Większość Niemców nadal sprzeciwia się legalizacji marihuany

Używanie konopi indyjskich wiąże się z mniejszym spożyciem alkoholu wśród osób poszukujących leczenia
25 stycznia 2021
Raport pokazuje, że ekspansja medycznej marihuany napędza gospodarkę
30 stycznia 2021

Podczas gdy Niemcy powoli bardziej akceptują marihuanę, podobnie jak większość innych miejsc na świecie, większość Niemców w wieku wyborczym nadal sprzeciwia się legalnej marihuanie. Nawet jeśli tylko niewiele.

Agencja badania opinii publicznej w Niemczech, opublikowała wyniki ankiety dotyczącej opinii na temat legalizacji. W połączeniu z ostatnim głosowaniem parlamentarnym, może to być dowód na to, że legalna marihuana nie jest jeszcze gotowa do wprowadzenia w tym kraju. Mimo, że są ekonomiczne i medyczne możliwości, wyborcy i politycy nie są jeszcze gotowi, aby to zrobić.

W ankiecie postawiono pytanie, czy marihuana powinna być legalna, ale regulowana, podobnie jak w krajach takich jak Kanada. Wyniki to 51{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} „nie” i 46{59f1054d5a087b3ae5668f8d38fa306633891cd97cdf6e36003b8a9f41c511cd} „tak”, co pokazuje, że większość wyborców nie chce legalnej marihuany.

Jednakże, nie wszystko jest całkowicie stracone, ponieważ te liczby są lepsze niż w 2019 roku. Liczby dostarczyły również kilku cennych informacji na temat osób, które musiałyby zostać przekonane, aby legalizacja marihuany stała się rzeczywistością. Więcej kobiet niż mężczyzn sprzeciwia się legalnej marihuanie w Niemczech, a Niemcy ze wschodu są bardziej skłonni do sprzeciwu wobec legalizacji marihuany. Starsi ludzie są również mniej skłonni do poparcia zmiany prawa.

Kto popiera legalizację?

Nie jest zaskoczeniem, że partie lewicowe, takie jak Socjaldemokratyczna Partia Niemiec i Zieloni, wspierają konopie indyjskie, podczas gdy partie bardziej konserwatywne są przeciwne legalizacji. Inne są niezdecydowane. W rzeczywistości, SPD ostatnio trafiła na pierwsze strony gazet, gdy ujawniono, że poparcie dla marihuany staje się rzeczywistością w jej szeregach.

Postrzegamy regulowaną dystrybucję marihuany wśród dorosłych w Niemczech jako dobrą szansę na udaną politykę, najlepiej wspieraną przez jednoczesne wzmocnienie profilaktyki i wczesnej interwencji, a także poradnictwa i leczenia” – czytamy w dokumencie wydanym przez SPD. „Projekty modelowe, które umożliwiają różne sposoby regulowanej dystrybucji marihuany poza zastosowaniem medycznym, mogą pomóc w znalezieniu właściwej drogi„.

Niemcy są jednym z narodów znanych z tego, że naprawdę trzymają się z dala, jeśli chodzi o pełną legalizację, podobnie jak w USA. Mimo, że mają przyzwoitą medyczną marihuanę od 2017 roku. Odrzucili projekt ustawy rekreacyjnej w październiku zeszłego roku. Komisarz ds. narkotyków w kraju, Daniela Ludwig, jest znana z tego, że mówi, że prawo dotyczące konopi indyjskich nie zmieni się w jej okresie legislacyjnym, bez względu na wszystko.

Jednak, podobnie jak w USA, możliwe jest, że poszczególne regiony dokonają legalizacji zanim marihuana stanie się w pełni legalna w kraju.

Jesteśmy przekonani, że władze lokalne muszą mieć swobodę decydowania, czy chcą umożliwić takie modelowe projekty, czy nie” – oświadczyła SPD.

Chcemy dać możliwość przeniesienia odpowiedzialności za licencjonowanie na władze lokalne, aby nic więcej nie stało na przeszkodzie modelowym projektom kontrolowanej dystrybucji marihuany na poziomie lokalnym„.

Nie wiadomo jeszcze, co wydarzy się w wyborach w 2021 roku, ale obecnie, w oparciu o stanowiska legislacyjne i sondaże, nie jest prawdopodobne, że legalizacja przejdzie w tym nadchodzącym roku. Podczas gdy fala zmian na świecie nadal się zmienia, Niemcy również się zmieniają, choć powoli.

____
Nasiona konopi indyjskich znajdziesz na panpestka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *