Stopniowa ewolucja Głębokiego Południa w kwestii konopi

Co wpływa na jakość marihuany?
1 marca 2021
Marihuana a haszysz. Porównanie
3 kwietnia 2021

Źródło Zdjęcia: unsplash

Fioletowe Konopie

Marihuana często wykazuje zdolność do zjednywania sobie nawet najbardziej konserwatywnych jednostek. Jednak zdobycie serc i umysłów w rozległych regionach Ameryki nie będzie kompletne, dopóki marihuana nie zaskarbi sobie sympatii najbardziej konserwatywnych obywateli i prawodawców na południowym wschodzie kraju.

Ostatnie działania wskazują na to, że może to właśnie nastąpić.

Powszechnie znany jako Głębokie Południe, region ten jest błyszczącą, konserwatywną klamrą Pasa Biblijnego. To właśnie tam konserwatywne poglądy prawie zawsze wygrywają. Tam postępowe programy, takie jak reforma marihuany, często muszą stawić czoła walce pod górę, która dorównuje walce Syzyfa.

Stany, które tworzą ten region – Luizjana, Missisipi, Alabama, Georgia i Karolina Południowa – są domem dla niektórych z najbardziej samookreślających się konserwatystów w kraju. Sondaż polityczny z 2014 roku wykazał, że Alabama i Luizjana są najbardziej konserwatywne politycznie w kraju. Całe Głębokie Południe znajduje się w górnej części państw, które identyfikują się jako religijne. Alabama, Luizjana i Missisipi składa się z odpowiednio 86{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd}, 84{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} i 83{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} chrześcijan.


Nawet na historycznie konserwatywnym Głębokim Południu, reforma konopi jest możliwa – i dzieje się teraz.


Reforma

Zmiana nastrojów w regionie jest w toku. Region dokonał reformy marihuany, ale nie bez przeszkód. W Luizjanie, jego długo oczekiwany rynek medyczny otworzył się w sierpniu 2019 roku po podpisaniu ustawy w 2015 roku. Pomimo powolnego otwarcia, rynek medyczny może być pierwszym znaczącym domino legislacyjnym, które spadnie w całym Głębokim Południu.

Dodatkowe reformy mogą pojawić się w Luizjanie, jeśli wyborcy będą mieli swoje zdanie. W miesiącach poprzedzających otwarcie rynku medycznego, sondaż przeprowadzony w stanie wykazał, że 55{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} respondentów popiera rekreacyjną legalizację.

Mississippi może być kolejnym stanem, który wprowadzi znaczącą reformę medycznej marihuany. Tam obywatele mają dwie ustawy dotyczące medycznej marihuany na karcie do głosowania w listopadzie tego roku. Ta doniosła okazja nie przychodzi bez obaw. Zwolennicy oskarżyli ustawodawców o wprowadzenie bardziej restrykcyjnej propozycji, aby rywalizować z reformą, której zwolennicy naprawdę szukają.

Trwają działania edukacyjne i tworzenie sieci. Alabama Cannabis Industry Association (ALCIA) uruchomiło stronę internetową, aby połączyć lokalną branżę i zwolenników. Próby zjednoczenia społeczności mogą pomóc w zebraniu tysięcy zwolenników w całym stanie. Obejmują one ponad 23 400 osób, które poparły legalizację w nienaukowej ankiecie z kwietnia 2019 roku.

Mike Ball, który wprowadził projekt ustawy o medycznej marihuanie HB 243 w legislaturze stanowej w marcu 2020 roku, powiedział, że pandemia COVID-19 wykoleiła szanse ustawy w tym roku. Jednak Ball pozostaje optymistą na najbliższą przyszłość. „Pomijając jakieś nieprzewidziane okoliczności, nie widzę nic, co powstrzymywałoby go przed przejściem w ciągu najbliższego roku” – powiedział.

Ball dodał, że reforma medyczna może być pułapem dla Alabamy w tym czasie. „Nie wierzę, że marihuana rekreacyjna zostanie zalegalizowana w Alabamie w najbliższej przyszłości, chociaż pewne złagodzenie wyroków za posiadanie na własny użytek nie byłoby nierozsądnym oczekiwaniem„.

Erik Danielson, adwokat i przedsiębiorca z branży konopi indyjskich, który prowadzi dyspenser The Source z medyczną marihuaną w Bentonville w Arkansas, powiedział, że przygląda się zarówno Alabamie, jak i Mississippi jako możliwym możliwościom biznesowym, jeśli któreś z nich zatwierdzą medyczną marihuanę. Danielson, którego portfolio obejmuje również uprawę i zakład przetwórczy w Oklahomie, powiedział, że destygmatyzacja rośliny jest napędzana przez pobliskie stany uchwalające prawo.

Tabu zostało unormowane do tego stopnia, że ludzie w końcu zdali sobie sprawę, że niebo nie spadnie, jeśli ludzie będą mieli dostęp do marihuany„, powiedział przedsiębiorca o zmianie nastrojów związanych z marihuaną na południu.

Ta sama zmiana w postrzeganiu wydaje się być w toku w Georgii. W ostatnich latach stan zalegalizował stosowanie olejków THC w niskich dawkach w ograniczonej liczbie schorzeń. Ostatnio sondaże wykazały, że 77{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} respondentów popiera większy dostęp do konopi.

Sądownictwo karne

Zane Bader jest specjalistą ds. public relations w firmie NisonCo zajmującej się konopiami indyjskimi. Były sekretarz i członek zarządu Students for Sensible Drug Policy mieszka w Athens-Clarke County, które nazywa „niebieską kieszenią w czerwonym stanie„.

Bader powiedział, że opinia publiczna wydaje się zmieniać na korzyść konopi. Pochwalił 11 gmin, które do tej pory przyjęły ustawy dekryminalizacyjne. Bader przyznał, że programy przedaresztowe w jego społeczności, podkreślają problemy związane z wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych.

Programy te są niewątpliwie ulepszeniem, ponieważ obywatele nie zostaną aresztowani i nie będą mieli nic dodanego do ich rejestru, ale minusem jest to, że to od uznania funkcjonariusza zależy, czy zaoferuje program, co może prowadzić do rasowo stronniczego egzekwowania prawa” – opiniował Bader.

Pomimo aresztowań i braku opóźnień legislacyjnych, istnieją doniesienia o postępach. Jeff Zucker jest przedsiębiorcą z branży konopi indyjskich w Kolorado, który dorastał w Południowej Karolinie. Współzałożyciel i prezes firmy Green Lion Partners zajmującej się strategią biznesową w zakresie konopi indyjskich powiedział, że sentyment „szybko ewoluował” wraz z krajem.

Zucker stwierdził jednak, że konserwatywni ustawodawcy nadal powstrzymują wysiłki reformatorskie. „W stanie takim jak Karolina Południowa, który nie ma inicjatyw wyborczych, o wiele trudniej jest przekonać ustawodawców do działania, mimo że medyczna marihuana jest bardzo korzystnie oceniana przez ich wyborców„.

Zucker pochwalił grupy religijne, takie jak Clergy for a New Drug Policy za podejmowanie progresywnych kroków. „Chociaż w społeczności religijnej jest więcej przeciwników, zaczynamy dostrzegać tendencję w drugą stronę„, powiedział Zucker o grupie, która obejmuje między innymi partnerów takich jak American Civil Liberties Union i Drug Policy Alliance.

Konserwatywny region, od Luizjany po Południową Karolinę, wydaje się czynić stopniowe postępy, jeśli chodzi o reformę marihuany. Respondenci wspominali jednak o różnicach, które pojawiają się, gdy opuszczamy miasta takie jak Nowy Orlean i przenosimy się do bardziej wiejskich części stanu.

Konserwatywne poglądy głębokiego Południa wykraczają poza granice pięciu stanów, co często prowadzi do rozmycia geograficznej definicji regionu. Albo, jak ujął to Brett Puffenbarger, dyrektor ds. komunikacji Suncoast NORML: „Jest tu popularne powiedzenie, że 'na Florydzie im bardziej na północ, tym dalej na południe’, przynajmniej z kulturowego punktu widzenia„.

Pomimo konserwatywnych poglądów na wiele tematów, marihuana pokazuje, że może poruszać się w pozytywnym kierunku. W sumie, Południe wydaje się być na fali. To po prostu będzie się działo w ich tempie.

___
Nasiona konopi zakupisz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *