Jak zrobić herbatę kompostową dla roślin konopi indyjskich

Christiania
Jak uprawiać organiczne konopie indyjskie w domu
3 sierpnia 2020
Christiania
Badanie wykazało, że kannabinoid odgrywa kluczową rolę w PTSD i „wyginięciu strachu”.
5 sierpnia 2020
Christiania
Źródło Zdjęcia: inhabitat.com

Kompost jest wypełniony dobroczynnymi mikroorganizmami i substancjami odżywczymi, a kompostowanie można kontynuować o krok dalej, namaczając go w wodzie gazowanej. Proces ten, zwany „herbatą kompostową”, ekstrahuje mikroorganizmy i rozpuszczalne składniki odżywcze do wodnego roztworu „herbaty”. Celem kompostowania herbaty jest wprowadzenie składników odżywczych, kolonii grzybów i pożytecznych bakterii do gleby lub liści rośliny konopi, aby wspomóc jej wzrost i chronić ją przed szkodliwymi chorobami.

Stosowanie herbaty kompostowej do produkcji konopi indyjskich zostało przyjęte przez hodowców stosunkowo niedawno, ale jest to świetny sposób na pomoc w uprawie organicznych konopi w domu. Ekologiczna herbata kompostowa jest korzystna dla rośliny konopi indyjskich, ponieważ chroni ją przed różnymi szkodliwymi elementami i dostarcza bogatych składników odżywczych.

Herbata kompostowa nigdy nie powinna zastępować w 100{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} wszystkich dodatków do gleby, a w uprawie konopi nadal istnieją składniki odżywcze, które należy stosować. Ale kiedy jest używana jako napar glebowy, nadal może być doskonałym uzupełnieniem dla innych składników odżywczych. A jeśli używa się herbaty kompostowej jako oprysku dolistnego, może ona dostarczyć marihuanie niektórych z jej bogatych mikroelementów odżywczych poprzez wchłanianie przez aparat szparkowy liści.

Jakie są korzyści z herbaty kompostowej?

Źródło Zdjęcia: unsplash.com

Celem parzenia herbaty kompostowej jest wprowadzenie drobnoustrojów, aby promować większe, silniejsze i bardziej wytrzymałe rośliny. Spryskiwanie roślin konopi indyjskich herbatą kompostową może umieścić dobroczynne bakterie na roślinach, które są uważane za wypierające złe bakterie i pomagają wzmocnić zdolność rośliny do tłumienia chorób. Po zastosowaniu na glebę, dodajesz do sieci pokarmowej gleby, wprowadzając zdrową populację mikroorganizmów, które są tlenowe w naturze. Organizmy te zatrzymują składniki odżywcze, napowietrzają glebę, wspomagają zatrzymywanie wody, zwiększają wchłanianie składników odżywczych przez roślinę, pomagają w rozwoju zdrowych korzeni i pomagają zapobiegać chorobom.

Jednak korzyści płynące z herbaty kompostowej są przedmiotem dyskusji w świecie rolnictwa. Wielu ogrodników donosi, że stosowanie herbaty kompostowej przynosi efekty jakościowe, podczas gdy inni nie czerpią większych korzyści niż te, które można by dostrzec po zastosowaniu kompostu. Niepewność polega na tym, czy wzrost i rozwój populacji mikroorganizmów w herbacie rzeczywiście przynosi korzyści roślinom i może zapobiegać chorobom.

Osobiście, regularnie używam herbaty kompostowej w ogrodach, ponieważ w pełni popieram tę praktykę i wierzę w jej zalety. Konopie indyjskie jest branżą, w której stosowanie pestycydów jest silnie regulowane. W związku z tym kluczowe jest podejmowanie działań zapobiegawczych w celu powstrzymania chorób, zanim one wystąpią, a rozwiązaniem może być herbata kompostowa. Społeczność marihuany jest pełna świadomych osób, które są związane z tym, co uprawiają. Ten związek zawsze powodował, że chciałem ulepszać naturalny ekosystem, z którego korzystamy, i poszukiwać sposobów, by robić to w sposób organiczny i zrównoważony.

Kluczowe składniki herbaty kompostowej: Twój przepis na zdrowe rośliny konopi indyjskich

Źródło Zdjęcia: munns.com.au

Aby Twoja organiczna herbata kompostowa w pełni korzystała z Twojej rośliny konopi, musisz upewnić się, że stosujesz właściwą recepturę i robisz ją właściwie. Zdrowa herbata kompostowa pobiera z kompostu rozpuszczalne składniki odżywcze i mikroorganizmy, w tym bakterie, grzyby, pierwotniaki i nicienie. Cykl życia nicienia nie jest wystarczająco szybki, aby zwiększyć populację w czasie zaparzania herbaty. Jednak bakterie, grzyby i pierwotniaki mogą zwiększać swoją populację dzięki odpowiednim pokarmom i warunkom.

Poniżej znajduje się pięć kluczowych składników herbaty kompostowej zalecanych przez Beneficial Living Center w Arcata, w Kalifornii, aby stworzyć udaną herbatę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku konopi.

1. Kompost

Kompost jest podstawą herbaty, a zdrowy kompost powinien mieć duże populacje mikroorganizmów i składników odżywczych. Lokalne zaopatrzenie w kompost pomoże zapewnić, że organizmy zawarte w kompoście zostaną wykorzystane do produkcji lokalnych patogenów. Kompost zawierający populacje rozwiniętej grzybni (kolonie grzybów) pomoże w rozwoju rozwoju grzybów w herbacie.

2. Odlewy robaków

Odlewy robaków są produktem ubocznym wydalanym po tym, jak robak strawi materiał organiczny. Odlewy zapewniają wysoką gęstość składników odżywczych w rozdrobnionej, dopracowanej formie, która jest łatwo dostępna dla rośliny do spożycia. Odlewy robaków wprowadzają również mikroorganizmy.

3. Hydrolizat rybny

Hydrolizat rybny jest produkowany poprzez rozkładanie ryb i skorupiaków w celu uzyskania produktu o dużej gęstości azotu. Egzoszkielety skorupiaków mają również chitynę, która działa jako immunostymulator dla roślin. Hydrolizat rybny pomaga również w żywieniu i zwiększaniu populacji grzybów.

4. Wodorosty

Wodorosty służą jako źródło pożywienia dla grzybów, które rosną podczas parzenia herbaty. Uważa się również, że stanowi powierzchnię, do której przyczepiają się i rozwijają kolonie grzybów.

5. Melasa

Melasa służy jako źródło pożywienia dla bakterii, które rosną podczas parzenia herbaty.

Jak zrobić herbatkę kompostową w 5 krokach

Źródło Zdjęcia: zycie.news

Robienie własnej kompostowej herbatki w domu jest łatwe. Postępuj według tych pięciu kluczowych kroków, a wkrótce będziesz karmić swoje rośliny konopiami indyjskimi bogatą w składniki odżywcze mieszanką, która utrzyma je w zdrowiu i szczęściu.

1. Zbuduj swój kompostowy browar do herbaty

Zanim zbudujesz zaparzacz do herbaty kompostowej, musisz wziąć pod uwagę rozmiar swojego ogrodu konopnego. W większości ogrodów przydomowych używa się 19-litrowego wiadra. Na zewnątrz wiadra, na dole musi znajdować się pompa powietrza podłączona do urządzenia napowietrzającego. Aerator i pompa powietrza natleniają wodę, dzięki czemu mikroorganizmy mogą oddychać. Potrzebny będzie również 400-mikronowy worek siatkowy, w którym można umieścić składniki do herbatki. Można kupić gotowe zaparzacze do herbatki, ale za bardzo przystępną cenę można też łatwo wykonać własne.

2. Zbuduj swój harmonogram

Zaparzanie herbaty wymaga czasu, więc ważne jest, aby dowiedzieć się, kiedy należy ją podać. Zaparzanie większości herbat trwa zazwyczaj 24-36 godzin. Nie chce się parzyć herbatki zbyt długo, ponieważ populacje mikroorganizmów rozwiną się do tego stopnia, że nie będą miały wystarczającej ilości tlenu lub przestrzeni do życia i zaczną umierać, co może spowodować uszkodzenie herbatki.
W związku z tym herbatkę należy rozpocząć dopiero wtedy, gdy wiadomo, że zdąży się ją podać w ciągu 36 godzin od zaparzenia. Jeśli zamierzasz używać jej jako sprayu dolistnego, musisz dobrze zaplanować, aby można było stosować herbatkę kompostową wieczorem lub rano, gdy temperatura jest niska, a światło słoneczne nie jest bezpośrednie. Ten okres jest również wtedy, gdy stomata (receptory składników odżywczych na liściach rośliny) są otwarte, aby otrzymać składniki odżywcze.

3. Napełnij swój kompostowy worek z herbatką

Przy tworzeniu pierwszej partii herbatki należy zachować prostotę rozwiązania. Jeśli woda pochodzi z linii miejskich, pozwól jej usiąść i oddychać, aby rozkładał się chlor. Przepisy Beneficial Living Center na herbatę są dobrym miejscem do znalezienia receptur na herbatę. Po zaparzeniu herbaty, trzymaj ją z dala od bezpośredniego światła słonecznego i upewnij się, że pompa powietrza działa i tlen jest przepychany przez wodę.

4. Sfinalizuj swoją herbatkę kompostową

Istnieje wiele produktów, które mogą być dodawane w trakcie procesu warzenia wywaru, pod koniec lub tuż przed zastosowaniem. Pokarm dla bakterii i grzybów może być dodany w połowie procesu warzenia, aby zwiększyć wzrost mikroorganizmów. Co więcej, produkty takie jak SeaGreen i Actinovate mogą być dodawane przed zastosowaniem herbatki w Twoim ogrodzie dla dodatkowych korzyści.

5. Stosowanie herbatki kompostowej na konopie indyjskie

Herbatkę można aplikować na korzenie lub jako spray dolistny na liście rośliny konopi. Herbatkę można rozcieńczać wodą w stosunku 1:20 przy stosowaniu do korzeni. Herbatka podstawowa nie może uszkodzić ani poparzyć twoich roślin, więc możesz swobodnie zastosować silną dawkę. Jako spray dolistny, herbatka kompostowa jest zazwyczaj rozcieńczana wodą w stosunku 1:2.

Nie należy używać linii kroplujących do aplikacji herbatki kompostowej, ponieważ herbatka powoduje zatykanie się linii kroplującej z czasem. Ważne jest, aby albo podawać herbatkę grawitacyjnie, albo użyć pompy membranowej (w przeciwieństwie do pompy odśrodkowej), aby uniknąć rozdrobnienia i zakłócenia aktywnych mikroorganizmów podczas podlewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *