Raport pokazuje, że ekspansja medycznej marihuany napędza gospodarkę

Większość Niemców nadal sprzeciwia się legalizacji marihuany
29 stycznia 2021
Czy marihuana może pełnić rolę afrodyzjaku?
14 lutego 2021
Źródło Zdjęcia: unsplash

W związku z globalną pandemią, świat cierpi na niespotykane dotąd problemy gospodarcze. Dlatego wiele stanów, państw, sięga po legalną lub medyczną marihuanę, aby zrównoważyć niektóre problemy. Nowy, globalny raport wyjaśnia, że legalizacja marihuany jako środka medycznego w leczeniu większej liczby schorzeń może pomóc w napędzaniu globalnego rynku marihuany pomimo pandemii. Może to pomóc w zasileniu gospodarki na całym świecie.

Raport, zatytułowany „Legalizacja marihuany w leczeniu różnych chorób, ma napędzić wzrost globalnego rynku medycznej marihuany w okresie po pandemii„, przygląda się branży. Szczególnie z punktu widzenia gospodarki cierpiącej z powodu skutków COVID.

Globalny rynek medycznej marihuany doświadczył ogromnego upadku w okresie po pandemii„, wyjaśnia komunikat prasowy dotyczący raportu. „Ogólnokrajowe zamknięcia i zakłócenia w łańcuchu dostaw zahamowały wzrost rynku. Kluczowi gracze na rynku pracują nad strategiami rozwoju, aby podtrzymać wzrost rynku w okresie post-pandemicznym.”

Co możemy wynieść z raportu

Raport, który został wydany przez Research Drive, analizuje liczby w całym globalnym przemyśle marihuany, w tym 4,81 miliardów dolarów wygenerowanych przez medyczną marihuanę w 2018 roku i prognozowaną liczbę 33,212 miliardów dolarów do końca 2026 roku. Mając na uwadze te liczby, analizuje czynniki, które mogą pomóc w rozwoju branży lub przeciwnie. Także wyzwania, z którymi rynek może się zmierzyć, jak również możliwości i implikacje pandemii.

Nawet biorąc pod uwagę, że COVID cofnął prognozy rynkowe z 28,7{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} stopy wzrostu do 27,4{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} stopy, jest to nadal niezwykły wzrost dla początkującego przemysłu. Pomimo degradacji z zamknięcia i niewystarczającej podaży, przemysł nadal się rozwija.

Jednak pomimo tego wzrostu, raport stwierdza, że podczas gdy przed pandemią rynek miał zarobić 7,752 miliardów dolarów, rzeczywiste pieniądze, które przyniósł wygląda bardziej jak 5,814 miliardów dolarów. Raport twierdzi, że potrzeba więcej informacji, aby zrozumieć, dlaczego przemysł nie przeżywa większego boomu. Również, że należy szerzyć większą wiedzę i świadomość na temat medycznej marihuany.

„Przewiduje się, że globalny rynek medycznej marihuany będzie świadkiem godnego uwagi wzrostu po pandemii” twierdzi komunikat prasowy. „Inicjatywy rządowe mające na celu legalizację marihuany oraz rosnąca adopcja marihuany w leczeniu różnych chorób są znaczącymi czynnikami, które mają napędzać wzrost globalnego rynku po pandemii. Na przykład, legalny biznes związany z marihuaną w Stanach Zjednoczonych tworzy miejsca pracy i możliwości z około 9 397 licencjami. Obejmują dostawców i laboratoria dla hodowców i producentów. Ponadto, wzrost liczby badań klinicznych z użyciem marihuany w leczeniu bólu przewlekłego i neuropatycznego jest głównym wskaźnikiem, który może stworzyć możliwości inwestycyjne dla graczy rynkowych w okresie prognozy.”

Raport analizuje również niektórych z kluczowych graczy na rynku. Zbadano również, w jaki sposób badania, współpraca i inne strategie zmieniły branżę.

_____
Wspierasz branżę składając zamówienia online jak na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *