Poza THC: Nadszedł czas, aby potwierdzić prymat terpenów.

Co to jest odmiana marihuany landrace?
21 września 2020
6 powszechnych mitów i kontrowersji dotyczących marihuany o wysokiej zawartości CBD
26 września 2020

Źródło Zdjęcia: unsplash

Źródło Zdjęcia: unslpash

Okazało się, że nos wiedział.

Miłośnicy marihuany na całym świecie nie mają optymalnych hajów, ponieważ nie wiedzą wystarczająco dużo o terpenach. Wszyscy zostaliśmy zwabieni do wysokiego procentu THC – głównego składnika aktywnego w marihuanie. Ale czy THC jest głównym składnikiem?

Coraz więcej osób uczy się, że tytuł może trafić do terpenów, cząsteczek odpowiedzialnych za zapachy i smaki marihuany. Jest ich ponad 150, takich jak terpineol, linalool i pinen, które same w sobie mają wymierny wpływ na nastrój.

Wielu z nich słyszało o kannabinoidach THC i CBD, ale terpeny stanowią ogromną część chemicznego odcisku palca marihuany – jej chemotypu. Nowe dane poszerzają naszą dawną wiedzę ludową o szczepach, rodzinach i klasach konopi indyjskich, takich jak indica, sativa i hybryda.

Nauka potwierdza, że trzeba spojrzeć poza wynik THC rośliny, aby powiedzieć jej prawdziwe efekty. Jeśli THC jest silnikiem, to terpeny są kierownicą i oponami.

„Nikt nie lubi osoby bez osobowości, tak samo jak zioło” – powiedział Ed Rosenthal, czołowy autor książek o ogrodnictwie konopi. Współtworzył książkę naukową o uprawach w 2017 roku Marijuana Harvest.

„Terpeny są absolutną siłą napędową różnorodnych efektów działania konopi”, powiedział Stephen Rechif, operator dyspozytorni w San Francisco w The Bloom Room i weteran kultywator. „Kiedy rozkładasz ją do poziomu chemicznego, jest o wiele więcej dowodów na to, że terpeny są ważniejsze od tradycyjnej rozmowy indica vs. sativa.”

„Doświadczeni entuzjaści marihuany zawsze prowadzą się nosem i jest ku temu dobry powód – o wiele bardziej prawdopodobne jest, że będziesz cieszyć się odmianą, która jest przyjemna dla nosa, niż tylko potencja THC. To właśnie efekty działania terpenów sprawiają, że każda odmiana marihuany jest wyjątkowa”.

Najczęściej nagradzane szczepy nie są często najwyższe THC, ale wszystkie mają burzliwe terpentyny.

Od 2010 roku, kiedy Szmaragdowy Puchar rozpoczął testy, zwycięzca nigdy nie miał najwyższego THC. Chodzi o zespół terpenów i kannabinoidów„, powiedział Nikki Lastreto i Swami Chaitanya z hrabstwa Mendocino, sędziowie w największym na świecie konkursie konopi organicznych na świeżym powietrzu od jego rozpoczęcia w 2003 roku.

Informacje pomagające ci wybrać dokładnie te efekty marihuany, które chcesz, i unikać tych, których nie chcesz.

Okazuje się, że to ma wiele wspólnego z terpami! Oczyśćcie więc nozdrza i przygotujcie się na więcej niż powiew. Czas na głębokie wdychanie.

__________
Nasiona konopi o różnych smakach i zapachach w zależności od Twoich preferencji znajdziesz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *