Instagram stale usuwa legalne konta Kanadyjskich konopi indyjskich

Co się stało z Obama Runtz’em?
15 stycznia 2021
Używanie konopi indyjskich wiąże się z mniejszym spożyciem alkoholu wśród osób poszukujących leczenia
25 stycznia 2021

Instagram nadal frustruje legalne firmy produkujące marihuanę w Kanadzie, przy czym niektórzy właściciele firm uważają, że są to przypadkowe i arbitralne działania egzekucyjne.

Rozmawiano z trzema sprzedawcami legalnej marihuany, których konta zostały usunięte.

Wszystkie te działania, jak mówią, nie miały możliwości odwołania się, a nawet uzyskania szczegółowych informacji na temat decyzji.

Legalni sprzedawcy detaliczni zablokowani za naruszenie wytycznych społeczności Instagrama

Ryan Roch, właściciel Lake City Cannabis, niezależnego sklepu z marihuaną w Albercie, mówi, że obudził się z wiadomością od Instagrama, że musi zmienić swój numer telefonu.

„Instagram poprosił mnie o zmianę numeru telefonu, a kiedy to się stało i zmieniłem numer telefonu, zablokował mnie z dostępu do konta i powiedział, że naruszyliśmy wytyczne społeczności i tyle”, wyjaśnia Roch.

„Nawet nie mogę się odwołać. Znalazłem na Instagramie losowy formularz e-mail i to był jedyny sposób, aby odwołać się od decyzji, ale nie dostałem żadnej wiadomości zwrotnej.”

Roch mówi, że nie ma pojęcia, dlaczego konto zostało zdjęte, ale stworzył nowe konto zapasowe i docierania do swoich zwolenników i klientów poprzez inne kanały mediów społecznościowych i za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Nawigacja po Instagramie nie jest łatwa dla firm produkujących legalną marihuanę

Angelo Muscari, współzałożyciel apteki Hybrid Pharm w Ontario, która zapewnia dostęp do marihuany do celów medycznych, mówi, że ich konto na Instagramie spotkało ostatnio ten sam los. Podobnie jak Roch, mówi, że obudził się z wiadomością od Instagrama, że jego konto zostało usunięte i nie było możliwości odwołania się od tej decyzji.

„To do niczego nie prowadzi”, mówi Muscari o możliwości odwołania się od decyzji o usunięciu. „Wszystkie linki po prostu wysyłają cię do centrum pomocy lub działu FAQ. Nie ma numeru, nie ma maila, nie ma gdzie zawetować decyzji. To bardzo skomplikowane i frustrujące.”

Instagram nie udzielił odpowiedzi na prośbę o komentarz. Ich warunki korzystania z usług określają, że nie pozwala „ludziom lub organizacjom na korzystanie z ich platformy do reklamowania lub sprzedaży marihuany, niezależnie od kraju czy stanu”. Ich warunki korzystania z usług określają również, że jeśli masz konto usunięte za naruszenie zasad Instagram, nie można otworzyć nowego konta.

Liczne legalne i nielegalne firmy produkujące marihuanę rozwijały się na platformie przez lata, a egzekwowanie zasad wydaje się być w najlepszym razie arbitralne. Muscari mówi, że podejrzewa, iż może to być wynikiem osób zgłaszających konta, aby je usunąć, a nie proaktywnego egzekwowania zasad przez Instagram.

„Szczerze mówiąc w tym momencie, myślę, że tak właśnie się stało. Ktoś jest tylko trochę zraniony lub urażony, a może po prostu nie jest największym fanem.”

Muscari mówi, że zarządzał kilkoma kontami Instagram dla różnych firm produkujących marihuanę i miał usuwane pojedyncze posty lub otrzymywał ostrzeżenia, ale jest to pierwszy raz, kiedy stanął w obliczu usunięcia konta. W przeciwieństwie do tych innych działań, które uważa bardziej za danie po łapach, decyzja ta ma charakter trwały i nie może być kwestionowana.

„W odróżnieniu od tego, że twoje konto zostało na chwilę wstrzymane, komunikat, który otrzymałem, brzmiał: „twoje konto zostało usunięte za nieprzestrzeganie warunków korzystania z usługi. Nie będziesz mógł zalogować się na to konto i nikt nie będzie mógł go zobaczyć. Nie jesteśmy w stanie przywrócić kont, które zostały usunięte za tego typu naruszenia.”

„Myślę, że największą rzeczą dla każdego, kto miał tak usunięte konto, jest po prostu „dlaczego”? Jeśli miałbyś przynajmniej rozmowę z człowiekiem lub e-mail z informacją, że to i tamto jest naruszeniem, to naprawdę wyjaśniłoby sprawę, dzięki czemu nie popełniło by się tego błędu w przyszłości.”

Roch, z Lake City Cannabis, mówi, że nauczył się nie polegać tylko na jednym koncie Instagram, albo tylko na jednej platformie mediów społecznościowych.

„Jeśli cokolwiek, to moja opowieść jest pouczająca”, mówi Roch. „Wszyscy powinni się przygotować do zdejmowania konta. Może to oznacza posiadanie wielu kont, upewniając się, że masz listę mailową swoich klientów, upewniając się, że masz inne sposoby i jak mogą się z tobą komunikować, upewniając się, że poświęcasz czas na te inne kanały i media”.

Roch mówi, że konto jego sklepu na Instagramie zostało przywrócone w piątek 20, choć nie podano wyjaśnienia. Tego samego dnia, jego sklep na Facebooku otrzymał trzydniowy zakaz po udostępnieniu posta z jego przywróconego konta Instagram. Facebook jest właścicielem Instagrama.

Nawet jeśli jest to frustrujące, Muscari mówi również, że komunikowanie się poprzez media społecznościowe jest popularnym sposobem i nie ma wyboru jak tylko rozpocząć nowe konto.

„Tak bardzo jak chciałbym zrezygnować z mediów społecznościowych, nie mamy wyboru, ale zacząć od nowa”, mówi. „Żyjemy teraz w czasach, w których media społecznościowe kontrolują wiele z tego, co ludzie widzą i co myślą, jak zdobywają wykształcenie, dostęp do informacji. Każda firma, która nie chce wznowić działalności w mediach społecznościowych, to myślę, że byłby to niestety kolejny gwóźdź do ich trumny”.

_____
Jeśli szukasz nasion różnych szczepów konopi, znajdziesz je na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *