Ukraina podejmuje kroki, aby zrozumieć przyszłość medycznej marihuany

Konopie a rak
25 lutego 2021
Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych ma podnieść wzrost globalnego rynku oleju konopnego
28 lutego 2021

W zeszłym roku Ukraina opublikowała sondaż, poparty przez prezydenta kraju, który wykazał, że większość ludzi w kraju popiera medyczną marihuanę w takiej czy innej formie. Teraz większość polityków popiera legalną, medyczną marihuanę w kraju, mając nadzieję, że doprowadzi to do powstania nowej gałęzi przemysłu, która może stać się dużym impulsem dla ukraińskiej gospodarki. Jednak pierwszym krokiem, zanim to się stanie, jest ustalenie przez kraj, jak ma wyglądać ta branża.

Będzie to dość duży krok dla Ukrainy, ponieważ obecnie THC jest substancją z listy I, podobnie jak w USA, a konopie i CBD nie są sklasyfikowane, ale mogą zawierać tylko do 0,08 procent THC, co jest bardzo małą ilością, która ogranicza potencjał rynkowy. Zarówno rekreacyjne, jak i medyczne wykorzystanie jest ściśle zabronione.

Ze względu na brak wiedzy na temat konopi lub brak akceptacji na Ukrainie, w ukraińskim parlamencie znajduje się obecnie kilka różnych propozycji, które mogłyby nakreślić mapę medycznej legalizacji, jeśli przejdzie ona w tym roku. W sumie złożono cztery projekty ustaw, z których każdy różni się nieco od drugiego, ale wszystkie skupiają się na określeniu planu legalizacji medycznej marihuany.

Plany dla marihuany na Ukrainie

Źródło Zdjęcia: unsplash

Pierwszy z nich umożliwiłby lokalną uprawę konopi do celów medycznych, a także otworzyłby rynek na import konopi. Skupienie się na uprawie wykorzystuje istniejące talenty Ukrainy, ponieważ kraj ten jest znany ze swojego rolnictwa. Dałoby to również autonomię pacjentom i lokalnym firmom, aby rozwijać przemysł dosłownie od podstaw.

Inny plan jest bardziej nastawiony na inwestycje zagraniczne, ponieważ obecnie nie ma żadnych barier dla inwestorów zagranicznych, którzy chcieliby wejść do branży i zaangażować się w nią jeszcze przed jej rozpoczęciem. Chociaż może to nie być najlepsze rozwiązanie dla promowania lokalnych firm, mogłoby mieć duże znaczenie w zakresie importu leków i mogłoby przyciągnąć międzynarodową uwagę do tej branży.

Kolejna propozycja uregulowałaby branżę w taki sposób, że dozwolone byłyby tylko produkty z konopi o niskiej zawartości THC. Byłoby to dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o sprzedaż konceptu tym, którzy są sceptycznie nastawieni do marihuany i uważają, że produkty o wysokiej zawartości THC mogą być zbyt łatwo nadużywane. Ale byłoby to ograniczające, jeśli chodzi o rodzaje dostępnych leków i produktów dopuszczonych na rynek.

Na razie kraj tylko czeka, ponieważ przepisy będą przeglądane, dyskutowane i głosowane w parlamencie, a następnie zostaną podjęte decyzje i politycy zdecydują, które plany zostaną zrealizowane, a które nie. Sprawy są wciąż na bardzo wczesnym etapie.

Podczas gdy kraj wstrzymuje oddech i czeka na legalizację, osoby zainteresowane zaangażowaniem się w medyczną marihuanę w kraju są zachęcane do monitorowania rozwoju sytuacji, a jeśli to możliwe, do zabrania głosu i sprawdzenia, czy mogą włączyć się do rozmowy. Jeśli jakakolwiek forma medycznej marihuany przejdzie na Ukrainie, czeka nas świetlana i ekscytująca przyszłość dla pacjentów i osób chcących wejść do nowo powstałej branży.

___
Nasiona różnych szczepów zakupisz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *