Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych ma podnieść wzrost globalnego rynku oleju konopnego

Ukraina podejmuje kroki, aby zrozumieć przyszłość medycznej marihuany
27 lutego 2021
Co wpływa na jakość marihuany?
1 marca 2021
Źródło Zdjęcia: unsplash

Olej konopny jest jednym z obiecujących środków do celów leczniczych. Ponadto, delta-9-tetrahydrokannabinol, lub THC, który jest obecny w oleju jako główny składnik, pomaga poprawić odporność, co prawdopodobnie pomoże zwiększyć wielkość rynku. Ponadto, wzrost globalnych wydatków na zdrowie prawdopodobnie pomoże w zwiększeniu rynku oleju konopnego w nadchodzących latach. Jest prawdopodobne, że rosnąca pula pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi może również przyczynić się do wzrostu globalnego rynku.

Legalizacja marihuany na kilku rynkach krajowych jest istotnym czynnikiem napędzającym wzrost globalnego rynku. Ponadto, innowacje i rozwój portfolio produktów przez kluczowych graczy zrewolucjonizowały krajobraz rynkowy, zwiększając sprzedaż. Olej konopny prawdopodobnie zyskał popularność w ostatnich latach jako suplement diety i produkt do pielęgnacji ciała. To z kolei ma pozytywny wpływ na wzrost rynku oleju konopnego. Obecnie rynek wygląda atrakcyjnie i w najbliższych latach spodziewany jest wzrost.

Na przykład, Ovonex, znany europejski producent suplementów diety, wprowadził nowe portfolio produktów CBD. Linia produktów o nazwie AquaHEMP jest wykonana z rozpuszczalnych w wodzie kannabinoidów, które są dostarczane przez FireOrganix, amerykańskiego innowatora konopi. Firma planuje rozszerzyć to portfolio w 2021 roku, aby wejść na główne rynki.

Globalny rynek oleju konopnego jest szeroko segmentowany na podstawie kanału dystrybucji, typu produktu, zastosowania i regionu. W oparciu o typ, globalny rynek oleju konopnego jest klasyfikowany jako konopny olej eteryczny, konopny olej CBD, olej z nasion konopi i inne. Na podstawie zastosowania, globalny rynek oleju konopnego jest podzielony na uśmierzanie bólu, cukrzycę, zaburzenia nastroju, żywność, kosmetyki, zaburzenia neurologiczne i przemysł chemiczny. Punkty sprzedaży marihuany, apteki detaliczne, medyczne, szpitalne, apteki i strony internetowe e-handlu to podsegmenty rynku oleju konopnego w oparciu o kanały dystrybucji.

Ameryka Północna posiada znaczący udział w rynku i prawdopodobnie będzie dominować w nadchodzących latach. Czynniki wzrostu rynku oleju konopnego w tym regionie obejmują rozprzestrzenianie się chorób przewlekłych, rosnącą populację starzejącą się i stosowanie oleju w celu zmniejszenia bólu neurologicznego i tak dalej. Ponadto, rynek oleju konopnego w regionie Azji i Pacyfiku ma szansę na znaczny wzrost w najbliższej przyszłości. Znaczący wzrost na rynkach krajowych, takich jak Chiny, Indie i Japonia, pomoże rozwinąć rynek w tym regionie.

Główni gracze na globalnym rynku oleju konopnego to między innymi IRIE CBD, CV Sciences, Gaia Botanicals, Suyash Herbs, PharmaHemp, Medical Marijuana, Folium Biosciences, Aurora Cannabis, Elixinol, Isodiol, Cannoid, Hemp Oil Canada, Canopy Growth Corporation, NuLeaf Naturals i ENDOCA.

___
Nasiona konopi, których szukasz, znajdziesz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *