Co wpływa na jakość marihuany?

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych ma podnieść wzrost globalnego rynku oleju konopnego
28 lutego 2021
Stopniowa ewolucja Głębokiego Południa w kwestii konopi
24 marca 2021

Skuteczność działania marihuany zależna jest w dużym stopniu od jej jakości. Bez względu na to czy są to nasiona marihuany, czy susz, warto wybierać produkty najwyższej jakości. Jak jednak poznać, czy produkt jest dobry?

Od czego zależy jakość marihuany?

Marihuana może być wysokiej, średniej lub niskiej jakości. Ta ostatnia czasem nazywana jest śmieciami, jako niemal bezwartościowa. Od czego jednak zależy jakość marihuany? Oto czynniki mające na nią największy wpływ:

  • Rodzaj nasion

Chcąc otrzymać najwyższej jakości susz, należy wybierać odpowiednie odmiany nasion marihuany do jej uprawy. Są one bardzo różnorodne. Niektóre nasiona zawierają więcej CBD, inne będą charakteryzowały się podwyższoną zawartością THC.

  • Sposób uprawy

Prawidłowo uprawiana marihuana powinna być odpowiednio przycinana i odżywiana. Ogromny wpływ na jej jakość ma organiczny sposób uprawy, bez stosowania nawozów sztucznych. Taka marihuana jest uważana za produkt najwyższej jakości, a plantator ją uprawiający zwykle może pochwalić się odpowiednią certyfikacją, potwierdzoną badaniami laboratoryjnymi.

  • Stopień wysuszenia

Zarówno zbyt suchy, jak i za wilgotny produkt jest niepożądany. Najpopularniejsza marihuana, średniej jakości, cechuje się właśnie zróżnicowaną wilgotnością. Tymczasem idealnie wysuszona marihuana powinna mieć wilgotność w granicach 62-65{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd}, co czyni ją produktem najwyższej jakości.

Jak rozpoznać marihuanę wysokiej jakości?

Oczywiście samodzielnie trudno jest, na podstawie obserwacji suszu, ocenić rodzaj nasion marihuany, z jakich wyrosła, stopień jej wysuszenia czy sprawdzić sposób uprawy. Jak zatem rozpoznać, czy marihuana jest odpowiedniej jakości? Marihuana średniej jakości – najpopularniejsza – posiada małe pąki, a podczas palenia zmienia się w sypki popiół w szarym odcieniu. Jej aromat jest przyjemny, jednak niezbyt intensywny. Ma różną wilgotność, dlatego może być zbyt mokra, lub przeciwnie za sucha. W przypadku marihuany najwyższej jakości widoczna jest wyraźna i gęsta powłoka włosków, a pąki są bardzo puszyste. Marihuana taka ma bardzo przyjemny, wyróżniający się zapach. Po rozgnieceniu jest ona lekko lepka, a po spaleniu tworzy biały popiół. Najgorszej jakości marihuana, choć objętościowo duża, jest rzadka, o małym zagęszczeniu włosków. Jest ona sucha i krucha. Może zawierać pleśń i inne zabrudzenia. Jej aromat jest nieprzyjemny i mało intensywny. Niełatwo ją zapalić, a spalając się, ulega ona zwęgleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *