Zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD)

Pobudzanie Apetytu przez Leczniczą Marihuanę
28 sierpnia 2018
Spektrum zaburzeń autystatycznych – Leczenie Autyzmu
10 października 2018

Analizy konkretnych przypadków wykazały, że marihuana może pomagać pacjentom zmagającym się z ADHD skupić się na wykonywanych przez nich zadaniach . Sami chorzy również donoszą , że stosowanie wąskolistnych odmian konopi wspomaga koncentrację. Korzystanie z marihuany w terapii młodszych pacjentów wciąż budzi jednak kontrowersje
ze względu na potencjalne , negatywne skutki działania THC na rozwój mózgu. A kuracja CBD i innymi kannabinioidami nadal czeka na swój czas. O leczeniu ADHD przy użyciu konopi jako alternatywie dla kuracji lekami pobudzającymi i antydepresantami po raz pierwszy można było usłyszeć w ubiegłej dekadzie.
Skuteczność:
Marihuana jest umiarkowanie skuteczna w leczeniu ADHD , choć jej skuteczność jest prawdopodobnie niższa niż niektórych dostępnych na rynku środków farmakologicznych.
Niektórzy pacjenci twierdzą , że marihuana zmniejsza zdenerwowanie związane ze stosowaniem zapisywanych im na ADHD leków.
Dawkowanie:
Najczęściej stosuje się mikro dawki poniżej 2,5 miligrama THC pozyskane z odmian o stosunkowo niskiej zawartości mircenu, czyli szczepów wzmagających koncentrację do 90
minut po zastosowaniu. Wysokie dawkowane okazało się skuteczne przynajmniej w jednym studium przypadku. Pamiętajmy jednak , że niesie to ryzyko wykształcenia uzależnienia oraz tolerancji na efekty THC.
Metody przyjmowania:
Doustnie: Metoda podjęzykowa dobrze sprawdza się w terapii ADHD w związku ze stosunkowo szybkim wprowadzeniem kannabinoidów do krwiobiegu pacjenta. Efekty połykania środków na bazie konopi wydają się zbyt silne usypiające. Odparowywanie i palenie: Miareczkowanie małych dawek jest najłatwiejsze w przypadku palonej marihuany . Inhalacje parą są skuteczne , ale decydując się na nie , musimy pamiętać o kontrolowaniu ilości i unikaniu przedawkowania.
Popularne odmiany: Jako najbardziej skuteczną odmianę pacjenci wymieniają najczęściej przyjmowaną w małych dawkach Neville’s Haze. Ponadto poleca się stosowanie pobudzających szczepów o niskiej zawartości mircenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *