakistanu. Ta marihuana znana jest z szerokich liści, krótkiego wzrostu, gęstych kwiatów i haszyszu, który powstaje z jej kwiatów. Szczepy te noszą również nazwy miejsc, w których zostały stworzone: Afghani, Hindu Kush, itd.

Czy szczepy Landrace’ów nadal są?

Dopiero pod koniec lat 70. ludzie postanowili celowo wyhodować te dwa rodzaje marihuany razem. W końcu hodowcy byli w stanie wyprodukować potomstwo, które konsekwentnie nosiło pożądane cechy z każdego typu, a może nawet, co ważniejsze, uniknąć niepożądanych cech, które mogłyby osłabić zdrowie i produkcję rośliny.

Te hybrydy przejęły teraz rynek marihuany, a to, moi przyjaciele od palenia marihuany z lat 60-tych, to duża różnica między tym, co się wtedy paliło, a tym, co pali się teraz: Dziś palisz hybrydę marihuany w przeciwieństwie do czystej odmiany landrace.

Czy landrace są silniejsze od zwykłych szczepów?

To naprawdę zależy od konkretnej odmiany oraz od tego, gdzie i jak była uprawiana. Jeśli dostaniecie w swoje ręce prawdziwą landrace, najprawdopodobniej będzie ona mniej silna niż szczep, który znajdziecie dzisiaj, ponieważ obecne szczepy są zazwyczaj hodowane dla większej potencji.

Czy trudno jest znaleźć szczepy landrace’ów?

Odmiany landrace z lat 60-tych nie są obecnie uprawiane na dużą skalę, ale jest kilka na tyle dużych odmian, że są one dostępne na naszym obecnym rynku. Są one powszechnie nazywane „dziedzicznymi” szczepami i są produkowane w małych partiach i noszą genetyki landrace, ale brakuje im oryginalnego terroir.

Być może nadejdzie dzień, w którym otworzą się światowe rynki marihuany, dając nam bezpośredni dostęp do szczepów landrace z całego świata, jednak do tego dnia, oto kilka szczepów „heirloom”, które możesz znaleźć.

Durban Poison

Pochodząca z miasta portowego Durban w Republice Południowej Afryki, Durban Poison jest energetyzującą odmianą znaną z unikalnego zapachu, smaku i struktury pączków. Oferuje bukiet anyżu, ziemistą ostrość i słodycz. Nic innego w świecie marihuany nie jest takie jak ona.

W przeciwieństwie do innych odmian wąskolistnych, ta roślina produkuje kwiaty, które są okrągłe i puszyste, w przeciwieństwie do długich i puszystych. Jest jak okrągła puszysta masa serowa… która smakuje jak czarna galaretka.

Afghani

Afghani jest szerokolistną odmianą z gęstymi pąkami, która produkuje ciężką żywicę idealną do produkcji haszyszu. Odmiana ta ewoluowała w suchym klimacie, dlatego też jej buds mają tendencję do formowania się, jeśli jest uprawiana w klimacie o wysokiej wilgotności.

Jej słodki i ziemisty zapach przekłada się na wilgotną sedację uwielbianą przez osoby szukające relaksu.

Lamb’s Bread

Mówi się, że jest to szczepem wyboru Bob’a Marley’a, Lamb’s Bread to rasa lądowa z wyspy Jamajka. Znana również jako Lamb’s Breath, odmiana ta jest świetna do twórczych przedsięwzięć i introspekcji, ponieważ zapewnia podnoszące na duchu uczucie i poczucie intensywnej jasności.

Jak wiele szczepów landrace, oferuje smak i zapach, który odróżnia ją od reszty. Jest jak moje ulubione cuchnące sery, trawiasty i ziołowy, z odrobiną przyprawy. Pachnie głośno!

Acapulco Gold

Porywająca odmiana landrace z Meksyku, Acapulco Gold, cieszyła się kiedyś opinią standardu w produkcji konopi. Wiele z tego miało związek z pięknym wyglądem rośliny i jej zdolnością do wytwarzania dużej ilości THC – unikalnej cechy w czasie jej tworzenia.

Oferuje unikalny aromat toffi, a w smaku otrzymuje się odrobinę cuchnącego sera.

Thai

Nazywany również Thai Stick (za sposób, w jaki został wysuszony i utwardzony), Thai jest uważany za silny i intensywnie mózgowy haj. Pachnie jak tropikalne owoce z nutą oleju napędowego, a na wydechu nadaje subtelny kwiatowy smak.

Jest rodzicem wielu bardziej popularnych szczepów podnoszących na duchu i energetyzujących, które dziś kochamy, jak Original Haze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *