Jak uprawiać organiczne konopie indyjskie w domu

Fioletowe Konopie
Czym są żywe żywiczne koncentraty marihuany?
31 lipca 2020
Christiania
Jak zrobić herbatę kompostową dla roślin konopi indyjskich
4 sierpnia 2020
Christiania
Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Obecnie istnieje 15 stanów z przepisami dotyczącymi domowej uprawy marihuany medycznej oraz trzy stany (w tym D.C.), w których prawo stanowe zezwala dorosłym na rekreacyjną uprawę w domu, przy czym niektóre z tych stanów posiadają wyższe kwalifikacje niż inne. Lista ta wciąż się powiększa, ponieważ coraz więcej entuzjastów marihuany uzyskuje do niej dostęp i może wreszcie spróbować wypróbować swoje własne zielone pęki.

W tej chwili, jeśli mieszkasz w jednym z tych miejsc i spełniasz kwalifikacje do kultywowania w swoim domu, jest tylko kilka zasobów, do których możesz się udać, aby uzyskać osobiste konsultacje w tej sprawie. Sklepy z hydroponiką i sprzedawcy nasion/klonów są początkiem, ale te firmy, napędzane przez zachęty finansowe, mają zwyczaj sugerowania, że nowi hodowcy zaczynają od włączenia nawozów sztucznych, pestycydów i nie glebowych pożywek do ich uprawy w oparciu o fakt, że wszystkie one wymagają zakupu w swoim zakładzie.

Chociaż sprzyjają one osiągnięciu sprzedaży, te sugestie nie zawsze są ukierunkowane na to, co jest najlepsze dla Ciebie, konsumenta, jak i Twoich roślin. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszyscy detaliści podzielają ten tryb działania, a wiele sklepów zaczyna oferować ekologiczne rozwiązania wraz z ich syntetycznymi towarzyszami. Jednak to, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że za ułamek kosztów pojedynczej butelki syntetycznego nawozu płynnego, można uzyskać takie same, jeśli nie lepsze plony, smak i zawartość kannabinoidów w swoich uprawach w domu, po prostu używając organicznych praktyk rolniczych.

Jak uprawiać organiczne konopie indyjskie

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Rozpoczęcie uprawy konopi organicznych jest zarówno proste, jak i elastyczne, ponieważ istnieje wiele sposobów na włączenie tych metod do uprawy w domu. Pomyśl o organicznej uprawie bardziej w kategoriach spektrum. Ponieważ obecnie w przemyśle marihuany nie ma żadnych regulacji dotyczących tego, co właściwie kwalifikuje się jako prawdziwe rolnictwo ekologiczne, istnieje wiele interpretacji. W rezultacie, temat ten może być dość polaryzujący dla profesjonalistów z branży, ale dla hodowców domowych sprowadza się on po prostu do kwestii preferencji.

Na początek, całkowicie naturalnie zmienione medium glebowe jest być może najważniejszym pierwszym krokiem w tworzeniu zdrowego, zrównoważonego wzrostu. Zbudowanie czystej i trwałej organicznej gleby doniczkowej dla konopi jest absolutnie niezbędne do stworzenia trwałej sieci pokarmowej dla mikroorganizmów, która ostatecznie pomoże utrzymać twoje rośliny w stosie z łatwo dostępnymi „organicznymi” substancjami odżywczymi. Popularne poprawki do gleby organicznej obejmują większość rodzajów kompostu, pumeksu, odlewów dżdżownic, mączki kelp, perlitu, guana nietoperza, emulsji rybnej, mchu torfowego, itp. Każdy z tych składników służy konkretnemu celowi i pomaga w tworzeniu środowiska do rozmnażania się mikroorganizmów.

Są dwa sposoby na osiągnięcie super ziemi tego kalibru. Pierwszym z nich jest samodzielne jej zbudowanie poprzez samodzielne pozyskanie tych składników i wymieszanie ich według własnych preferencji. Ponieważ może to być trudne dla początkujących hodowców, wstępnie zmieszane gleby organiczne mogą również spełniać prawie każdy warunek wzrostu i można je znaleźć w większości sklepów hydroponicznych, które zapewniają gleby doniczkowe. Gleby wstępnie wymieszane są bardzo zalecane dla hodowców konopi po raz pierwszy, ponieważ w większości przypadków, te produkty wymagają bardzo mało konserwacji innych niż okazjonalne podlewanie. Dzieje się tak dlatego, że gleby organiczne bardzo rzadko wymagają dostosowania pH, produkują i dostarczają roślinom konopi indyjskich składniki odżywcze bez potrzeby stosowania dodatków i są wzbogacone korzystnymi mikroorganizmami, które pomagają powstrzymać szkodniki.

Zapewnienie twoim konopiom wystarczających warunków wzrostu jest jednym z najważniejszych kroków w budowaniu udanej uprawy organicznej. Obejmuje ono odpowiednie spektrum światła, optymalne ustawienia temperatury i wilgotności oraz wysoką wentylację i przepływ powietrza. Wielu organicznych hodowców przysięga, że uprawia się je na zewnątrz, ale jeśli ograniczysz się do uprawy wewnętrznej, kluczem jest wybór świateł o możliwie najszerszym spektrum światła i najchłodniejszej temperaturze. Zawsze możesz zrównoważyć gorące światło odpowiednią wentylacją i kontrolą temperatury.

W przypadku substancji organicznych, głównym celem jest stworzenie najlepszego możliwego środowiska dla podtrzymania życia i zapewnienia roślinom dostępu do składników odżywczych. Koncentracja ta wykracza poza glebę, więc najlepiej jest postrzegać cały swój wzrost jako maleńki ekosystem, który trzeba utrzymać, aby osiągnąć homeostazę.

Czym należy karmić organiczne konopie indyjskie

Karmienie organicznych konopi jest tak łatwe, jak znalezienie odpowiedniej wody do użycia. Przy uprawie organicznej, staraj się unikać używania wody z kranu. Miejskie zaopatrzenie w wodę zawiera zwykle fluor i inne chemikalia, które mogą i zabiją pożyteczne bakterie w Twojej glebie (choć zawsze możesz zdecydować się na organiczną zmianę gleby lub uzupełnienie w lokalnym sklepie hydroponicznym, jeśli jesteś kiedykolwiek w pobliżu).

Istnieje wiele wspaniałych suplementów organicznych, które mogą być dodane, aby pomóc w organicznej uprawy, z których wiele oferuje mnóstwo korzyści dla procesu uprawy. Na przykład, włączenie stosowania napowietrzanych herbatek kompostowych może znacznie pomóc na wiele sposobów. Herbatki kompostowe ponownie wprowadzają do gleby żywe mikroorganizmy, ułatwiając z kolei korzystne procesy, takie jak zwalczanie patogenów w glebie, przekształcanie ich w składniki odżywcze i eliminowanie chorób.

Inokulacja gleby grzybami mikoryzowymi to kolejny organiczny „grow hack”, który może zapakować Twoją ziemię z dodatkowym dziurkaczem. Symbiotyczna relacja między grzybami mikoryzowymi a twoimi roślinami (tj. mikoryzowcami) ma siłę znacznie zwiększyć zarówno pobór wody jak i innych składników odżywczych w korzeniach. Posypka suchego nawozu organicznego zawierającego grzyby z jednego źródła na początku uprawy może być jedyną rzeczą, którą dodasz do swojej gleby zarówno w fazie wegetatywnej, jak i kwitnienia, a rośliny będą się rozwijać.

Oprócz wody, konopie wymagają kilku niezbędnych składników odżywczych, takich jak dwutlenek węgla, azot, fosfor, potas, wapń, mangan, itp. Syntetyczne suplementy odżywcze działają na zasadzie blokady podaży, co oznacza, że ich zadaniem jest dostarczanie substancji odżywczych bezpośrednio do rośliny, aż do momentu, gdy roślina zablokuje tę substancję odżywczą z dalszej absorpcji. W tym przypadku pozostały nadmiar przechodzi przez glebę z odpływem wody. Gleby organiczne natomiast nie wymagają uzupełnień składników odżywczych, ponieważ składają się ze składników, które z natury zawierają te cenne minerały i molekuły. Pobieranie w tych przypadkach zależy wyłącznie od potrzeb rośliny i nie wymaga dodatkowej uwagi (ani pieniędzy) od hodowcy.

Kontrolowanie szkodników na organicznych konopiach indyjskich

Źródło Zdjęcia: hartley-botanic.com

Organiczne zwalczanie szkodników jest łatwiejsze, niż ci się wydaje. W obiegu znajduje się garść naturalnych środków do zwalczania szkodników, które działają cudownie, kontrolując zarówno ogrody wewnętrzne jak i zewnętrzne i nie wymagają stosowania szkodliwych syntetyków ustrojowych. Towarzyszące sadzenie, praktyka parowania niektórych odmian flory w celu naturalnego odstraszania szkodników, jest fantastycznym pierwszym krokiem dla hodowców ogrodów zewnętrznych. Spróbuj użyć bazylii lub kopru w swoim ogrodzie dla gnatarzy, lub nagietka dla mszyc. Szybkie wyszukiwanie da ci mnóstwo pożytecznych par dla twoich roślin ogrodowych; po prostu wyłącz swoją roślinę z grupy kontrolnej z konopiami, a będziesz gotowy do pracy.

Inne biologiczne środki zaradcze, takie jak bacillus thuringiensis, znane również jako BT lub kawałki komarów, oraz ziemia okrzemkowa (DE) mogą pomóc zrobić cuda jako skuteczny środek dolistny do stosowania przeciwko szkodnikom.

Zarówno syntetyczne składniki odżywcze, jak i pestycydy mają tendencję do pozostawiania gleby dość ubitej i nasyconej solami i środkami chemicznymi pod koniec uprawy, co zmusza do dość poważnego płukania, aby przygotować rośliny do spożycia. W wielu przypadkach gleby te muszą zostać wymieszane i przerobione lub podrzucone przed kolejnym sezonem. Ponieważ gleby organiczne są faktycznie żywymi organizmami, nie wymagają zabiegów uprawowych, aby przygotować je do nowej uprawy. Wystarczy usunąć bryłę korzeniową i dodać do gleby odrobinę suchych grzybów mikoryzowych, aby przygotować się do nowej rundy. Ogrodnictwo zerowe staje się standardem w większości organicznych praktyk uprawy konopi, nie tylko ze względu na oczywisty cel zrównoważonego rozwoju, ale z korzyścią dla gleb organicznych, które zostały wzmocnione przez długi okres czasu.

Zanim pójdziesz do swojego lokalnego sklepu hydroponicznego i chwycisz butelkę „Barry’ego Synthetic Bud Ripening Super Juice”, która jest pełna soli i chemikaliów dla Twoich roślin, zastanów się nad przejściem na ekologiczną uprawę w Twojej następnej domowej uprawie. Ekologiczna uprawa marihuany może być tania, prosta i o wiele zdrowsza i zrównoważona, niż używanie wyprodukowanych chemikaliów i syntetycznych dodatków w swojej uprawie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na włączenie jednej lub wszystkich tych organicznych technik do swojej uprawy, twoja marihuana nie będzie tego żałować i ty też nie będziesz tego żałować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *